Haz
19
2021
0

Clarke, kendisini en çok neyin memnun ettiğini ve gencin parlayacağını ‘bildiğini’ açıkladı

İskoçya menajeri Steve Clarke, takımının İngiltere’ye karşı 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda golsüz berabere kalma şeklinden memnundu ve Üç Aslan’la eşleştiğinden daha fazla hissettiklerini hissetti.

Maçın açılış maçında İskoçlar, Çek Cumhuriyeti’ne 2-0 yenildikleri maçta, taraflar birbirine zıt bir servetle maça girdi. Gareth Southgate’in adamları Geçen sefer Hırvatistan karşısında 1-0’lık bir zafer elde etti ve son 16’ya kalmak için güçlü bir konumda. İskoçya da eleme aşamasına hak kazanabilir ancak İngiltere-Çek Cumhuriyeti çatışmasının sonucuna güvenmek zorunda kalacak.

Ama bir süre sonra hala hayattalar. Wembley’de coşkulu gösteri. Clarke oyuncuları için övgü doluydu ve performanslarını hissetti birkaç şüpheciyi susturdu.

ITV’ye “İyi geceler, iyi oynadık” dedi. “Pazartesi günkü maçtan sonra haksız yere eleştirildik, iyi bir oyuncu grubum olduğunu biliyorum ve bu gece bunu gösterdiler, oyuncularım ve personelim için sevindiler.”

57 yaşındaki oyuncu, takımlar arasında seçim yapmak için çok az şey olduğunu hissetti. Ve suçlamalarının bir sonraki oyunda alacaklarını gösteren şey hakkında ne olduğunu açıkladı.

“Kazanma şansımız vardı, İngiltere’nin de anları vardı, buna baktığınızda hangisinin favori olduğunu bilemezsiniz, bu bizim için bir kredidir” diye ekledi. “En sevindirici olan şey, topa sahip olduğumuzda oynamamız ve birkaç pozisyon yaratmamızdı.”

Clarke, Gilmour’un gösterilmesinden memnun

Chelsea’nin genç orta saha oyuncusu Billy Gilmour, kuzey Londra’da start aldı. Çeklere karşı kullanılmadı, ancak Tartan Ordusu’nun önünde sağlam bir kayma yaptı.

Böylesine yüksek profilli bir oyunda başıyla selamlandığında kaşları kalktı. 20 yıllık Blues için sınırlı bir deneyime sahip ve geçen sezon sadece beş üst düzey maça çıktı.

Ayrıca sahada heybetli bir figür değil ve her zaman durumdan etkilenme riski vardı. Ancak Clarke, her zaman gencin her şeyi kendi başına yapacağını hissettiğini itiraf etti.

READ  Tottenham ikilisi, Cuma gecesi Everton çatışması öncesinde kenara çekildi

“Onu oyuna sokmadan önce oynayabileceğini biliyorduk, sadece doğru anı alıyor, bu gece onun büyük anıydı ve aldı ve kimse buna şaşırmadı, kesinlikle bizim kampımızda değil,” diye devam etti.

İngiltere, Jaroslav Silhavy ile aynı anda karşı karşıya gelirken, İskoçya önümüzdeki Perşembe Hampden Park’ta Hırvatistan ile karşılaşacak.

DEVAMINI OKU: Chelsea, Inter baskınında ‘ilerleme’ kaydettiğinde, makyaj ‘konuşmalarında’ baltaya bakan dört Blues