Oca
28
2023
0

“Tek Vuruş Mucizesi Olmak İstemiyorum”

Chris Oddo tarafından | @TheFanChild | Cumartesi Ocak 28, 2023

tommy paul 2023 Avustralya Açık’taki büyük atılımının sonuncusu olmayacağını umuyor. 25 yaşındaki oyuncu, Melbourne’de harika bir iki hafta geçirdi ve 2009’da Andy Roddick’ten bu yana Avustralya Açık’ta yarı finale kalan ilk Amerikalı oldu, ancak bu deneyimin tadı, Novak Djokovic Cuma gecesi yarı final maçında.

Paul daha sonra “Sahada yürümek harikaydı,” diye düşünecekti. “Maç oynamak ve bu şekilde yenilmek berbat bir şey.”

Paul, son on buçuk yıldır hakim olduğu sahada Djokovic ile karşılaşmanın eşi benzeri olmayan bir deneyim olduğunu söyledi.

“Olmak istediğim seviyeyi görmem ve böyle insanları yenmek istiyorsam ne kadar iyi oynamam gerektiğini bilmem harika,” dedi. “İyi bir deneyimdi.”

Paul, dilimini kullanmayı, servis atmayı ve şutunu denemeyi umarak sahaya net taktiksel hedeflerle geldiğini söyledi. Bahsedilen taktiklerin hiçbirini uygulayamadı çünkü Djokovic geri dönüşte çok iyiydi ve derinliği ve hızıyla çok tutarlıydı.

“Yapmak istediğim herhangi bir oyun planını uygulamama gerçekten izin vermedi” dedi. “Servis atmak ve biraz voleybol oynamak istedim. Bir kez servis atıp voleybol oynamadım. İlk servis yüzdem oldukça iyiyken zor. İlk servisimi yaptığımda, sanki başlangıç ​​çizgisine dönüyormuş gibi hissettim. Otomatik olarak savunmadaydım.

“Düşen atışlar yapmak istedim. Çok derinden vurduğu için bunların hiçbirini yapma fırsatı olmadı. Dilimimle hızımı değiştirmek istedim. Maçın ilk üç dilimini kaçırdım. ‘Pekala, ters vuruşumu yapmaya başlayacağım, bugün iyi dilimleyemiyorum’ gibiydim.

“Yani, çok iyi yaptığı şeyler yüzünden tüm bunları yapmama izin vermedi.”


harika bir iki hafta

READ  Victoria Azarenka Aşı Olmak İçin Stuttgart'ı Atlıyor

Paul, Djokovic tarafından ezilmiş olsa bile, deneyimden olumlu şeyler dışında hiçbir şey çıkaramayacağını söylüyor. 21 kez büyük bir şampiyondan klinik almak utanılacak bir şey değil, değil mi?

Benim için harika iki hafta, dedi. “Açıkçası bunu tüm sezon boyunca taşımak zorunda kaldım. Tutarlılıkla ilgili, biliyor musun? Tek vuruş harikası olmak istemiyorum.

“Sıralamalarda yükselmeye devam etmek istiyorum, biliyor musun? Yılı ilk 10’da bitirmek güzel olurdu. Yıla başlama şeklimin bunu yapmak için doğru yol olduğunu düşünüyorum. Açıkçası bu yıl kazanacağım çok maç var. Umarım bazı başlıklar da alır. Yarı finalde kaybetmek istemiyorum. Gelecek yıl bazı kupalarda ismimin olmasını istiyorum.”