Kas
18
2022
0

Aus vs Eng, 1. ODI, 2022-23 – İngiltere ODI vuruş sıralarında Steven Smith

Neşeli bir Steven Smith, İngiltere’ye karşı bir günlük muhteşem vuruşlarının altı yıl içinde hissettiği en iyi vuruş olduğunu gururla açıkladı.

Ülkenin en büyük vurucularından birinin cesur iddiası, Avustralya Test yazı öncesinde Batı Hint Adaları ve Güney Afrika’yı korkutacak.

Smith, Perşembe günü Adelaide Oval’de 78 toptan yenilmezlik 80’i kuşatarak Avustralya’nın dünya şampiyonları İngiltere’ye karşı üç maçlık ODI serisinde 1-0 öne geçmesine yardımcı oldu.

“[It] Smith gazetecilere verdiği demeçte, muhtemelen yaklaşık altı yıldır hissettiğim en iyi şeydi. Gerçekten çok iyi pozisyonlardaydım ve kendimi gerçekten iyi hissettim, dürüst olmak gerekirse altı yıldır böyle hissetmemiştim. O zamanlar bazı koşular yapmak güzeldi ve her zaman mükemmeli arıyoruz ve dün benim için mükemmele en yakın gündü.”

Smith, en iyi duruşunu ve tekniğini yeniden keşfetmesine yardımcı olmak için bir yıllık bir sürecin kredisini veriyor ve bu, artık kırışık boyunca belirgin zıplamayı yapmadığını ve topa daha fazla yan yana kaldığını görüyor.

“[It was] dün çok daha iyiydi” dedi. “Cairns’te yavaş bir wicket üzerinde hala biraz aceleci hissettim ve girdiğim konumlardan pek memnun değildim, oysa dün sadece hissettiğim, birkaç koruma sürüşü yaptım, Ağırlığım topun içinden geçtiğinde gerçekten iyi vuruş yaptığımı biliyorum.”

Smith, son T20 Dünya Kupası kampanyası sırasında biri hariç tüm oyunların dışında bırakıldı, ancak ODI kriketinde dikkate değer bir rekoru elinde tutmayı başardı. 2019 ODI Dünya Kupası’ndaki yasağından döndüğünden beri, ODI’lerde ortalama 54.84’e ulaştı ve bu, 2020’nin başından bu yana daha da etkileyici bir şekilde 66.13’e yükseldi.

Smith’in kırışıkta kendini en son çok iyi hissettiğinden beri bahsettiği altı yıllık zaman çerçevesi, ortalama 110.57 olduğu İngiltere’deki olağanüstü 2019 Ashes’ı içeriyor. Ve son altı yılda, 2016’dan beri ortalama 61,77’dir. Bununla birlikte, Smith, yüksek standartlarına rağmen, 2019 Ashes’tan bu yana Test arenasında sadece iki asırlık zayıf bir dönem yaşadı.

READ  ICC Test sıralaması - Rishabh Pant, Rohit Sharma ortak yedinci; R Ashwin 2 numaraya kadar

Smith, “Birkaç şey üzerinde çalışıyorum, neredeyse altı aylık veya 12 aylık bir süreç oldu” dedi. “Geçen yazın başında, ellerimi 2015’te bulundukları yere geri götürmeye çalıştım.

“Artık biraz daha yan duruyormuşum gibi hissediyorum ve ellerim ve ayaklarım uyum içinde. [Thursday] Muhtemelen bu değişikliğin ortasında ilk kez uzun süre kaldım.

“Bir şeyi tek vuruşa dayandırmak zor ama 2013’te WACA’da olduğu gibi benim için her şey tıkırdadı gibi geldi. Umarım bu büyük bir yazın başlangıcıdır.”

Smith, Avustralya kriket için dolu bir 12 ayın önünde 28 yüzyıl ile 87 Testten ortalama 60.00 alıyor.

Batı Hint Adaları’na karşı iki Testin ve Güney Afrika ile üç maçlık bir serinin ardından Avustralya, Border-Gavaskar ödülü için savaşmak üzere Şubat ayında Hindistan’a gidecek. Bu serilerde yeterli puan kazanırlarsa, Haziran başında İngiltere’deki Ashes serisinden önce bir Dünya Test Şampiyonası finali olacak.