May
15
2021
0

White Sox’tan Jose Abreu, Kraliyet Avcısı Dozier korkunç çarpışmaya karıştı

Cuma öğleden sonra Chicago’da korkunç an.

White Sox birinci kaleci José Abreu ve Royals üçüncü kaleci Hunter Dozier, Dozier’in bir iç açılır pencerede ilk koşmaya başlamasının ardından korkunç bir çarpışmaya karıştı.

Dozier başını öne eğip çantaya koşmaya çalışırken, Abreu defans pozisyonundan topun peşine düşmek için geliyordu. Her iki oyuncu da ev plakasından 30 fit uzakta çarpışmadan önce birbirini fark etmedi.

Çarpışmanın ağır çekimde yeniden oynatılması, başlangıçta göründüğünden biraz daha acımasız olduğunu gösteriyor:

Her iki oyuncu da mücadeleden sonra sahada kaldı; Abreu başını tutarken, Dozier kalkmadan önce bir süre hareketsiz kaldı.

Abreu ve Dozier, çarpışmadan sonra oyundan çıkacaktı. Kraliyet ailesi ilk başta Dozier’in günden güne dörtlü bir ezilme ve boyun rahatsızlığı olduğunu duyurdu, ancak daha sonra onu yedi günlük sarsıntılı yaralılar listesine koydu.

White Sox dedi ki (MLB.com için) Abreu’nun yüzünde zedelenme, yırtık ve dizde morarma olduğu. Yönetici Tony La Russa gazetecilere verdiği demeçte, Abreu’nun Cuma günkü gündüz-gece çift kafalı maçın 2. maçında oynamayacağını ve her gün bunun ötesinde olduğunu söyledi.

Çarpışmada çok fazla et var: Dozier 6-4’te duruyor ve 220 pound ağırlığında, Abreu ise 6-3, 256’da listeleniyor. Bazıları, Abreu’nun yolundan çekilemediği için Dozier’i suçluyor çünkü eline sahip değil. ilk koşusu sırasında başını kaldır.