Kas
15
2022
0

T20 Dünya Kupası finali 2022

İki sürükleyici Dünya Kupası final zaferinde oynadığı rollerden sonra, Ben Stokes, İngiltere’nin gelecek yıl Hindistan’da 50’den fazla tacını savunması için ODI emekliliğinden zamanında çıkarak hat-trick yapmaya ikna edilebilir mi? İngiltere’nin beyaz top baş antrenörü Matthew Mott, baştan çıkarılabileceğinden umutlu.

Bununla birlikte, bu yılın başlarında 50 üstü formatından istifa etti ve aynı zamanda bir Test takımının kaptanı olduğu göz önüne alındığında, uluslararası kriketin üç formatında da en yüksek performans seviyelerini korumanın kendisi için “sürdürülemez” olduğunu belirtti. 2022 iç saha sezonunda yedi unutulmaz performansta altı galibiyet alarak son aylarda kendi itibarını değiştirdi.

Avustralyalı kadınlardan sorumlu rekor kıran bir görevden sonra yazın başında İngiltere beyaz top koçu olarak görevi devralan Mott, Melbourne’de gazetecilere verdiği demeçte, Stokes’un ODI emekliliğini tersine çevirme fikrini henüz tartışmadığını söyledi. Ancak Mott, Stokes’u “İngiliz kriket için doğru olanı yapması” için desteklediğini de sözlerine ekledi.

Mott, “Benimle ODI emekliliği hakkında konuştuğunda söylediğim ilk şeylerden biri, verdiği her kararı desteklediğimdi,” dedi. “Ama ona emekli olması gerekmediğini söyledim – bir süre 50-over oynayamazdı.

“Her zaman emekli olabileceğinizi söyledim. Bu onun kararı. Bir Dünya Kupası yılı olacak ve bir süre T20 kriket oynamıyoruz ama bu ona bağlı bir karar olacak.

“Onu ne kadar çok alabilirsek harika. Test kaptanlığıyla harika bir iş çıkarıyor ama beyaz topa geri döndüğünde çok büyük bir çark.”

O sırada konuşan Stokes, ODI’yi emekli olmasının nedenlerini bazı ayrıntılarla dile getirdi. Vücudunun üç formatta maç formda kalmanın zorluğunu kaldıramadığını itiraf etti ve Eoin Morgan’ın emekli olmasının ardından beyaz top kaptanı rolünde Jos Buttler ile yeni olduğu için bunu hissetmek istemediğini ekledi. “Jos’a ve takımın geri kalanına her şeyini verebilecek başka bir oyuncunun yerini alıyorum”.

READ  Maç Önizlemesi - Punjab Kings - KKR, IPL 2021, 21. Maç

“İngiltere gömleği onu giyen herkesten daha azını hak etmiyor” diye bitirdi sözlerini.

Stokes’un kararı, İngiltere’nin kış programının amansız doğası tarafından doğrulanıyor; Test ekibi, üç maçlık Pakistan turu öncesinde BAE’de toplanırken bile, bu hafta Avustralya’ya karşı üç ODI geliyor.

Dünya Kupası galibiyetinden sadece birkaç gün sonra bu maçlara dahil olacak olan Moeen Ali, olasılığı “korkunç” olarak nitelendirirken, Mott “bu ideal değil, yalan söyleyemem” dedi. Yine de, 20 fazladan 50’ye ani vurgu değişikliği, 12 aydan daha kısa bir süre içinde Hindistan’da yaklaşan 2023 Dünya Kupası ile beyaz top programında bir öncelik değişikliği hissini güçlendiriyor.

Erkek kriket genel müdürü Rob Key, Pazartesi günü Sky Sports ile yaptığı bir röportajda Stokes’un emekliliğini tersine çevirme olasılığı sorulduğunda korundu. “Hiçbir şey sonsuza kadar değildir, ama ne olacağını kim bilebilir” dedi. “Şu anda, şimdi yaptığımız şeyin tadını çıkarmaya çalışmayı düşünmeye devam edeceğiz ve ardından Test kriketini düşüneceğiz.

“Ben Stokes, Test kriketini düşünüyor olacak ve onun şu anda önünde olan, yani Pakistan’daki Test serisi dışında başka hiçbir şey için endişelenmesini istemiyorum; ve sonra Yeni Zelanda ve sonra Avustralya.Başka bir şey için endişelenmenize gerek yok.

“Ne olacak, olacak. Hiçbir şeyi göz ardı ettiğinizi sanmıyorum ama şu anda, şimdiye kadar yaptıklarımızın tadını çıkarmaya çalışacağız ve Ben bundan zevk alabilir. Eminim bundan zevk alıyordur.” elinden geldiği kadar.”

Stokes, İngiltere’nin beyaz top planlamasında bir istisna olarak muamele görmek istemediğini açıkça belirtmiş olsa da, Dünya Kupası maç galibi olarak rekoru onun için geçerli olacak gibi görünüyor.

Mott, “O üç boyutlu bir oyuncu ve sunacağı çok şey var” diye ekledi. “Bu takımda o birleştiriciydi – bence olağanüstü şeyler yapabilen birçok adamımız var ama o, içinde olursa maçı kazanacağını bildiğiniz bir oyuncuydu.

READ  'Mücadeleye kesinlikle hazırım'

“Bugün tozunu almasına izin vereceğim. O kendi başına bir adam ve kendi kararlarını verecek. İngiliz kriket için doğru olanı yapacak ve her zaman yaptı.

“Bu, ODI kriketinden emekli olma kararının bir parçasıydı. Her şeyini verebileceğini ve bu kararı verdiği için ona güvenebileceğini düşünmedi çünkü o İngiliz kriket için çok özel bir meta. Tüm sistem için en iyisini istiyoruz. ilave olarak.”

İngiltere’deki kutlamaların ortasında – Sam Curran’la (karşılığında saçları koçun tercih ettiği bir renge boyanacak) bir iddiadan sonra Mott’un tıraş edilmesi de dahil olmak üzere – Mott, düşüncelerinin o ayrılmaz üyelere yöneldiğini itiraf etti. Galibiyet anında orada olmayan takım, özellikle de Avustralya’ya geldikten sonra ayak bileğinden sakatlanan Reece Topley ve bacağını kırdığı garip bir golf kazasından sonra iyileşen Jonny Bairstow.

Mott, “Reece Topley, buradaki hazırlığımızın büyük bir parçasıydı,” dedi. “Onun için kesinlikle mahvoldum, böylesine zararsız bir yaralanma. Onun grubumuzdan ayrıldığını görmek zordu.

“İtiraf etmeliyim ki o aklıma gelen ilk adamlardan biriydi – ve Jonny de.”