Mar
13
2023
0

Babar Azam, Mohammad Rizwan, Shaheen Afridi, Fakhar Zaman ve Haris Rauf, Afganistan’a karşı T20Is için dinlendi

Haroon Rasheed başkanlığındaki ulusal kıdemli erkekler takımı için yeni PCB seçim komitesi, iş yüklerini ve oyuncu rotasyonunu yönetme konusunda yeni bir politika oluşturdu. Afganistan’a karşı serinin ICC’nin Gelecek Turları Programının bir parçası olmaması nedeniyle, seçicilere yeni planlarını deneme şansı verdi.

PCB başkanı Najam Sethi Pazartesi günü bir basın etkileşiminde, “Afganistan serisi gençlerimizi test etmek için eğitim alanıdır.” Dedi. “Afganistan’a karşı kazanmak ya da kaybetmek gibi bir endişem yok. Birkaç yetenekli genç bulursak bu amacımızı çözecektir. Dizi büyük ölçüde yeni yeteneklerimizi kana bulamak ve onları geliştirmekle ilgili.

“Babar her üç formatta da kaptanımız olarak kalacak. Tüm üst düzey oyunculara güven verdim ve hepsi gelecekte takımın bir parçası olacak, buna hiç şüphe yok. Shadab Khan kaptan yardımcısı ve otomatik oyuncu oldu. Babar’ın yokluğunda kaptanlığı almayı tercih etti, bu yüzden o tarafa liderlik edecek.O harika bir çok yönlü oyuncu, koşular yapıyor, kaleler kullanıyor ve İslamabad United’a liderlik ederken harika bir mizaç sergiliyor. [in the PSL]. Bu yüzden genç tarafa liderlik etmek için doğru adam o.”

ESPNcricinfo daha önce, en iyi oyuncuların iş yükü yönetiminin, hem ODI Asya Kupası hem de ODI Dünya Kupası olan bir yılı bekledikleri için yakın tarihli bir seçim komitesi toplantısında önemli bir tartışma konusu olduğunu bildirmişti. Her oyuncunun iş yükü, son iki yılda oynanan maçlar açısından değerlendirildi ve Babar, Rizwan ve Haris, çok fazla kriket oynamış üç oyuncu olarak öne çıktı.

Ocak 2021’den bu yana Rizwan, Rashid Khan’ın 157’sinden sonra en çok farklı formatlarda (uluslararası ve yerel kriket) 150 maç oynarken, Babar 127 ve Rauf 125 oynadı.

Rasheed kadroyu açıkladıktan sonra, “Seçim komitesi, önde gelen oyuncuları dinlendirerek ve yüksek performanslı yerli oyunculara yeteneklerini ve potansiyellerini uluslararası düzeyde gösterme fırsatları sağlayarak standart rotasyon politikasını izledi.” “Bu aynı zamanda, bu oyuncuların mizacını ve yeteneklerini test etmemize izin verecek ve gelecek yıl Batı Hint Adaları ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak T20 Dünya Kupası için zorlu bir taraf oluşturmayı ve hazırlamayı dört gözle beklerken oyuncu havuzumuzu güçlendirmemize yardımcı olacak.

READ  Shakib Al Hasan, kendisini yanlış tanıttığı için BCB'ye gitti

“Ancak Sharjah’ı ikinci evi gibi gören güçlü bir Afganistan tarafına karşı eşit derecede güçlü ve seriyi kazanma kapasitesine sahip bir taraf seçtiğimizi de garanti ettik. Ve bunu başarmak için son seriden yedi oyuncuyu tuttuk. dört deneyimli kriketçiyi geri çağırdı ve 15 kişilik takımı gerçekten bir gençlik ve deneyim karışımı haline getirmek için onları dört serbest oyuncuyla sopaladı.”

Yıldız PSL sanatçıları Saim Ayub ve İhsanullah ödüllendirildi

Yeni yüzler arasında, Ayub bu PSL’de en etkileyici olanı oldu ve Pehawar Zalmi için on maçta 167.02 vuruş oranıyla 309 tur attı.

Tayyab Tahir, Karachi Kings için 144.21’lik vuruş oranında 137 tur atarak patlayıcı bir T20 vurucusu olma yolunda anlık görüntüler gösterdi. Bu, Ulusal T20 Kupasında 138 vuruş oranında 413 tur attıktan sonra.
Multan Sultans, devam eden PSL sezonunda 20 kaleye sahip olan İhsanullah’ta hızlı bowling hissi uyandırırken, Lahore Qalandars’tan Zaman Khan şimdiye kadar 12 kaleyi alarak uzman bir ölüm bowling oyuncusu olarak isim yaptı.
Daha tanıdık isimlerden Abdullah Shafique, PSL’de de 144.02’lik bir vuruş oranıyla 193 koşuyla bir izlenim bıraktı; Faheem Ashraf, bu sezon United için maç kazandıran vuruşlar yaptıktan sonra geri döndü ve 147,88 vuruş oranıyla 210 tur attı; Imad’ın dönüşü, Kings için 170.46 (artı dokuz küçük kapı) vuruş oranıyla on isteka 404 koşusunu takip ediyor.

Afganistan’a karşı T20I serisi için Pakistan kadrosu: Shadab Khan (kaptan), Abdullah Shafique, Azam Khan (wk), Faheem Ashraf, Iftikhar Ahmed, Ihsanullah, Imad Wasim, Mohammad Haris (wk), Mohammad Nawaz, Mohammad Wasim, Naseem Shah, Saim Ayub, Shan Masood, Tayyab Tahir , Zaman Han
Yedek oyuncular: Abrar Ahmed, Haseebullah, Usama Mir