Ağu
02
2021
0

Yaşlı, Daha Bilge Kyrgios Heady Citi Open Basın Konferansında Emekli Olmayı İpuçları Verdi

Tarafından Chris Oddo | @TheFanChild | 1 Ağustos 2021 Pazar

Nick kyrgios profesyonel tenisle her zaman bir aşk-nefret ilişkisi olmuştur ve Aussie Pazar günü Washington DC’deki Citi Open’daki turnuva öncesi basın toplantısında geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında konuşurken hiçbir yumruk atmadı.

26 yaşındaki Dünya No.58, tur günlerinin aslında sayılı olabileceğini ima etti.

Kyrgios, “Her turnuvada olduğum gibi, burada olacağım son seferim olabileceğini hissediyorum” dedi. “Atlanta’da ben de aynı şekilde hissettim. Washington. Bilmiyorum. Nerede olduğumu bilmiyorum. Garip hissediyorum. Şu anda kariyerim hakkında garip hissediyorum.”

Kendi adına altı ATP şampiyonluğu bulunan eski bir Dünya No.13 olan Kyrgios, turda kesinlikle kendi yolunu çizdi. Tartışmalı, esrarengiz ve çılgınca eğlenceli, kutuplaştırıcı bir figür oldu, galibiyetleri kilitleme yeteneğinden bile daha fazla şok etme ve eğlendirme yeteneğiyle bilinir.

Ancak olgunlaştıkça, Kyrgios kendisiyle ve oyunun kurallarıyla barıştı ve benzersiz yetenekleri ve her şeyi olduğu gibi söyleme ve kariyerini kendi şartlarına göre yürütme konusundaki istekliliği nedeniyle sporun dört bir yanındaki taraftarlara kendini sevdirdi. .

2020’nin başından beri sadece yedi etkinlik oynadı ve daha kaç tane oynayacağından emin değil, ancak şimdi onu harekete geçiren şeyin sadece kazanmaktan ziyade sahip olunan eğlence olduğunu biliyor.

Citi Open’da ilk turda American Mackenzie McDonald ile karşılaşacak olan Kyrgios, “Artık kendim için oynamıyormuşum gibi hissediyorum” dedi. “Benimle ilişki kurabilecek birçok insan için oynuyormuşum gibi hissediyorum. Gençken slam kazanmak gibi bir hedefim olmadığını hissediyorum. Demek istediğim, sporu sevmiyordum.

“Açıkçası biraz iyi oldu, sanırım. Sonra en iyi oyuncuları yendim, bazı şampiyonluklar kazandım. Kendi yolumda yapma anlamında sporda oldukça ikonik olduğumu hissediyorum, basketbol ve tenis arasındaki boşluğu doldurduğumu düşünüyorum artık orada. Çok şey başardım.”

READ  Stakhovsky Tipsareviç, Troicki'yi Yırtıyor

Kyrgios, başkalarına sadece tenis yıldızı olmaları için değil, kendileri olmaları için ilham vermekten her şeyden çok keyif alıyor gibiydi. Hayranlarıyla olan ilişkisinden gurur duyuyor ve turdaki karanlık günlerinin ayrıntılarını paylaştığı, birkaç nedenden dolayı zulme uğradığını hissettiği, ancak yine de sebat etmenin bir yolunu bulduğu için mutlu.


“Artık sadece eğlence için oynamaktan zevk alıyorum” dedi. “Sadece hayranların etrafında olmaktan, onlarla konuşmaktan, ne yaptıklarını öğrenmekten gerçekten zevk alıyorum. Sadece, hatırladığım bazı dokunaklı anlardı, kariyerimin en sevdiğim kısımlarıydı, hayranlarla birlikte olmak, onlara biraz umut vermekti.”

Kyrgios benzersiz bir bakış açısıyla konuşuyor. Turda çok şey yaşadı, bazen kötü adamı, bazen de kahramanı oynuyor.

“Derinlerde, spor için harika olduğumu biliyorum” dedi. “Mesela, senin böyle kişiliklere ihtiyacın var. … Sadece dayanıklı olduğumu hissediyorum. Eğer biri zihinsel olarak benim kadar dayanıklı değilse, aldığım nefret miktarı, ırkçılık miktarı, turdan, hayranlardan, her şeyden aldığım saçmalık miktarı.”

Kyrgios, kötüye kullanımdan payından fazlasını aldığını söylüyor ve halkın oyunculara bu kadar hızlı ve sert bir şekilde yargılamak yerine sadece kendileri olmaları için daha fazla alan tanımaya başladığını görmekten mutlu. Sporcuların ruh sağlığının her zamankinden daha fazla dikkate alındığı bir çağda Kyrgios, başkalarına yardım etme hedefiyle mücadeleleri hakkında konuşma fırsatını benimsedi.

“Naomi Osaka gibi insanların şu anda akıl hastalığı hakkında konuştuğu yerlere düştüm, benim kişisel görüşüme göre 20 kat daha kötüydü” dedi. “Aldıkları tek şey iyi basın. Gerçekten nefret dolu mesajlar almıyorlar. Stadyumdan atılan toplara veya bir kod ihlaline neden oldukları için gerçekten gülünç tarihi para cezaları almıyorlar. Olan şeylerin miktarına yakın bile değildim.

READ  Andreescu, Madrid Dışında COVID-19 İçin Pozitif Test Yaptı

“Bu benim düşündüğüm şey. Bir kişiliği dışlamak ve adeta çarmıha germek yerine, Tamam, bu adam farklı, belli bir şekilde hareket edelim, ona Roger Federer ya da Marin Cilic gibi davranmayalım diyorsunuz. O kendi insanıdır. Sadece bu sporun beni karanlık bir yere götürebileceğini söylüyorum, ki bu bir süre öyle oldu, 18 yaşımda zihinsel olarak ne kadar zordu, Avustralya’nın en tanınmış oyuncularından biri olmak, kesinlikle medyanın dövülmesi. O kadar kolay değil.

“Artık 26 yaşındayım, yeterince yaşlıyım. Biliyorum hepsi saçmalık. Tenisin kariyerimin başlarında kişilikleri kucaklamakta gerçekten zorlandığını hissediyorum.”