Mar
15
2023
0

Bir Ağrı Kesici Al, Git Oyna

Richard Pagliaro tarafından | @Tenis_Şimdi | 14 Mart 2023 Salı

aksayan Danil Medvedev Indian Wells çeyrek finallerini burkulmuş bir bilekle oynamak için üç puanlık bir reçetesi var.

Kaset. Ağrı kesici. Oynamak.

Daha fazla: Medvedev, Gerilimde Zverev’i Yendi

İkinci sette sağ ayak bileğini yuvarladıktan sonra sahaya çarpan Medvedev dişlerini gıcırdattı ve kendini savunmaya çalıştı. Alexander Zverev 6-7(5), 7-6(5), 7-5, 1. stadyumda dramatik bir geri dönüş galibiyeti.

Medvedev’in üst üste 17. zaferiydi ve onu ilk Indian Wells çeyrek finaline taşıdı.

Soru şu: Medvedev oynamak için iyileşebilir mi? Alejandro Davidoviç Fokina yarının çeyrek finallerinde?

Medvedev, Indian Wells’te medyaya “Artık soğuduğum için büyük. Düzgün yürüyemiyorum” dedi. “Ama eğer her şey yoluna girecekse yarın kasete alacağım, bir ağrı kesici alacağım ve oynamaya gideceğim.

“O yüzden şimdilik ekleyecek fazla bir şey yok. Oldukça acı verici ama umarım çok kötü bir şey yoktur.”

Beşinci sırada yer alan Medvedev, fizyoterapistlerin, ayak bileğini sabitlemek için bantladığı sürece ciddi hasar riski taşımayacağını söylediğini söyledi, ancak sahada yaralanmayı yönetmek de bir ağrı toleransı sorunu olabilir.

Medvedev, “Temelde görünüşe göre acıyı desteklemeye geliyor. Artık desteklemezseniz ve bu çok fazlaysa, emekli olursunuz” dedi. “Bunu destekleyebilirseniz, hiçbir şey daha kötü olmayacak. Bu yüzden onlara güveniyorum.

“Evet, ben böyleyim. Ben doktor değilim, bu yüzden diğer insanlara güvenmek zorundayım.”

Sahayı Medvedev kadar kapsamlı bir şekilde inceleyen bir adamın, birçok eski oyuncunun yaptığı gibi maçlardan önce ayak bileklerini neden bantlamadığını merak ediyorsanız, bunun bir nedeni olduğunu söylüyor: Daha önce ayak bileğini yuvarlamamıştı.

Medvedev, “Asla gerçekten yuvarlamadım” dedi. “Gelecekte birkaç kez yuvarladığımı hatırlıyorum, bu yüzden onu kaydeden ATP fizyosu değildi. Uzun zaman önceydi, bu yüzden bilmiyordum – bu yüzden fizyoya bu kadar çok soru soruyorum.”

READ  2022 Aryna Sabalenka İçin Zor Geçti, Ama Anlatmak İçin Yaşıyor ve Yeniden Gelişmeye Hazır

Topal ayak bileği oynamasına izin verirse üst üste dördüncü şampiyonluk arayışına devam eden Medvedev, yarın yeni bir görünüme kavuşacağını söyledi. Öngörülebilir gelecekte takmayı planladığı bilek bandı.

“Şimdi, evet, bir süre için kesinlikle bantlamam gerekecek çünkü ayak bileği gevşer, bu yüzden bantlamazsanız kırılana kadar tekrar tekrar yuvarlayacaksınız. o,” dedi Medvedev. “Evet, birkaç hafta, gün boyunca kaydedeceğim ve umarım yarın oynayabilirim.”

Fotoğraf kredisi: Harry How/Getty