Nis
27
2021
0

CPL 2021 tamamen St Kitts’te oynanacak

Haberler

Aşı kanıtı göstermeleri halinde 33 maçın hepsinin sahaya girmesine izin verilecektir.

2021 Karayipler Premier Ligi, 28 Ağustos’tan itibaren tamamen St. Kitts’teki Warner Park’ta düzenlenecek. 33 maçlık turnuva, hayranların gösterdikleri sürece 8.000 kişilik salonun% 50’ye varan kapasitesiyle katılmalarına izin verecek. Stadyum tesisine girmek için aşı kanıtı. Bununla birlikte, CPL CEO’su Pete Russell, özellikle denizaşırı oyunculara değişen aşı erişiminin ışığında, katılmak için tüm oyuncuların aşılanmasına gerek olmadığını söyledi.

Russell Salı günü düzenlediği basın toplantısında, “İnsanları mümkün olduğunca aşı yaptırmamız gerektiğinin farkındayız” dedi. “Durum her zaman böyle olmayacak, ancak bu şu anda geçirdiğimiz bir süreçtir. [those] CPL için çalışmak veya oynamak [who] aşılanacak. Ancak aşı olmaları şart değildir çünkü karantina seçenekleri de olacaktır.

“Geçen yıl ilk kez liderlik eden bizdik, bu yüzden artık pek çok etkinliğin bir parçası haline gelen, uygulamaya koyduğumuz protokoller konusunda öncülük ettik. Çok başarılı geçti. Başkalarının sorunları olduğunu gördün, bu yüzden bunları gerçekleştirmek için gereken planlama ve detay çok önemli.Bence ilk tam aşı turnuvasına sahip olmak yine dünyaya ileriye giden yolu gösteriyor ve eminim ki bu, federasyondaki insanları, gelip harika bir kriket izleyebilmeleri için aşılarını almaya teşvik edecektir. “

CPL’nin Trinidad’daki iki stadyum mekanı arasında bölündüğü 2020’ye kıyasla Russell, Warner Park’taki çim meydanın sahaların durumundan ve kalitesinden ödün vermeden 33 maçın stresini kaldırabileceğinden emin olduğunu söyledi. Russell, Warner Park’ta herhangi bir eğitim oturumu düzenlemek yerine, St Kitts adasının etrafındaki altı eğitim alanı sayesinde durumun uygulanabilir olduğunu söyledi.

Russell, “Herhangi bir agronomistin bileceği gibi, bir mekanda 33 oyun oynamak zor olacak,” dedi. “Ancak St. Kitts’te kutsanmış olduğumuz şey, adanın çevresinde eğitime ev sahipliği yapabilecek altı alan olmasıdır. Bu nedenle, Warner Park’tan uzaktaki eğitim tesislerinden yararlanacağız. Etkin bir şekilde, Warner Park Sadece oyunlara ev sahipliği yapın.Aslında, herhangi bir zemindeki en büyük yıpranma ve yıpranmalardan biri, oyunlardan önce dış sahada antrenmanların yapılmasıdır.

READ  Son Maç Raporu - Thunder vs Sunrisers 2021

“Zorlukların tamamen farkındayız. St Kitts’teki küçük kapıdaki toprağın bölgedeki en iyilerden bazıları olduğu için bir kez daha kutsanmış durumdayız. Bu nedenle, inanılmaz derecede iyi bir şeyler hazırlayabileceğimiz için çok rahatız Her zaman yaptığımız gibi oyuncular için desteler. Yeni Zelanda merkezli bir saha danışmanı kullanıyoruz. Eden Park ile ilgileniyor ve aynı zamanda bir dizi ABD sahasını da ele aldı ve ICC için çalıştı. Gelecek St. Kitts’e turnuvadan muhtemelen 10 hafta önce çim büyümesinden hazırlıklara kadar her şeyin yolunda gittiğinden emin olmak için. Harika küçük küçük kapılar hazırlayacağım.

“Asıl mesele, fitillerin kendilerinin zaman testine dayanmasını sağlamaktır. Süreci tam olarak biliyoruz. Üzerinde çalışmamız gereken beş tane küçük kalınlık bloğumuz var ve biz de yapabilmemiz için bunların açık bir şekilde yenilenmesini sağlamalıyız. Onlara harika bir kriket oynayın. Bu, sürecin bir parçasıydı ve konuya şu düşüncelerden biriyle bakmak şudur: “Tek bir yerde sahip olduğumuz kriketçi standartlarıyla 33 oyunun hepsini oynayabilir misin?” Cevap şuydu: evet, yapabiliriz. “

Russell ayrıca, turnuva sırasında herhangi bir yaralanma veya geç geri çekilmeyi karşılamak için takımların 17 oyuncudan kadrosunu 17 oyuncudan artırmasına izin verileceğini söyledi. tüm oyuncular, antrenörler, personel ve turnuva yetkilileri için etkinliğin başlangıcı. 2021 CPL Taslağının Mayıs ayının son haftasında gerçekleşmesi bekleniyor, ancak kesin bir tarih henüz kesinleşmedi.

CPL, Covid-19 salgınının başlangıcından bu yana faaliyetlerine devam eden büyük franchise T20 turnuvasının ilkiydi ve Trinidad’daki 2020 etkinliğinin tamamını Queen’s Park Oval ve Brian Lara Academy Stadyumu’nda iki mekan arasında oynadı. Bununla birlikte, etkinlik, herhangi bir taraftar katılımı olmadan tamamen bir biyo-balonda oynandı. Antigua’da Cricket West Indies tarafından barındırılan son uluslararası yarışmalar da hayranları olmadan oynandı, ancak CPL, hayranlarını St Kitts hükümetinin desteğiyle Warner Park’a dönmeye teşvik ederek ilerlemeye devam ediyor.

READ  MI vs CSK, IPL 2021, maç özeti - Mumbai Indians - Chennai Super Kings | Kriket

St. Kitts & Nevis bakanı Jonel Powell, “Karayipler Premier Ligi’nin 2021’de St. Kitts ve Nevis’te düzenlenmesinin özellikle küçük ve orta ölçekli yerel işletmeler için çok ihtiyaç duyulan ekonomik faaliyeti teşvik edeceğinden son derece eminiz” dedi. Eğitim, Gençlik, Spor ve Kültür için. “Covid-19 ile ilgili olarak, sağlık protokollerimizin tehlikeye atılmamasını ve ülkenin koronavirüsün herhangi bir ciddi yayılmasından korunmasını sağlamak için uyanıklığımızı sürdüreceğiz. Ölümcül Covid-19 küresel salgınının ağırlığı altında bir yıldan fazla süredir mücadele ediyor. “

Peter Della Penna, ESPNcricinfo’nun ABD muhabiri @PeterDellaPenna