Haz
21
2021
0

Osaka, Olimpiyat Geri Dönüşünde Daha Güçlü Ortaya Çıkacak

Naomi Osaka’nın Hall of Famer Mats Wilander, Wimbledon’ı atlayarak doğru hamleyi yaptığını ve bunun sonucunda Tokyo Olimpiyat Oyunlarına daha güçlü bir şekilde döneceğini söyledi.

Son Avustralya Açık ve ABD Açık şampiyonu Osaka, yaşadığı kaygı ve depresyonun ardından ailesiyle vakit geçirmek için spora ara verdiğini duyurdu. Wilander, Roland Garros ve Wimbledon arasındaki nispeten hızlı geri dönüş süresi göz önüne alındığında, Osaka’nın çim kort Grand Slam’i kaçırmasının akıllıca olduğunu söyledi.

Daha: Djokovic Son Stefan ile Hit

Eurosport’a konuşan Wilander, “Wimbledon’dan ayrılması sürpriz olmadı. “Bence Paris’te olanlardan sonra Wimbledon biraz fazla yaklaştı. Ve Wimbledon’dan sadece üç veya dört hafta önce zihinsel sağlığınızı iyileştirebilir veya iyileştirebilir misiniz bilmiyorum. Bu yüzden, bence o yapıyor. doğru şey.”

Yedi kez Grand Slam şampiyonu Wilander, Osaka’nın Tokyo Olimpiyatları’na tazelenmiş olarak dönmesini ve favori sert kort yüzeyinde oynarken kendi taraftarlarının desteğiyle desteklenmesini bekliyor.

Eurosport’a konuşan Wilander, “Olimpiyatlar ülkenizdeyse ve ülkenizin sahip olduğu en büyük yıldızsanız, Olimpiyatlara ve ülkenize karşı Wimbledon’da oynamaktan daha fazla sorumluluğunuz olduğunu kabul ediyorum.” “[Naomi] 10 yıl daha Wimbledon oynayacak.”

Tenis Ekspresi

Üç farklı zeminde Grand Slam şampiyonluğu kazanan Wilander, Osaka’nın sosyal medyadaki varlığını azaltmayı düşüneceğini, ancak güçlenerek geri döneceğine ve sert kortlarda rahatını bulacağına inandığını söyledi.

Wilander, “Olimpiyatlar en iyi yüzeyinde, memleketinde oynanıyor.” Dedi. “Japonya’da bir nesil yeni sporcuya ilham verecek ve Wimbledon’ı atlayıp Olimpiyatlara hazırlanma kararına tamamen katılıyorum.”

Bence sosyal medyadaki varlığının sonuçlarını düşünmesi gerekiyor ve sanırım bu deneyimden hayal edebileceğimizden daha fazlasını öğrenecek. Bu yüzden, sert kortlara döndüğünde her zamankinden daha güçlü bir şekilde dönmesini bekliyorum.”

Fotoğraf kredisi: Mutua Madrid Açık