Mar
18
2023
0

UAAP: Bella Belen, kadın voleybolunda NU’nun FEU’yu süpürmesine yol açtı

Bella Belen ve NU Lady Bulldogs, UAAP 85. Sezon bayanlar voleybol turnuvasında. –UAAP FOTOĞRAFI

MANILA, Filipinler–Ulusal Üniversite, Cumartesi günü UAAP 85. Sezon kadın voleybolunda Uzak Doğu Üniversitesi’ne karşı 25-21, 25-9, 25-18’lik iddialı bir galibiyetle çok beklenen devasa La Salle karşılaşmasına ısındı.

Lady Bulldogs, Çarşamba günü La Salle Lady Spikers’a karşı ilk raundu tamamlamadan önce, yedi maçtaki altıncı galibiyetleri için rakiplerini bir dizi güçlü hücumla hırpalarken, Michaela Belen 14 atağa dayalı 16 sayı verdi.

Alyssa Solomon, 10 atak dahil 14 sayı ile ilgi odağından nasibini alırken, Prenses Robles 12 sayı attı ve son iki galibiyeti, ikinci tura 3-4’lük bir rekorla giren Leydi Tamaraws’ın sefaletine son verdi. .

“La Salle’ye karşı, çizim tahtasına geri dönüyoruz. NU teknik direktörü Karl Dimaculangan, maçlarını gözden geçireceğiz ve bu bizim hazırlığımızın başlangıç ​​noktası” dedi.

Beş maçın ardından yenilmemiş bir rekorla grubun önünde olan Lady Spikers, Pazar günü Adamson Lady Falcons’ta başka bir şampiyonluk yarışmacısıyla karşılaşıyor.

“Yapacağımız hazırlık yarın (Pazar) oynayacakları maça bağlı olacak. Dimaculangan, burada yaptıkları ayarlamaları ilk turda göreceğiz” dedi.

Leydi Tamaraws, Belen’in enerjik aşağı vuruşunun ardından Solomon’un çapraz saha vuruşunun 19’da açmazı kırmasından önce ilk sette heyecan verici bir şekilde yakın tuttu.

Jovelyn Fernandez saldırısının bitiş çizgisinin ötesine geçtiğini gördü ve Jazlyn Ellarina’nın bloğu, Lady Bulldogs için açılış setini güvence altına aldı.

Robles, Lady Tamaraws’ı alt etmede Belen ve Solomon’a katıldı, çünkü Lady Bulldoglar, Solomon’un 15’in sivri ucunu saptırarak onu mühürlediği, kaçak bir ikinci sette neredeyse hiç tehdit edilmedi.

Belen, Robles’in aynı noktadan art arda iki çapraz saha öldürmesi yaparak Lady Tamaraws’ın umutlarını sonsuza dek yerle bir etmesiyle, FEU’yu başka bir baskın üçüncü sette sonu gelmeyen hırpalayan grev yağmurunu sürdürdü.

READ  Aaron Rodgers söylentileri: Jake Kumerow'un serbest bırakılması, Packers ile ilişkide 'ölüm çanı'ydı.

İLGİLİ ÖYKÜLER


Aboneliğiniz kaydedilemedi. Lütfen tekrar deneyin.


Aboneliğiniz başarılı olmuştur.

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, bize Ulaşın.