May
14
2021
0

Batı Hint Adaları, iç saha sezonunda Güney Afrika, Avustralya ve Pakistan’ı ağırlayacak

Haberler

Yaz, T20 Dünya Kupası öncesinde dört Test, üç ODI ve 15 T20I içerecek.

Cricket West Indies, 2021 sezonu için Güney Afrika, Avustralya ve Pakistan’dan gelen ziyaretleri içeren paketlenmiş bir ev programı açıkladı. Batı Hint Adaları, 10 Haziran – 24 Ağustos tarihleri ​​arasında dört Test, üç ODI ve 15 T20I oynayacak.

Yazın T20I merkezli doğası, takımların şu anda Hindistan’da Ekim-Kasım 2021’de düzenlenmesi planlanan yaklaşan T20 Dünya Kupası’na hazırlanmalarına yardımcı olacak. Pakistan’a karşı serinin başlangıçta üç Test ve üç T20I içermesi planlanmıştı. ancak CWI ve PCB karşılıklı olarak bir Testi iki ek T20I ile değiştirmeyi kabul etti.

Yaz mevsiminin ilk bölümünde Batı Hint Adaları, Güney Afrika ile St Lucia’da (10-22 Haziran) iki Testte ve ardından Grenada’da (26 Haziran – 5 Temmuz) beş T20I’de karşı karşıya gelecek. Bu, Güney Afrika’nın 2010’dan beri Batı Hint Adaları’na yapacağı ilk ikili tur olacak.

Bunu, St Lucia’da (9-16 Temmuz) beş T20I oynaması ve ardından Barbados’ta (20-24 Temmuz) üç ODI oynaması planlanan Avustralya’dan yalnızca beyaz top ziyaret edilecek.

Pakistan T20I serisini iki ayak üzerinde oynayacak – 27 ve 28 Temmuz tarihlerinde Barbados’ta ilk iki maç, ardından 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri ​​arasında Guyana’da son üç maç olacak. Daha sonra Jamaika’ya taşınacaklar ve turlarını iki ayakla tamamlayacaklar. -match Test serisi (12-24 Ağustos).

CWI CEO’su Johnny Grave, “Tüm format dizisinin bu yılın başlarında Sri Lanka’ya karşı başarılı bir şekilde ev sahipliği yapmasının ardından, Güney Afrika, Avustralya ve Pakistan’ı Batı Hint Adaları’nda ağırlamaya hazır olduğumuzu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz,” dedi. “Beş bölgede arka arkaya üç uluslararası takımı ağırlamak eşi görülmemiş bir şey ve bu fikstürleri bir araya getirmek Covid ile ilgili muazzam bir lojistik zorluktu.

READ  Son Maç Raporu - Vidarbha - Gujarat Elite, D Grubu 2022/23

“Dünya kriketinin bu zorlu döneminde seyahat etmeyi kabul ettikleri için konuk ekiplere teşekkür etmeliyiz ve Uluslararası kriketin güvenli bir şekilde barındırılmasını sağlamak için CWI ile ortaklıkta çok önemli bir rol oynayan bölgesel Hükümetlerimize özellikle minnettarız. sadık hayranlarımız için eğlence ve kriketçilerimiz ve kriket topluluklarımız için gelir. “

Tüm yaz biyogüvenlik güvenlik protokollerini takip edecek ve oyuncular ve takım yetkilileri düzenli olarak Covid-19 testlerine tabi tutulacak. Bir CWI açıklaması, taraftarların stadyumlara girmesine izin verilip verilmeyeceğine henüz karar verilmediğini söyledi.