Tem
10
2021
0

Son Maç Raporu – Storm vs Diamonds Group B 2021

Bildiri

Tecrübeli çok yönlü oyuncu, tek kapılı galibiyeti garantilemek için düşük puanlı gerilim filminde derinlere iniyor

Kuzey Elmasları 9 için 110 (Gunn 27*) vuruş Batı Fırtınası Bir küçük kapı ile 9 için 106 (Macdonald 4-17)

Alex Macdonald, Western Storm’u alt etmek ve Northern Diamonds’ın Charlotte Edwards Cup’ta B Grubu’nun kontrolünü ele geçirmek için Taunton’da tek kalelik dramatik bir galibiyet elde etmesine yardımcı olmak için kariyerlerinde en iyi rakamları kaydetti.

Elmas kaptanı Holly Armitage kura atışını kazandı ve sahaya çıkmayı seçti. Bu karar, Macdonald 17’ye 4 aldığında temettü topladı ve 2015’te Yorkshire kadınları için Surrey’e karşı iddia ettiği 28’e 4 4’ü gölgede bıraktı. Kötü şut seçimi nedeniyle zayıfladı ve anlamlı ortaklıklar kuramadı , Storm 9 sayı için 106 (-) puanın altında bir skor elde etti, Katie George 21 sayı ile en yüksek puanı aldı ve Nat Wraith 20 katkı sağladı.

Ama ev sahipleri kükreyerek geri döndüler, Danielle Gibson, Alex Griffiths ve Nicole Harvey, Diamonds 9 için 96’ya düşerken her birinin iki kale olduğunu iddia etti. Son topun kazanan dördü 21 topun 27’sinde yenilmedi.

Storm, en başından beri ona karşıydı, Linsey Smith Georgia Hennessy lbw’yi ilk başta gol atmadan tutturdu ve ardından Gibson kesme eyleminde Gunn’a yenik düşerken bir noktada yakaladı. Phoebe Graham, Sophie Luff’ın dış kenarını bulduğunda ve Sarah Taylor kütüklerin arkasındaki ikinci denemede harika bir dalış yakalaması yakaladığında, Storm kaptanlarını bir ördek için kaybetmiş ve dördüncü turda 28’de 3’te baskı altındaydı.

George ile dördüncü küçük kapı için 23 kişilik bir tribünde ikinci keman oynayan Fi Morris, MacDonald’a düştü, bir üst sırayı geride bıraktı ve 16 için ayrıldı.

Altıncı sırada Graham’ın bowling oyununun ortasında Katie Levick tarafından 11’de düşürülen George, 23 toptan 21 değerli koşu elde etmek için kaçışını başardı ve bu süreçte bir dörtlü ayraç vurdu. Yine de kolunu sık sık değiştirerek, MacDonald’ın tepesinden Campbell’a orta vuruşta bir teslimat yaptı ve devre arasında önemli bir noktada 64-5’lik skorla ayrıldı.

Eski Gloucestershire melon MacDonald bir sonraki vuruşunda tekrar vurdu, Griffiths’i bir noktaya yakalamaya ve ardından Graham’ın orta vuruşta tuttuğu Lauren Parfitt’i kaldırmaya teşvik etti, çünkü Storm 13. sırada 7 için 76’ya daha da düştü. Emily Edgecombe, Taylor tarafından Levick’in bowlinginde kapsamlı bir şekilde güdüklendi, ancak Wraith kuyruk ucuna meydan okudu ve Smith, kütüğünü çıkarmak için geri dönmeden ve dört aşırıdan 15 için 2’lik kullanışlı bir dönüşü tamamlamadan önce, 21 toptan 20’lik bir katkı sağladı.

Edgecombe Storm için erken bir darbe vurdu, Armitage’ın ilk vuruşta beş için küçük kapıya yakalanmasına neden oldu, ancak Leah Dobson ve Ami Campbell sağlam temeller atmak için üç seferde 27’lik ilerici bir ittifak kurdu.

Yine de Storm sahadaki görevlerine bağlı kaldı ve Griffiths, Dobson ve Campbell’ı beşinci vuruşta beş top boşluğunda çıkardığında ve Gibson daha sonra MacDonald’ı altı top attığında, beklenmedik bir sonucun en ufak bir ipucu vardı.

Griffiths, ikinci bir koşu peşinde santim kısa düşen eski İngiltere yıldızı Taylor’ı 11’e çıkarmak için derin kare bacak sınırından mükemmel bir duruş ve atış yaptığında, mücadele iyi ve gerçekten devam ediyordu. Rachel Hopkins, Morris tarafından iki kez kırışıklığında sıkışıp kaldı ve Hollandalı uluslararası Sterre Kalis yanlış çizgide oynadı ve etkileyici Gibson tarafından temiz bir şekilde yenildi, bu noktada Diamonds 78’de 7 sallandı ve kıdemli kampanyacı Gunn’a büyük ölçüde güveniyordu.

Offspinner Harvey, gergin bir final ayarlamak için sondan bir önceki bölümde Smith ve Graham’ı açıkladı. Finalde 10 sayı olması gerektiğinden Gunn, üçüncü sınırını elde etmek ve ölümde unutulmaz bir zafer elde etmek için ortasında Griffiths’ten uzun bir top fırlatarak cesaretini topladı.