Mar
13
2021
0

Wilfried Zaha, neden artık diz çökmek istemediğini açıklıyor

Wilfried Zaha, başlama vuruşundan önce diz çökmeyen ilk Premier Lig oyuncusu oldu ve kanat oyuncusu, Crystal Palace’ın Cumartesi günü West Brom ile çatışması öncesinde harekete geçti.

28 yaşındaki oyuncu, ırkçılığa karşı mücadelede daha fazla yapılması gerektiğini vurgulamak için Selhurst Park’taki maçın önünde durmaya karar verdi.

Zaha Geçtiğimiz ay, Haziran ayındaki Project Restart’tan bu yana en iyi uçuş oyuncuları, yetkililer ve personele aşina olan bir jest yapmayacağını açıkladı.

Bu ayın başlarında bir hamstring yaralanmasından döndükten sonra, geçen hafta sonu Tottenham’da bankta göründü. Ancak Saray yöneticisi Roy Hodgson tarafından Baggies’e karşı bir start verildi ve Zaha’ya ilk ayakta durma fırsatını verdi.

Hakem Simon Hooper, oyuncuların, yetkililerin ve personelin başlama vuruşundan önce dizini çekebileceğini işaret etmek için Selhurst Park’ta düdüğünü çaldığında, Zaha, takım arkadaşlarının geri kalanı ve West Brom başlangıç ​​dizilişindekiler dizini tutarken ayağa kalktı.

Bir açıklamada PA haber ajansı, Zaha şunları söyledi: ‘Başlama vuruşunda durma kararım birkaç haftadır kamuoyunun bilgisidir.

Doğru ya da yanlış karar yoktur. Ama şahsen benim için diz çökmenin maç öncesi rutininin bir parçası olduğunu hissediyorum. Şu anda diz çökmemiz veya ayakta durmamız önemli değil, bazılarımız hala istismara uğramaya devam ediyor.

“Premier Lig’de ve diğer yetkililerde değişiklik yapmak için perde arkasında çok fazla iş yapıldığını biliyorum ve buna ve dahil olan herkese tamamen saygı duyuyorum. Takım arkadaşlarıma ve diğer kulüplerdeki diz çökmeye devam eden oyuncularıma da tamamen saygı duyuyorum.

“Toplum olarak, okullarda daha iyi eğitimi teşvik etmemiz gerektiğini düşünüyorum ve sosyal medya şirketleri, yalnızca futbolculara değil, çevrimiçi olarak başkalarını taciz eden kişilere karşı daha güçlü adımlar atmalı.

Şimdi sadece futbola odaklanmak ve sahada oynamanın tadını çıkarmak istiyorum. Dik durmaya devam edeceğim. “

READ  Edinson Cavani'yi Boca Geçişinden Vazgeçmeye Zorlayan Büyük Bir Etken Olabilir

Palace akademi mezunu, diz çökmeyen ilk Premier Lig oyuncusu. Şampiyona kulüpleri Derby, Bournemouth ve Brentford’a artık jestte yer almadığı için katıldı.

Polis nezaretindeki ölümünden sonra ırkçılık karşıtı mesajı yaymanın bir yolu olarak Haziran ayında futbol yeniden başladıktan sonra getirildi. George Floyd Amerika Birleşik Devletleri’nde geçen Mayıs ayında Black Lives Matter protestolarında bir artışa neden oldu.

Bununla birlikte, son haftalarda tekrarlanan sayıda futbolcunun sosyal medyada ırkçı taciz mağduru olmasıyla jest mercek altına alındı.


Sosyal medya kanallarımızı takip edin – yayındayız Facebook, Twitter ve Instagram


Hodgson Zaha’ya destek

Premier Lig CEO’su Richard Masters bu hafta diz çökmesinin sezon sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Ancak Masters, oyuncularla ilerlemenin en etkili yolu hakkında yeni görüşmeler olacağını söylüyor.

Cuma günü Hodgson, Zaha’nın tavır koyma hakkını destekledi.

Hodgson, “Wilf, şimdi diz çökmesinin istediği kadar nefretini göstermediği görüşünde” dedi. Bu yüzden farklı bir şey yapmaya karar verdi.

Ancak bir ekip olarak diğer takımların yaptığını yapmaya devam edeceklerine karar verdiler. Wilf’in bu kararı, hepimizin saygı duyduğu çok kişisel bir karar ve takımın bununla hiçbir sorunu yok. “

DAHA FAZLA OKU: Leeds, deneyimli Prem yıldızını anahtar adam için pazarlık yerine koydu