Mar
20
2023
0

Alcaraz 1 Numaraya Geri Döndü, Ama Zirvede Kalmak İçin Miami’yi Kazanması Gerekiyor

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | Pazar Mart 19, 2023

carlos alcaraz Pazar günü BNP Paribas Açık’ı kazandıktan sonra 1 Numaralı Dünya’ya geri döndü ve Daniil Medvedev, adının yanında yıldız işareti olmaması gerektiğini çünkü Novak Djokovic aşısız kalma kararı nedeniyle son bir buçuk yılda birkaç turnuva oynayabildi.

Medvedev’e 19 yaşındaki İspanyol’un “gerçek bir 1 numara” olup olmadığı sorulduğunda gerekçesini şöyle açıkladı:

Medvedev, “Yüzde 100,” dedi ve ekledi: “Talihsiz Novak’ın tüm turnuvalarda oynayamayacağı kesin ve eminim herkes onu oynarken görmek ister, çünkü Novak’ın oynadığını görmek güzel. Çok iyi oynuyor.

“Ama olan bu… Rafa bir süredir sakat. Ayrıca ‘Rafa sakatlanmasaydı 1 numara olurdu. Bilemeyiz çünkü o sakatlandı’ diyebiliriz.

“Novak için de aynısı. Elbette geçen yıl ve bu yıl tüm turnuvalarda oynayabilseydi, sıralamanın farklı olma ihtimali var. Ama “ama” olmamalı.

“Carlos haklı olarak Dünya 1 numara. Son 52 haftada herkesten daha fazla puan kazandı ve sıralamalar böyle işliyor.”

Sorulduğunda Djokovic de aynı şeyi söyledi. Son birkaç yıl, Covid ve ondan sonra Djokovic’in aşısız durumu nedeniyle sıralama açısından garip geçti. Ancak bu, 19 yaşından önce üç Masters 1000 şampiyonluğuna ve bir ABD Açık şampiyonluğuna sahip olan Alcaraz’ı itibarsızlaştırmak için bir neden değil.

İspanyol oyuncu bu hafta 21. haftasına 1 numarada başlıyor, ancak zirvede kalmak için çok çalışması gerekecek.

3 Nisan sıralamasında zirvede kalması için Miami’yi kazanması gerekiyor – aksi takdirde Djokovic sekizinci kez zirveye dönecek.

READ  TC Slam Las Vegas Sergisini Televizyonda Yayınlayacak