Eki
12
2022
0

UAAP: Lady Bulldogs 100. zaferin eşiğinde

Camille Clarin (sağda), diğer Lady Bulldog’ların Kaplanlar’la yakın zamanda yaptıkları yakın karşılaşmadan bir şeyler öğrenmesini umuyor.—fotoğraf UAAP MEDIA’nın izniyle

Erkekler yarışmasının yıldızlarının üzerinde parlaması beklenen spot ışığın ötesinde, Ulusal Üniversite (NU) bir kez daha tarihin uçurumunda duruyor.

Halihazırda yerel basketbolun en uzun galibiyet serisine sahip olan NU Lady Bulldogs, koşularını yuvarlak, dönüm noktası bir sayıya sabitlemeyi umuyor: 100.

Ancak, büyüklük bizi çağırıyor olsa bile, NU, UAAP Sezon 85 kadın basketbol turnuvasında Filipinler Üniversitesi (UP) ile savaşırken NU teknik direktörü Aris Dimaunahan son derece dikkatli davranıyor.

Daha bu sezon tarihi kadronun dizginlerini devralan ve şu anda 99 maçlık bir galibiyet serisine sadece üç galibiyet sığdıran NU’nun yeni koçu Dimaunahan, “Hiçbir takımı göz ardı edemeyiz” dedi.

Samahang Basketbol ng Pilipinas’ın kadın ulusal programına odaklanmaya karar veren Antrenör Pat Aquino, NU’yu ilk 96 galibiyete taşıdı.

“Oyuna saygı duymalısın. Ve kim olursa olsun, rakiplerinize saygı göstermelisiniz, ”diye ekledi Dimaunahan.

Zaten NU, Lady Bulldogs’un maç başına ortalama 60,5 puan kazandığı ilk iki oyunu kadar kolay olmayacağına dair bir uyarı aldı. Ancak geçen Pazar, NU’nun sadece dirençli Santo Tomas Üniversitesi (UST) tarafını 78-75’ten uzaklaştırmak için derine inmek zorunda kaldığında, dar bir kaçış yapmak zorunda kaldılar.

“Bence bu kesinlikle bizim için bir göz açıcı. En azından sezonda gerçekten erken aldık, ”diyor şu anda dokuz çaylak olan Lady Bulldog’ların bu yeni ürününü yöneten Camille Clarin.

“Sürekli patlama oyunları oynamak bir takım olarak büyümenize gerçekten yardımcı olmuyor, bu yüzden kesinlikle daha iyi olmak için buna ihtiyacımız vardı” diye ekledi.

Lady Maroons, Lady Bulldogs’u Çarşamba günü saat 15.00’te UST’nin Dört Yüzüncü Yıl Köşkü’nde olduğu kadar sıkı çalıştırmayı planlıyor.

READ  Twitter, Russell Westbrook'un 182. kariyerinin NBA rekorunu üç katına çıkardı

UP koçu Paul Ramos, “Açıkçası bu rekoru kırmak istiyoruz” dedi. “Onları kutlamak için mahkemeye girmeyeceğiz.”

UP, geçtiğimiz Cumartesi günü Uzak Doğu Üniversitesi’ni (FEU) 73-56 yenerek üst üste ikinci galibiyetini aldı ve NU’nun şu anki 99 galibiyet serisinden etkilenmedi.

“Bizim için her zaman bir ilk vardır,” dedi. “Bu maçta gelişmek ve daha iyi olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ve eğer kendimize kazanmak için bir fırsat verirsek, onu alacağız.”

Bu arada, UST’den yaklaşık 12 kilometre uzaklıktaki UP erkek takımı, Çarşamba günü de Mall of Asia Arena’da NU Bulldogs ile savaşırken ilerlemeye devam etmeyi umuyor.

Carl Tamayo, yenilmeyen Fighting Maroons’un FEU Tamaraws pahasına üst üste üçüncü galibiyetini almasının ardından, “Daha gidecek uzun bir yol, ancak bu takımı tutarlılık açısından sağlam kılmak için çalışmamız gerekiyor” dedi.

“Dört çeyrekte de tutarlı olmak için çalışmalıyız. Teknik direktör (Goldwyn Monteverde) bunu istiyor. UP yardımcı antrenörü Christian Luanzon, “Güçlü bir başlangıç ​​yapabilmek ve bunu istikrarlı bir şekilde sürdürebilmek için” dedi.

Erkekler turnuvasında durum tersine döndü ve NU, UP’nin şu anda çok daha alçakgönüllü bir üç maçta yer alan galibiyet serisini durdurmayı umuyor.—HAZİRAN NAVARRO RAPORU İLE

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak İSTENEN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erken indirmek ve makaleleri sosyal medyada paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

ETİKETLER:

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, Bize Ulaşın.