Mar
27
2021
0

Ajayi: West Bromwich Albion’un Premier Lig düşmesini önlemek için ‘inancı’ var

West Bromwich Albion stoper Semi Ajayi, takımının sezon sonunda Premier Lig küme düşmesini önleyeceğine inandığını belirtti.

Super Eagles yıldızı, sağlam savunma performansları ile bu sezon Baggies için iyi formda ve ayrıca kulüpteki 25 maçta üç gol attı.

Ancak çabalarına rağmen, West Brom 29 maçtan 18 sayı ile Premier Lig masasında 19. sırada kaldı.

Ajayi, Baggies’in 2020-21 kampanyasının sonunda İngiliz üst uçuş statüsünü sürdürme şansı konusunda iyimser.

Ajayi, “Kolay değil. Şu anda çaresiziz ve bir an önce puana ihtiyacımız var” dedi. BBC Sport Afrika.

“Herkesin bizi reddettiğini söyleyebilirim, ancak kesinlikle kendimizi iptal etmedik. Hala savaşıyoruz, hala pes etmedik.

“Hâlâ inancımız var, hâlâ umudumuz var ve bu her seferinde bir maç oynamakla ilgili. Maksimum değerimizi vermek ve bunun bizi nereye götürdüğünü göreceğiz. Umarım bu bizi Premier Lig’de tutacaktır ama kesinlikle yapmadık vazgeçti. “

Nijerya, Cumartesi günü Porto Novo, Stade Charles de Gaulle’de yapılacak 2022 Afrika Uluslar Kupası ön eleme maçında Benin Cumhuriyeti ile karşı karşıya gelecek.

Süper Kartallar daha sonra Salı günü Teslim Balogun Stadyumu’nda oynayacakları final Afcon ön eleme maçında Lesoto’ya karşı mücadele edecek.

Karşılaşma için Gernot Rohr’un 24 kişilik ekibinde yer alan Ajayi, tarafının oyuna iyi hazırlandığını ortaya çıkardı.

Ajayi, “Kasım ayından bu yana, işi esasen halletmek için bu fikstürleri aklımızda tutuyoruz. Bence herkes oraya çıkıp bu ulusu Afcon’a hak kazanmak için can atıyor,” diye ekledi.

Benin’e karşı kazanılan zafer Nijerya’nın Kamerun’daki bienal turnuvasındaki yerini belirleyecek ve ardından Salı günü Lagos’ta yapılacak son eleme maçında Lesoto ile karşılaşacaklar.

Süper Kartallar, Mısır’daki kıta turnuvasının son baskısında Cezayir ve Senegal’in ardından üçüncü oldu.

READ  Sterling, Man City'nin başlamasına rağmen Guardiola'nın güvenini koruyor