Eyl
08
2023
0

Son Maç Raporu – SA WMN vs PAK WMN 1st ODI 2022/23-2025

Güney Afrika 4’e 292 (Luus 107*, Kapp 100, Sandhu 2-50) vuruş Pakistan 165 (Riaz 49*, de Klerk 3-23, Mlaba 3-39) 127 koşuyla

Sune Luus ve Marizanne Kapp’tan yüzyıllar, Güney Afrika’nın Cuma günü Karaçi’de Pakistan’a karşı ODI serisinde 1-0 öne geçmesini sağlayan 127 turluk galibiyet için platformu hazırladı.

Luus ve Kapp’ın dördüncü wicket için 183 sayılık duruşu, Nadine de Klerk ve Nonkululeko Mlaba’nın Pakistan’ı 36.5 overda 165 sayı geride bırakmasından önce Güney Afrika’nın tahtaya 292 sayı koymasına yardımcı oldu.

Luus, 129 top atışındaki yenilmez 107 atışında yedi dörde ulaşırken, Kapp 105 top 100 atışında 12 dört ve altı atış yaptı.

Luus’a 23’te vuruş yaparken, Ghulam Fatima’yı sürmeye çalıştığında ve Pakistan kaptanı Nida Dar tarafından kısa sürede düşürüldüğünde bir hayat verildi. Ancak bundan sonra şanssız bir vuruş oldu, çünkü o ve Kapp sık sık Pakistan’ın topaçlarıyla başa çıkmak ve orta sahalara hakim olmak için sağlam arka ayak oyunlarına başvurdular.

Kapp ve Luus saldırganlık ve tedbiri mükemmel bir şekilde dengeledi; biri yavaşlarken diğeri vites yükselterek takımın temposunun sabit kalmasını sağladı.

Aliya Riaz’ın ilk atışında Lara Goodall’ı oyundan atmasının ardından onuncu turda vuruşa gelen Kapp, ilk top sınırıyla başladı.

Luus yarım yüzyıla ulaşan ilk kişi oldu ve Kapp da kısa süre sonra onu takip etti. Kapp çok geçmeden ortağının önüne geçti ve 43. yüzyılda 104 teslimatla yüzyıla ulaştı ve karşılaştığı bir sonraki teslimatta derinlere saklandı.

Bu onun ikinci ODI yüzyılıydı ve ilki 2013 Dünya Kupası’nda Cuttack’ta Pakistan’a karşı gelmişti.

READ  Maç Önizlemesi - KKR - Super Kings, IPL 2021, 15. Maç

Luus, son 30 koşusunda sınır atamadı ancak ilk ODI tonunu çentiklerken vuruş rotasyonuyla klinik bir performans gösterdi. Güney Afrika’ya ölüm anında ihtiyaç duydukları desteği 23 top 29’la veren de Klerk’ti.

Tazmin Brits ve Laura Wolvaardt, ziyaretçilere muhteşem bir başlangıç ​​yaparken, Güney Afrika ilk üç over’de 27 sayıya ulaşırken, bu sayının 26’sı Diana Baig’in ilk iki over’ından geldi.

Ancak Pakistan sonraki iki karşılaşmada her birinde bir wicket ile karşılık verdi. Nashra Sandhu, Wolvaardt’ın Umm-e-Hani’yi yakalamasından önce İngilizlerin wicket’iyle ilk vuruşu yaptı.

Ancak Güney Afrika, Goodall ve Luus’un 28 teslimattan 24’ünü eklemesiyle güç oyununda atak yapmaya devam etti. Goodall arkaya geçtiğinde her şey Kapp ve Luus’un gösterisine kalmıştı.

Pakistan, açılış oyuncuları Sidra Ameen ve Shawaal Zulfiqar’ın 23 turluk bir duruş sergilemesiyle kovalamacasına iyi başladı. Ancak Ayabonga Khaka, Shawaal’ı atarak Güney Afrika’ya ilk atılımı sağladığında, Pakistan’ın üst ve orta düzeni dağıldı.

De Klerk yine etkili oldu, önce Bismah Maroof’la bowling oynadı ve ardından Ameen lbw’yi arka arkaya tuzağa düşürdü.

Mlaba, Dar’ın savunmasını geçerken bir sonraki vuruştaydı ve ardından dört kez sonra Muneeba Ali’yi paketledi.

Riaz, Sidra Nawaz ile birlikte altıncı wicket için 42 koşu eklediğinde bir miktar direnç sağladı, ancak Mlaba, Nawaz’ı oyuna getirdiğinde Pakistan için her şey bitmişti.

Riaz, partneri kalmadığı için 49’da mahsur kaldı; Hani ve Baig kaçtı ve Sandhu, de Klerk’in üçüncü kurbanı oldu. Dördüncü ODI’sini oynayan Delmi Tucker, Fatima’yı önde tuzağa düşürerek galibiyeti tamamladı.

READ  WV Raman teknik direktörü - Hindistan Kadınlar, Güney Afrika'ya karşı yenilginin ardından 'sıfırdan başlamak zorunda'

Abhimanyu Bose, ESPNcricinfo’nun alt editörüdür