Tem
15
2021
0

Oyunu Büyütmenin Anahtarları

Richard Pagliaro tarafından | 15 Temmuz 2021 Perşembe

Martina Hingis çoklu görevin zevkleri hakkında her şeyi bilir.

Tekler ve çiftlerde eş zamanlı olarak dünyanın 1 numarası olan birkaç şampiyondan biri olan Hingis’in tüm sahalardaki yaratıcı zekası, annesinden ve antrenörü Melanie Molitor’dan öğrendiği kurnaz saha anlayışına ve keskin tekniğe dayanıyordu.

Daha: Baba Richard Williams ile Venüs Trenleri

Artık kendisi de bir anne olan Hingis, 2021 ITF Dünya Katılım Konferansı eski bir öğrenci, dünya şampiyonu ve koç olarak deneyimlerinden edindiği oyunu büyütme konusundaki düşüncelerini paylaşıyor.

Neredeyse 12-14 Temmuz’da düzenlenen konferansın üçüncü baskısı, tenisin öğretilmesinde ve yaygınlaştırılmasında yenilik ve teknolojiyi vurguladı. Hingis, insan dokunuşunun büyüyen çim tenisi için hayati olduğunu söyledi.

Hall of Famer Hingis, tenisin yeni oyuncuları cezbetmesi için iki temel unsur görüyor: eğlenceli hale getirmek ve genç oyuncuları futbol ve basketbol gibi popüler takım sporlarına geçmek yerine tenis oynamaya devam etmeye teşvik etmek için gençler için daha fazla grup antrenmanı oluşturmak.

İsviçre’yi ilk Hopman Kupası’na götürmek için Roger Federer ile ortak olan 40 yaşındaki Hingis, yaratıcı koçluğun oyuncuların ilgisini korumak için çok önemli olduğunu söyledi.

Hingis, “Çoğu zaman sizi oyunla tanıştıran ilk kişiler aile üyeleridir,” dedi. ITF Dünya Katılım Konferansı. “O zaman koç seni daha iyi hale getirmeye ve aslında oyundan zevk almana yardım ediyor. İşte asıl kritik nokta bu. Çocukların dikkatini çekmek, eğlenmek ve geri gelip daha fazla tenis oynamak için gerçekten iyi bir antrenör gerekiyor.”

Şu sıralar iki buçuk yaşındaki kızı Lia’yı sporla tanıştıran Hingis, çocukluğunda aldığı tenis eğitiminin verdiği rekabetin ve arkadaşlığın kendisine yaşamda özgüven aşıladığını söyledi.

READ  Bianca Andreescu, Coronavirüs Protokolü Komplikasyonları Nedeniyle Roma'dan Çekildi

Hingis, “Benim için gerçekten grup sürüşüydü” dedi. “Sahada benden beş yaş büyük olan çok iyi bir arkadaşım vardı ve onunla çocuklara karşı oynamak istersem daha iyi olmam ya da gruptan atılmam gerektiğini biliyordum!

“Bu bende geri dönüp kendimi kanıtlama isteği uyandırdı. Kazanmak, motive edici bir motivasyondur. Daha iyi olma ve daha fazlasını isteme hissine sahipsiniz – başarının anahtarı bu. Özellikle çocuklar için özgüven oluşturuyor ve madalya almak turnuvanın en önemli olayıydı.”

2021 ITF Dünya Katılım Konferansı, izleyicilere, dünya genelinde tenis katılımındaki artışı ayrıntılarıyla anlatan 2021 ITF Küresel Tenis Raporuna bir göz attı.

Oyun ideal bir pandemik spor olarak ortaya çıktı çünkü sosyal olarak mesafeli güvenli alanlarda oynanıyor, temassız bir spor (çiftler kutlamanızda göğüsleri kabartan Bryan kardeşleri kanalize etmemeniz şartıyla) ve gerçekten ömür boyu sürecek bir spor.

Fotoğraf kredisi: Christopher Levy