May
07
2021
0

Mavericks’in Luka Doncic’i askıya alınırken teknik faul sorunlarını kabul ediyor: ‘Açıkçası durmam gerekiyor’

Luka Doncic ve Mavericks play-off yarışının tam ortasındalar ve NBA’in play-in turnuvasının bir parçası olmaktan kaçınmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Şu anda 5 numaralı tohumda asılıyorlar ancak Lakers ve Trail Blazers’ın sadece bir maç önündeler. Her türlü tökezleme yaşanırsa Dallas play-off hayatları için savaşabilirdi.

Doncic bunu biliyor. Bu yüzden Mavericks yıldızı sezonun son bölümünde bir şeye odaklanıyor: Başka bir teknik faul almaktan kaçınması gerekiyor.

Sezonda Doncic, 76ers’ın pivotu Dwight Howard ile lig lideri olan 16 teknik rekorunu kırdı. Normalde, oyuncular 16. teknik faullerinden sonra cezalandırılırlar, ancak Doncic’e karşı lig ofisi tarafından iptal edilen bir oyun içi çağrısı vardı. Bunu “Ve-1!” Diye bağırarak almıştı. Nisan ayı başlarında New York Knicks’e karşı oynanan bir maç sırasında.

DAHA: Mavericks’in Batı Konferansı play-off yarışında nerede durduğu

Yine de Doncic, otomatik tek oyunluk askıya alma işleminden bir teknik uzaklıkta. Sınırda yaşıyor ve Doncic’in bir maç kaçırmaması, sıkı bir playoff yarışında kritik olabilir. Bu nedenle Doncic, Dallas’ın Nets’i galibiyetinin ardından detaylandırırken, soğukkanlı ve aklı başında kalmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Doncic, “Farkındayım,” dedi. ESPN’den Tim McMahon. “Yapmamam gereken bir şey. [It’s difficult] Oyunlardaki tüm duygularla, ama belli ki durmam gerekiyor. Tüm duygularla sahada benim için çok zor, ama bunun farkındayım ve bunun üzerinde çalışmam gerekiyor. Bunu yapmak zor, ama bunun üzerinde çalışmalı ve bundan çok daha iyi olmalıyım. “

Doncic’in şikayetiyle ilgili sorunları, All-Star’dan bu yana 28 maçta 10 teknik faul attığından bu yana yoğunlaştı. Onun için iyi haber, ligin teknik faul sayısının sezon sonrası başlayarak sıfırlanacağı ve bu noktada Doncic’in yedi teknik faul alana kadar bir oyun için askıya alınmayacağı. Bu yüzden, Doncic’in zamanı kaçırmamak için bir teknoloji için ıslık çalmadan sadece altı maç yapması gerekiyor.

READ  USMNT gol makinesi Dike, Mario Kart oynamaktan Kante ile yüzleşmeye nasıl geçti?

Mavericks’in bunu yapması için ona ihtiyacı var. Bu sezon onsuz sadece 2-4 ve bu altı yarışmada maç başına ortalama 102.5 sayı ortalamaları var. Bu, sezon boyunca ortalama 112.1 olan maç başına yaklaşık 10 sayı daha düşük.

Doncic’in enerjisi ve duyguları Mavericks üzerinde ne kadar etkili olsa da, en azından sezonun son haftalarında onu biraz dizginlemesi gerekiyor.

Çünkü günün sonunda, Doncic sadece sahadayken Dallas’ı etkileyebilir.