May
05
2021
0

Arsenal, ayrılan ikiliyi pazarlık yaratıcı gücü ile değiştirmek için bir çözüm buldu

Arsenal, Dani Ceballos ve Martin Odegaard’ın vadeli işlemlerine ilişkin şüpheler üzerine Hakan Çalhanoğlu ile sözleşme imzalama yarışına girdi.

Ceballos ve Odegaard, Real Madrid’den kredi büyüleri sırasında bu sezon Arsenal’in orta sahasını güçlendirdi. Ancak her ikisinin de yaz aylarında İspanyol başkentine dönmesi bekleniyor. Bu durumda, Arsenal’in yaratıcılıklarını değiştirecek birini bulması gerekecek.

Çalhanoğlu şimdi bunu yapmak için potansiyel bir seçenek olarak ortaya çıktı ve bu bir pazarlık olacak. Şu anda AC Milan ile olan sözleşmesinin son haftalarında, ücretsiz transferle müsait olabilir.

Transfer ücreti olmadan onu cezbetme şansı Manchester United’ı çoktan cezbetti. Ancak, Kızıl Şeytanlar’dan bir raporda Çalhanoğlu için üç potansiyel destinasyondan biri olarak bahsedilmiyor. Milan Canlı.

Bunun yerine Arsenal’in 27 yaşındaki Juventus ve Galatasaray ile yarışacağı söyleniyor.

Daha sıkı bir bütçeyle çalışmak – özellikle Avrupa futbolunu kaçırırlarsa – Arsenal, zekice çözümler aramak zorunda kalacak. Çalhanoğlu kesinlikle faturaya uyacaktı.

Türkiye milli takımının bu sezon Serie A’da dört golü ve sekiz asisti var. Milano’daki macerasına devam etmek istiyor ancak yenileme konusunda ilerleme olmadı.

Çalhanoğlu, Milan’ın sunamadığı sezon başına 5 milyon avro değerinde maaş istiyor. Bu nedenle, Arsenal’in içeri sızması için bir fırsat olabilir.


TEAMtalk’ın günlük haber bültenine ücretsiz abone olun…


Alternatif olarak, Juventus onu Serie A’da farklı bir yere çekebilir ya da Galatasaray ona Türkiye’de ilk oynama şansını verebilir.

Ancak Calhanoğlu, San Siro’dan uzaklaşması durumunda Premier Lig için olası bir rota. Arsenal bundan yararlanmayı umacak.

Atletico, Ceballos için kartlarda hareket ediyor

Odegaard ve Ceballos’a gelince, ilki muhtemelen Real Madrid’e yeniden entegre olacak, ancak ikincisi rakipleri Atletico ile bağlantılı.

Todofichajes bu iddiaları destekleyin. Bunu öneriyorlar Ceballo’ları transfer etmek 40 milyon avroya mal olabilir İspanyol başkentinin karşısında.

READ  Arteta anahtar yükseltmesi yaparken Barselona'nın yıldızı Arsenal'e katılacak

İki rakibin oyuncuları takas etmesi nadir olabilir, ancak Real ve Atletico daha önce pazarlık yaptı. Rapor, Marcos Llorente’nin 2019’da Los Blancos’tan Atleti’ye geçişine tek öncü olarak işaret ediyor.

Arsenal’in, Ceballos’un kalıcı imzası için 40 milyon avroluk taleplerle rekabet etmesi pek olası değil. Bu nedenle, ileride planladıkları için Çalhanoğlu gibi alternatifleri değerlendirebilirler.

DEVAMINI OKU: Acı rakip Tottenham ve Arsenal, Serie A patronu ile görüşmelerde