Oca
03
2023
0

Owen Beck’ten Ne Beklenmeli | Dünya Gençleri

Owen Beck, Montreal Canadiens (Fotoğraf: Getty Images)

ROKET SPOR MEDYA | MONTRAL, KK. — Kanada Takımının İsveç’e karşı ikna edici 5-1 galibiyetinin üçüncü periyodunun başlarında, merkez Colton Dach Turnuvanın geri kalanında onu dışarıda tutacak bir vücut kontrolü yaparken bir sakatlık geçirdi.

Dach, 2021 NHL Giriş Seçimi’nde ikinci turda, genel klasmanda 62. sırada seçilen Chicago Blackhawks’ın bir adayı. 1,8 metrelik sol şut pivotu, dört round-robin maçında iki asist yaparak güçlü bir turnuvanın tadını çıkarıyordu. Dach en son Ottawa Senatör adayıyla dördüncü hatta kayıyordu. Zack Ostapçuk ve 2023 taslağına uygun Adam Fantilli.

Arama

Yaralanma, ev sahibi ülkenin Montreal Canadiens taraftarlarına tanıdık bir yüz olan Mississauga Steelheads iki yönlü merkezini çağırmasına neden oldu. Owen Beck.

“Telefon çaldığında ve hatta Hockey Canada aradığında hala şaşırdım. Elbette, gelip çocuklara katılmak için çok heyecanlıydım,” dedi Beck.

Habs 2022 ikinci tur seçimi (genel olarak 33.) olan Beck, yalnızca geçen ay Dünya Gençler kampında değil, aynı zamanda Sonbahar’daki Canadiens eğitim kampında da son kesintiler arasındaydı. Beck, etkileyici çabaları için üç yıllık giriş seviyesi bir sözleşme kazandı.

Beck, Pazar günü Kanada Takımı takım arkadaşlarına katıldı ve Pazartesi günü, belirgin bir şekilde Habs aday arkadaşının yer aldığı güçlü bir Slovakya takımına karşı merakla beklenen çeyrek final maçına hazırlanmak için oyun zamanı bir karar olacak. Filip Mesar.

Bu, Beck’in Kanada’yı uluslararası düzeyde temsil etmesi için ilk şansı olacak.

Bugüne kadar sezon

18 yaşındaki 1.80 boyunda, 185 kiloluk sağ şutör pivot, çok yüksek beklentileri olan, mücadele eden bir Mississauga Steelheads takımında dengeleyici bir güç oldu. Bu, yüksek oranda seçilmiş diğer NHL draft seçimlerini öne çıkaran bir ekip. Luca Del Bel Belluz (2022 genel klasmanında Columbus’a 44.) ve defans oyuncusu Ethan Del Mastro (2021 genel klasmanında Chicago’ya 105.).

READ  Canadiens @ Flames: Tankta Hiçbir Şey Yok | HABS ÖZETİ

Takımın tutarsız performansları bugüne kadar 0,500’ün altında bir rekora (15-16-3-0) yol açarken, Beck bir çıkış kampanyasının keyfini çıkardı. 30 maçta 17 gol, 23 asist ve toplam 40 sayı kaydetti. 2021-’22 sezonunda Beck, 68 maçta 21 gol 30 asistle 51 sayıya imza attı.

Beck, tüm hücum istatistiklerinde kulübe liderlik ederken, aynı zamanda savunma tarafında ağırlığını artı-6 ile çekiyor, kadroda aşırı sol kanat oyuncusu ve kaptan yardımcısının ardından ikinci sırada. James Hardie.

Beck’e ayrıca genellikle penaltıları öldürme, derin savunma bölgesi yüzleştirmeleri yapma ve rakip OHL takımlarının en üst sıralarını kapatma konusunda güveniliyor. Rakip antrenörler tarafından genellikle tüm ligdeki en iyi iki yönlü forvetlerden biri olarak tanınır ve erken dönemlerde NHL’de güçlü bir orta altı pivot olmayı planlar.

beklenti

Beck’in çok hızlı bir şekilde en yüksek hıza ulaşmasına yardımcı olan çok güçlü bir ilk adımı var. Güçlü ivmesi ve konumlandırma farkındalığı, onu her vardiyada bir kaçış tehdidi haline getiriyor. Şutu biraz eksik kalsa da çeşitli şekillerde file arkasını bulma becerisine sahip ve çok güçlü bir oyun kurucu. Innisfil, Ontario yerlisi aynı zamanda takım arkadaşını sadece pas vermek yerine sürekli olarak en iyi pozisyonda buluyor.

Beck’in çok güçlü bir hokey IQ’su var ve bu, Kanada Takımının dördüncü çizgisine doğru kaymasına izin verecek. Şu anda yaralı olan Colton Dach tarafından işgal edilen aynı nokta.

Beck’in güçlü savunma yetenekleri koçun izin vermesini sağlayacak Dennis Williams istenirse bu satırı daha fazla durumda kullanmak için.

“Owen’ın getirdiklerinin, Colton Dach’ın yokluğunun bıraktığı boşluğu doldurabileceğini düşünüyoruz. Tıpkı Dach gibi, (Beck) merkezde veya kanatta oynayabilir. Bizimle olan kampının çok iyi olduğunu gördük” dedi Williams.

READ  Güven Artışı | ÖZET: PIT @ MTL

Fırsat

Teknik direktör Williams aynı dizilişi korumaya karar verirse – takımın İsveç’e karşı ne kadar iyi oynadığı düşünüldüğünde büyük bir şans – Beck’in çok yetenekli Adam Fantilli ile kayma şansı olacak.

İki oyuncu cennette yapılmış bir maç olabilir! USHL’den Chicago Steel’in bir ürünü olan Fantilli, bu tatil sezonunda zaman zaman tutarlılık bulmakta zorlansa da, alan yaratma yeteneğine ve güçlü top tutma becerilerine sahip olduğuna şüphe yok. Güçlü serbest bırakılması ve çok tehlikeli tek seferlik oyunculuğuyla birleşen Beck, mükemmel sıra arkadaşını bulmuş olabilir. İlgili oyunlarındaki benzerlikler kağıt üzerinde iyi eşleşiyor gibi görünüyor.

“Oyunumun oldukça iyi gittiğini düşünüyorum. Buraya büyük bir özgüvenle geldim,” dedi Beck.

Bu, Kanada’nın alt altı forvet grubuna daha fazla kimya getirmek için eksik olan parça olabilir mi?

Yazan Mike Raschle, Personel Yazarı
Tüm Habs Hokey Dergisi
Copyright © 2023 Roket Spor