Eyl
03
2023
0

Son Maç Raporu – WORCS vs Glamorgan 2023

Glamorgan 0 iz için 3 Worcestershire 284 (D’Oliveira 75, van Beek 53, Hortum 43, McIlroy 3-41) 281 koşuyla

Kulüp Kaptanı Brett D’Oliveira, New Road’da Glamorgan ile LV=Insurance County Şampiyonası’nda ilk üçte karşılaşmak için sakatlıktan dönüşünde Worcestershire’ın geri dönüşüne ilham kaynağı oldu.

Omuzu çıkığı nedeniyle üç hafta boyunca kenarda kalan D’Oliveira, Jamie McIlroy’un üç kaleyi almasıyla sopaya konulduktan sonra Worcestershire 103 ile 5’te kaleye geldi.

Sondaj ve isabetli bowlingin yanı sıra bazı göze çarpmayan şutların bir karışımı, D’Oliveira günün dengesini düzeltene kadar Glamorgan’ı komuta ettirmişti.

Dışarıda olmadığı 74 puanla en yüksek puanı aldı ve 101 ve 64 numaralı tribünlerde Logan van Beek ve kiralık Essex’in çok yönlü oyuncusu Ben Allison tarafından mükemmel destek gördü.

D’Oliveira, Glamorgan’a karşı oynamayı seviyor; kariyerinde en iyi 202’lik skoru ve 92’ye 7’lik en iyi bowling rakamları da dahil olmak üzere Şampiyonada üç yüz gol atmış durumda.

Daha önce, Gareth Roderick ve Adam Hose zorlu koşullarda sabah seansında 33’ten 3’e kadar kısmi bir iyileşme sağlamışlardı.

Worcestershire, kapanıştan kısa bir süre önce oyundan atılmadan önce iki vuruş bonus puanı almayı başardı ve ardından Glamorgan açılışları Ed Byrom ve gece bekçisi James Harris, iki kez üst üste hayatta kaldı.

McIlroy’un 41’e 3 ve Harris’in 74’e 3’lük geri dönmesiyle, zorlu bir gün onurla sona erdi.

Glamorgan için endişe verici olan, Timm van Gugten’in 17. maçı sırasında yaşadığı ve James Harris tarafından tamamlanması gereken bir hamstring sakatlığı gibi görünen bir durum olacak.

Allison, Matthew Waite’in yaralanmasının ardından getirildi ve Adam Finch, geçici bir yedek oyuncu arayışına yol açtı.

READ  Son Maç Raporu - Leics - Durham North Group 2021

Rakiplerinden 14 puan geride üçüncü sırada oyuna giren Glamorgan’a spinner Ben Kellaway birinci sınıf bir selam verdi.

Glamorgan kaptanı Kiran Carlson ilk önce bowling oynamayı seçti ve van der Gugten ve McIlroy’dan oluşan yeni top çifti, denizcileri cesaretlendirmek için yeterli desteği sunarak hızla sahada ilerleme kaydetti.

Jake Libby, 900’den fazla Şampiyona koşusu ile verimli bir yaz geçirdi ancak açılış oyuncusu van der Gugten’i arka ayağından uzaklaştırmaya çalıştı ve geride kaldı.

Azhar Ali daha sonra McIlroy’u doğrudan kalenin ortasına attığında kalesini verdi.

Sakatlığının ardından altı hafta boyunca ilk üst düzey maçını oynayan Jack Haynes, Harris’in iyi bir vuruşuyla geri döndü ve geride kaldı.

Roderick yaz boyunca 600 koşuyu geçti ancak eski Worcestershire Akademisi oyuncusu Zain Ul Hassan’ın 23’ünde ikinci kayma şansını düşük bir şekilde atlattı.

The Hundred’da Northern Superchargers’la yaptığı büyünün ardından kenara dönen Hose’la öğle yemeğine kadar tipik kararlı bir şekilde savaştı.

Ancak yeniden başlarken başka bir küçük kapı takırtısı daha vardı.

Roderick (43) öğleden sonraki üçüncü oturumda Harris’e doğru ilerledikten sonra lbw olmadan önce yalnızca bir tekli ekledi.

Metro Bank One Day Cup’ta maksimum 21 sayıyla önde gelen altı vuruşçu Kashif Ali, McIlroy’un orta kalesini seçerken Azhar Ali’yi tekrarladı.

Hose, savunmayı saldırganlıkla harmanlayarak etkileyici bir vuruş yapmıştı ancak 43’te McIlroy’un geniş bir atışını kesmeye çalıştı ve ancak ilk kaymayı buldu.

D’Oliveira ve van Beek güçlerini birleştirdi ve agresif bir duruş sırasında dengeyi yeniden sağladılar.

READ  Son Maç Raporu - Super Giants vs Royals 26. Maç 2023

İkincisi, Haziran ayında, Zimbabve’de Batı Hint Adaları’na karşı ICC Dünya Kupası elemelerinde yakın arkadaşı Jason Holder’ın Super Over’ında Hollanda adına 30 sayıyı geride bıraktığı için manşetlere çıkmıştı.

Metro Bank One Day Cup’ta Worcestershire adına da oynayan Van Beek, güçlü vuruşları dikkatli savunmayla birleştirirken, D’Oliveira tipik bir akıcılıkla vuruş yaptı.

Kellaway’den 10’uncu dörtlü için yapılan bir koruma, van Beek’in 73 topluk yarım yüzyılı tamamlamasını ve ayrıca Worcestershire’a ilk vuruş puanını kazanmasını sağladı.

Ortaklık, çaydan kısa bir süre sonra van Beek’in (53) ul Hassan’ı sürmeye çalışması ve yakalanıp yere düşmesiyle bozuldu.

Ancak D’Oliveira 87 teslimattan kendi ellisini tamamladı, yine masrafları Kellaway’e ait olmak üzere, yedinci sınırına geç bir kesim yaparak tamamladı ve Allison ona iyi bir destek verdi.

Allison (37) Harris’e bir şut hedefleyip iç kenardan vurulana kadar 18 over’da 64 sayı eklediler.

Ul Hassan daha sonra Joe Leach ve Dillon Pennington’ı ucuz bir şekilde oyundan çıkararak vuruşları tamamladı ve D’Oliveira’yı yedi sınır içeren 139 top vuruşuyla namağlup bıraktı.