Haz
09
2021
0

NWSL, eski USWNT patronu Ellis’in başkan olduğu San Diego genişleme ekibini onayladı

Ulusal Kadınlar Futbol Ligi, San Diego’nun 2022’de oynamaya başlayacak bir genişleme takımına ev sahipliği yapacağını duyurdu.

Takımın sahibi, rotasını değiştirip Güney Kaliforniya’ya taşımadan önce NWSL ekibini Sacramento’da tutmayı planlayan Ron Burkle’a ait olacak.

Eski ABD kadın milli takımı baş antrenörü Jill Ellis, USWNT’nin başarılı 2019 Dünya Kupası kampanyasının ardından takımdan ayrıldıktan sonra oyundaki ilk rolü olarak takım başkanı olarak görev yapacak.

NWSL neden San Diego’yu seçti?

Ellis bir ligde yaptığı açıklamada, “NWSL muazzam bir şekilde büyümeye devam ediyor ve zengin bir futbol geçmişine ve tutkulu bir hayran kitlesine sahip bir bölge olan San Diego’ya profesyonel kadın futbolunu geri getirmek, bu topluluk üzerinde derin ve olumlu bir etkiye sahip olacak” dedi. serbest bırakmak.

Getty Resimleri

“Gelecek yıl bu ligde oynamaya hazırlanırken, bu kulübü ileriye taşımaktan inanılmaz derecede onur duyuyorum. Dünyanın her yerinden en iyi yetenekleri çekme yeteneğine sahip, etkili kadınların liderliğinde küresel olarak önemli bir takım olmayı hedefliyoruz.”

NWSL komiseri Lisa Baird şunları ekledi: “San Diego NWSL, başarılı bir genişleme kulübünün tüm ayırt edici özelliklerine sahiptir: futbol oyuncuları ve taraftarlarla dolu bir toplulukta, ligimizin ve oyuncularımızın başarısına yatırım yapmak için gereken kaynaklara sahip kararlı bir sahiplik grubu, Ligimizde yeterince temsil edilmeyen bir bölgede.

“Hepsinin bir araya gelmesini izlemek için sabırsızlanıyorum.”

büyük resim

Daha sonraki bir tarihte adını, renklerini, baş antrenörünü ve stadyumun yerini açıklayacak olan San Diego franchise’ı, NWSL’nin 12. franchise’ı olacak ve Güney Kaliforniya’dan gelecek sezona giren ikinci takım olacak.

Los Angeles’ın hemen kuzeyinde yer alacak olan Angel City FC de 2022’de bir genişleme franchise olarak oynamaya başlayacak.

Baird’in bu yılın başlarında Kaliforniya’nın başkentinde yeni bir franchise’ın kurulacağını açıklamasının ardından Salı günkü duyuru Sacramento için acı bir darbe olacak.

READ  Dodgers'dan Trevor Bauer atış yaptı, hakemlik yaptı ve Padres'e karşı bir gün geçirdi

Baird, o sırada NWSL’den resmi bir onayın geleceğini söyledi, ancak hiçbir zaman gelmedi.

Burkle ayrıca Sacramento’da bir MLS genişleme franchise’ına sahip olmayı planlamıştı, ancak o zamandan beri Şubat 2021’de bu projeden tamamen çekildi.

Yeni kadın ligi başlıyor

Duyuru, Birleşik Futbol Ligi’nin (USL), Mayıs 2022’de başlayacak olan ve Temmuz ayında bir şampiyon taçlandıracak olan USL W League’in yeniden başladığını duyurduğu gün geldi.

1995’ten 2015’e kadar bir önceki yinelemede var olan W League’i duyuran sürüm, 2022 sezonu için 30 takıma kadar planların yapıldığını belirtti.

W League, amatör statüsünü koruyan oyuncuların yer aldığı bir profesyonel öncesi lig olacak.