Mar
20
2023
0

F1: Red Bull’dan Lewis Hamilton: “Hiç bu kadar hızlı bir araba görmemiştim”

Formula 1 F1 – Suudi Arabistan Grand Prix – Jeddah Corniche Circuit, Cidde, Suudi Arabistan – 19 Mart 2023 Mercedes’in Lewis Hamilton’ı yarışta REUTERS/Hamad I Mohammed

Rekor 103 Formula 1 yarışı ve yedi dünya şampiyonluğu kazanan Lewis Hamilton, Pazar günü Max Verstappen’in Red Bull’u kadar hızlı bir araba görmediğini söyledi.

Red Bull’dan Meksikalı Sergio Perez’in kazandığı Suudi Arabistan Grand Prix’sinde Verstappen gridde 15. sıradan ikinciliğe yükselirken, Mercedes sürücüsü çifte dünya şampiyonu tarafından geçildi.

Bu, Red Bull’un bu sezon iki yarışta ikinci bire iki olmasıydı ve şu ana kadar kaçırdıkları tek nokta, Bahreyn’deki en hızlı tur bonusuydu.

Hamilton, Cidde’yi beşinci olarak bitirdikten sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Kesinlikle hiç bu kadar hızlı bir araba görmemiştim.”

“Hızlıyken o kadar hızlı değildik.

“Özellikle diğerlerine kıyasla gördüğüm en hızlı araba bu. Nasıl ve neden bilmiyorum ama ciddi bir hızla yanımdan geçti.

“Blok etme zahmetine bile girmedim çünkü çok büyük bir hız farkı vardı.”

Yarıştan önce Hamilton, Red Bull’un tur başına bir buçuk saniyelik bir avantaj elde ettiğini hesapladı.

Hamilton’ın dördüncü bitiren ve üçüncü sıraya terfi eden ve incelemelerde tekrar dördüncü sıraya düşen takım arkadaşı George Russell, Bahreyn’de Red Bull’un her yarışı kazandığını görebileceğini söyledi.

Britanyalı sürücü Pazar günü “Red Bull’un yaptıklarını takdir etmelisiniz” dedi.

“Planın geri kalanıyla aralarındaki fark, bence 2014’te Mercedes’ten bu yana gördüğümüzden daha büyük. Bu ciddi, ciddi bir boşluk ve herkesin bu farkı nasıl kapatacağını anlamak için daha çok çalışması gerekiyor.”

“Ancak kış boyunca doğru kararlar almadığımızı biliyoruz ve bence bu performansın bir kısmını sizin normalde alacağınızdan daha hızlı geri kazanabiliriz.” Yani her şey tamamen kaybolmadı.”

READ  Kasırga yayıncısı Tripp Tracy, Stanley Cup play-off'larını ve neden bir Carolina yıldızının Connor McDavid, Auston Matthews ile birlikte yer aldığını anlatıyor

Mercedes, 2014’ten Red Bull’un geçen yıl onları tahtından indirmesine kadar arka arkaya sekiz inşaatçılar şampiyonluğu kazandı.

F1’deki ilk çıkışını 2007’de McLaren ile yapan Hamilton, Mercedes ile altı şampiyonluk kazandı.

İLGİLİ ÖYKÜLER


Aboneliğiniz kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.


Aboneliğiniz başarılı olmuştur.

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.