Mar
05
2021
0

Parker, Fulham’ın reddedilmesinin ardından VAR’ın oyunu nasıl ‘öldürdüğünü’ tespit etti

Scott Parker, Fulham’ın Tottenham’a karşı hak ettikleri bir ekolayzerin reddedilmesine neden olan yasaya karşı çıktı.

Uluslararası Futbol Birliği Yönetim Kurulu’nun hentbol yasasıyla ilgili daha fazla açıklamanın beklendiği Cuma günü toplantısı daha zamanında olamazdı. Cottagers sert kural nedeniyle bir golün reddedildiğini gördükten sonra.

Spurs ilk yarıda Tosin Adarabioyo’nun kendi kalesine liderlik ettikten sonra, Josh Maja eve ateş ettiğinde Parker’ın adamları topu ağların arkasına aldı. Bununla birlikte, tekrarlar, birikim sırasında, topun Mario Lemina’nın bir metre uzaktayken Davinson Sanchez açıklığından eline geçtiğini gösterdi.

Bu, Parker’ın kabul ettiği VAR’ın kurallarının bir uygulamasıydı, ancak tarafının net bir avantaj elde etmediğini söylüyor.

Hentbol kuralı “çok değişti” dedi. “Sezonun başlangıcında kuralın çok farklı olduğu ve hafta içi cezaların verildiği ve kollarınız arkanızdayken savunma ve savunma sanatını değiştirmekten bahsediyorduk.

“Hedefin neden verilmediğini anlıyorum ve kural bu. Kurala katılmıyorum – bundan şikayet etmiyorum, hakem kurala göre hareket ediyor. VAR’ımız var, böylece geriye dönüp net bir avantaj olup olmadığını görebilirsiniz. Yaptığımızı sanmıyorum.

“Oyunu bu kadar saf ve kısır hale getirmeye çalışıyoruz ve her aşamayı veya anı mutlak bir T’ye kadar kontrol etmeye çalışıyoruz ve sorunun kaynağı da bu.

“Hedefler ve heyecan görmek istiyoruz ama üzgünüm ki VAR bunun her parçasını öldürüyor. Kesinlikle sevdiğimiz oyunun ham duygusunu kaybediyorsunuz. “

Mourinho görüş paylaşmıyor

Tottenham patronu Jose Mourinho, yasaların yoruma açık olduğu konusunda ısrar ederek konu hakkında fikir vermemeyi seçti.

“Görüşüm önemli değil, karar vermiyorum” dedi. “Kural, yoruma yer verir ve görevlinin yorumunu kabul etmelisiniz.

Bazen sana, bazen aleyhine oluyor.

DAHA FAZLA OKU: Mourinho, Tottenham’a Fulham’a karşı neyin ‘farklı yoğunluk’ verdiğini açıklıyor

READ  Pundit, iki önemli kusuru olan Chelsea adamı tarafından 'hala ikna olmadı'