May
26
2021
0

Wayne Gretzky, ilk turdan sonra Oilers’ı terk etti, büyük bir yayın sözleşmesi imzaladı

Wayne Gretzky’nin Oilers’la geçirdiği süre (yine) sona erdi.

2016 yılında ekibe başkan yardımcısı olarak katıldıktan sonra Gretzky, görevinden “uzaklaşmayı” planladığını belirten bir açıklama yaptı.

İşte Twitter üzerinden yaptığı yorumlara bir göz atın.

Gretzky’nin ayrılışı, Oilers’ın 2021 Stanley Cup play-off’larının ilk turundan çekilmesinden 24 saatten kısa bir süre sonra gerçekleşti. Edmonton, seriyi Winnipeg karşısında kazanması için tercih edildi, ancak Jetler, Kuzey Bölümü rakibine karşı üç kat fazla mesai galibiyetinin ardından seriyi 4-0 kazanmayı başardı.

DAHA: NBCSN’den Dominic Moore, OT kazananlarını tahmin etmek için yanıyor

Ancak, Oilers’ın performansının Gretzky’nin ayrılmasıyla hiçbir ilgisi yok gibi görünüyordu. Bunun yerine, onu görevinden uzaklaştıran bir yayın anlaşmasıydı.

The New York Post’tan Andrew Marchand Gretzky’nin “sezon başına 3 milyon dolarlık mahallede” TNT ile bir sözleşme imzaladığını bildirdi. Charles Barkley, Marchand başına, TNT’nin yeni NHL programlaması için Gretzky’nin hizmetlerini almasına yardımcı olmak için kilit işe alma görevlisi olarak hizmet etti.

ESPN ve TNT, 2021-22 sezonundan itibaren NHL yayın haklarını devralacak. NBC daha önce onlara sahipti.

Söylemeye gerek yok, Gretzky’yi almak TNT için büyük bir hamle. Hatta bazıları buna harika diyebilir.

READ  NBA All-Star programı 2021: Times, TV kanalları, Slam Dunk Yarışması için dizilimler, 3 puanlık Yarışma, Beceri Mücadelesi