Haz
25
2021
0

Son Maç Raporu – Yorkshire – Derbyshire North Group 2021

Bildiri

Yedek kaptan 49 puanla en yüksek puanı aldı ve Derbyshire kenara çekilirken küçük bir galibiyet aldı

Yorkshire 6 için 174 (Kök 49, Scrimshaw 3-30) vuruş Derbyshire 135 (Ferguson 3-21, Bess 3-21) 39 koşuyla

Joe Root, Emerald Headingley’de Derbyshire Falcons karşısında 39 sayılık Vitality Blast galibiyetinde Yorkshire’ın kaptanlığını yaparken 36 topun 49’unda en yüksek puanı aldı.

İngiltere Testi kaptanı, önümüzdeki hafta bir günlük uluslararası görevden önce Vikings renklerine geri döndü ve Harry Brook’un yenilmediği 48’inin yanı sıra, 174’lük 6’larına önemli ölçüde katkıda bulundu. Denizci George Scrimshaw, Falcons için 30’a en iyi 3 kariyer iddiasında bulundu, ancak 19 overde 135’lik hedeflerinin oldukça gerisinde kaldılar.

Dom Bess ve Lockie Ferguson, Yorkshire’ın altı Kuzey Grubu maçında dördüncü galibiyetini alarak net koşu oranında üst sıralara yükseldiğini iddia ederken, 21’e 3 ile bitirdi. Derbyshire, yedide beşinci yenilgisini aldı.

Root, Temmuz 2018’e kadar uzanan son yedi Blast vuruşunda altıncı yarım yüzyılı kaçırdı. Ancak yine de bu seride 378 koşuyla muhteşem bir 75.59 ortalamaya sahip.

Yorkshire’ın takımına geçen Çarşamba günü Worcestershire’daki galibiyetinden sonra gelen dört değişiklikten biri olarak geldi – Cuma günkü Birmingham ile olan çatışma yağmur yağdı – Jonny Bairstow, Dawid Malan, Adil Rashid ve düzenli kaptan David Willey, hepsi T20 uluslararası görevinde.

Root, oyunun beş topundan sonra oyuna girdi ve gerçek bir sahada 8’e 1 ve daha sonra 56’da 3’te kendi tarafını tehlikeden uzaklaştırdı. Tipik olarak meşgul, etkileyici Scrimshaw’ın ortasında yakalanmadan önce Brook ile dördüncü küçük kapı için altıda 57’yi paylaştı ve Gary Ballance ve Will Fraine’i de ortadan kaldırdı.

Jordan Thompson iki kez, Brook ve Matthew Waite, Yorkshire’ın toplamını artırmak için vuruş sırası son dokuz topta dört altılık paylaştı. Sınırlı bir oyunda ilk kez kendi bölgesini ele geçiren Root, Luis Reece’in yavrularını işaret etmek için yukarıya doğru eğmesiyle Derbyshire’ın kovalamacasına 10 top vurdu.

READ  Alex Hales'in sürgünü - 'Kapı sonsuza kadar kapatılamaz'

Yeni Zelanda denizaşırı hızlı Ferguson ve denizci Waite de Harry Came ve Billy Godleman’ı çıkarmak için ilk aşırılıklarında vurdu. Ve Bess, Leus du Plooy’u çıkarmak için keskin bir geri dönüş yakalamayı talep ettiğinde, Derbyshire, dokuz fazladan sonra 4’te 49’da derin bir beladaydı.

Bess, Matt Critchley’i uzun vadede yakaladı ve Brook Guest, kariyerinin en iyi rakamlarını sadece 10. T20 görünümünde elde etmek için yakaladı – 14. sırada 6 için Derbyshire 84.

Fynn Hudson-Prentice 34 ve Alex Thomson 28’i vurdu, ancak 18. sırada art arda Thompson teslimatlarına düşmeden önce yalnızca saygınlık eklediler ve Ferguson daha sonra sondan bir önceki maçta kuyruğu temizledi.