Tem
10
2021
0

Novak’ı Alt Ediyorsanız, Herkesi Yenebilirsiniz

Tarafından Chris Oddo | @TheFanChild | 9 Temmuz 2021 Cuma

Denis Shapovalov‘ın Wimbledon 2021’deki vahşi yolculuğu kitaplarda ve 22 yaşındaki Kanadalı, karşı çok iyi oynadıktan sonra ağzında acı bir tatla ayrılsa da Novak Djokovic, henüz bir set bulmanın bir yolunu bulamadan. Yine de Shapovalov, ilk büyük yarı finaline ulaşmasını sağlayan bir çıkış performansıyla büyük rahatlık sağlayabilir.

Shapovalov sadece daha önce bir ana dalda olduğundan daha ileri gitmekle kalmadı, aynı zamanda Wimbledon çimlerinde tam uçuştayken oyununun ne kadar yıkıcı olabileceğini de gösterdi.

Djokovic, Kanada karşısında 7-6(3), 7-5, 7-5 galibiyetini aldıktan sonra Merkez Mahkeme kalabalığına Shapovalov’u çok daha fazla göreceklerini söylediğinde muhtemelen haklı çıktı.

Shapovalov yenilgiyi çok ciddiye aldı çünkü gerçekten de 1 Numaralı Dünya’yı şok edecek kadar iyi oynadığını hissetti ve bu onun Wimbledon’da ne kadar özgüven taşıdığı hakkında çok şey söylüyor.

Maçtan sonra gazetecilere verdiği demeçte, “Sanırım bu sefer çok acı veren şey, oyunun orada olduğunu ve kupa için oynamanın mümkün olduğunu hissetmemdi” dedi. “Daha önce hiç hissetmediğim bir duygu, bu yüzden çok acıtıyor. Maçın bazı bölümlerinde Novak’ı geride bıraktığımı hissettim. Novak’ı geride bırakıyorsan, herkesi yenebilirsin.”


Roland Garros’tan omzundan sakatlanarak çıktıktan sonra çimde iki önde giden maçta forma giyen Shapovalov, açıkça çimde başarıyı çok istiyordu. Wimbledon’da (2016) eski bir Tek Erkekler şampiyonu olan Kanadalı, her zaman çimlerde oynama sevgisinden bahsetti, bu yüzden bu Wimbledon’da yüzeyde neler yapabileceğini gösterdiğini görmek güzeldi.

İki kez şampiyonu devirdi Andy Murray Merkez Mahkemede üçüncü turda ilk maçına çıktı, ardından 8 numaralı seribaşı geçti Roberto Bautista Agut ve No.25-tohumlu Karen Khachanov, çimlerde yollarını bilen iki kır saçlı gazi ve Grand Slam sahnesi.

READ  Djokovic'in Babası: Roger Bir Zamanlar Novak'a Saldırdı

2021’de majörlerde art arda 20 maç kazanan Djokovic, sonunda onu soktu ve Shapovalov’u her zaman yapılacak daha çok iş olduğu gerçeğine geri getirdi.

Shapovalov: “Tat” Almak İyiydi

Wimbledon’ı sona erdiğinde hissettiği acı hakkında “Çok acıttı” dedi. “Evet, uzun bir ay oldu. Uzun bir iki hafta oldu. Çok fazla baskı, çok fazla zihinsel yorgunluk oldu. Sanki, kendimi kontrol edemeden her şey sahaya döküldü.”

Shapovalov, yenilgide bile Wimbledon’da elde ettiği başarının tadını çıkarıyor gibiydi. Bir bakıma, yarı finallerdeki zorlu bir kayıp, gelecekte Grand Slam zaferi elde etmek için onu daha da çok çalıştıran türden bir şey olabilir diyor.

“Elbette kendim için gurur duyacağım çok şey var” dedi. “Kesinlikle biraz tadına bakmak neredeyse iyi çünkü bu beni sonraki slam’lerde ve gelecekte daha çok istememe neden oluyor. Artık tam olarak neler yapabileceğimi ve oyunumun nerede olabileceğini biliyorum.

“Bir dahaki sefere Novak’ı yenmek veya bir adım daha ileri gitmek için geliştirebileceğim şeyler de var. Bir sürü pozitif var. Harika bir iki hafta.”