May
10
2022
0

Xavi, yeni ifşanın ortasında Man City darbesinde ‘şüphesiz’ alayla ateş ediyor

Barcelona patronu Xavi, Camp Nou’ya taşınmak yerine Man City’ye katılmasının tek nedenini açıklarken Erling Haaland’a bir tokat attı.

21 yaşındaki Norveçli tetikçi, Manchester City’nin bir sonraki santraforu olma yolunda görünüyor. Bildirildiğine göre Haaland tıp bitirdi Borussia Dortmund tarafından izin verildikten sonra Pazartesi günü Brüksel’de.

Haaland’ın sözleşmesinde döviz kuruna kadar yaklaşık 64 milyon sterlin değerinde bir serbest kalma maddesi tuttuğuna inanılıyor. Ancak transfer gurusu Fabrizio Romano’ya göre, erkek şehir aslında ilk düşünüldüğünden daha azına solisti elde ediyor olabilir.

Romano tweet attı City, Dortmund’a maddeyi etkinleştireceklerini söyledi, ancak bunun ’75 milyon €’dan (64 milyon £) 60 milyon €’ya (51,4 milyon £) daha yakın olduğunu iddia etti.

Haaland’ın potansiyel gelişi Arjantinli Julian Alvarez’inkiyle aynı zamana denk gelecek. City’nin ön cephesi, görünüşe göre bir False 9 oynama günleri ile gelecek yıl çok farklı bir görünüme sahip olacak.

imza Haland özellikle bu fiyata Pep Guardiola’nın tarafı için gerçek bir darbe olacak. Almanya’da maç başına gol atan forvet için Real Madrid ve Barcelona gibi isimler de vardı.

Şimdi, Barselona’nın Celta Vigo ile LaLiga çatışması öncesinde konuşan Xavi, Barselona’nın neden kaybettiği konusunda fikrini söyledi.

Xavi, City transferi konusunda “şüphesiz”

Xavi, hem Haaland’a hem de City’ye saygılı olma arzusunu yineledi. Yine de oyuncuya arsız bir tokat atmaktan kendini alamadı.

Bunu yaparken, Haaland’ın City’yi Barca’ya tercih etmesinin birincil nedeninin finansal olduğu konusunda “şüphesi olmadığı” konusunda ısrar etti.

“Diğer projelere saygısızlık etmeyeceğim” dedi (Ekspres aracılığıyla).

“Tek geçerli projemiz yok. City de dahil olmak üzere daha birçok başarılı isim var. Unvanları ve harika sonuçları var ve harika rakipler.

“Ancak, sonunda, hareket olursa, öncelikle finansal nedenlerle olacaktır. Buna hiç şüphem yok.”

READ  Yanlış ateşleyen Liverpool, Aston Villa transfer hedefi bu yaz satılacak

Haaland, Man City’de nasıl olacak?

Liverpool patronu Jurgen Klopp geçtiğimiz günlerde Haaland’ın City’i “yeni seviyelere” taşıyacağını söyledi. Ancak yakın tarih, Haaland’ın uyum sağlamasının en az bir yıl sürebileceğini gösteriyor.

Gerçekten de, City’nin ilk yıllarında mücadele ettiği önemli transferlerin listesi uzun.

Jack Grealish en sonuncusu, eski Villa tılsımı, bu yıl 100 milyon sterlinlik bir İngiliz rekoruna mal olmasına rağmen bir takım oyuncusundan biraz daha fazla.

Bernardo Silva, Rodri ve Joao Cancelo’nun da Pep Guardiola’nın karmaşık ve detay yoğun taleplerine uyum sağlaması tam bir yıl aldı. Bekleyiş o üçlü için çok değerliydi.

Haaland, Almanya’da maç başına gol civarında çalıştı. Yine de bu tür bir oranın Etihad’da tekrarlanması bir veya iki yıl alabilir.

Ne olursa olsun, önündeki en iyi yıllara ve eğlence için fırsatlar yaratan bir ekibe katılmasına rağmen, Haaland’ın zamanla kükreyen bir başarı olacağına dair çok az şüphe var.