Eyl
29
2022
0

Son Maç Raporu – Gloucs – Yorkshire 2022

Gloucestershire 190 (Bracey 71, Fisher 4-45) ve 233 (O Price 68, Taylor 67) yendi Yorkshire 183 (Kohler-Cadmore 46, Lyth 44, Gohar 5-40) ve 222 (Bess 79*, Payne 4-51, Gohar 4-69) 18 koşuyla

Gelecek doğrulandı: Derbyshire’dan kurnazca çalınan Pakistanlı savaşçı Shan Masood, 2023’te Yorkshire’ı tüm formatlarda ele geçirecek. Masood yeni bir başlangıç ​​için umutlar getiriyor ve mümkün olan en kısa sürede başlaması gerekiyor. Ancak şu an için Headingley’deki hikaye korkuydu: şimdiki zamanın korkusu, gelecek korkusu. Ve geçmiş bir dönemi temsil ediyor gibi görünen, çok saygı duyulan bir kaptanın.

Headingley’deki oyun başlamadan önce Long Room’da toplanan Yorkshire üyelerinin çoğunluğu günün iki büyük meselesinde aynı fikirdeydi: Strauss Review çöp kutusuna gönderilmeli ve Yorkshire’ın Gloucestershire’ı yenme şansı yoktu. Gelecek sezon Division One’daki yerlerini.

İlçe kriket sayısında ciddi bir azalmayı amaçlayan Strauss Review hakkındaki görüşleri, bir EGM’nin uygun olarak çağrılacağına dair vekili CEO Andy Dawson’dan güvence aldıkları için bir Üyeler Forumunda belirsiz olmayan terimlerle dile getirildi. ve oylamanın bağlayıcı olacağını söyledi. Üyelerin ülke çapındaki isyanı yürürlüğe giriyor gibi görünüyor – Yorkshire’ın durumunda hala bir veya iki komplikasyon olabilir.

Yorkshire hakkındaki karamsarlıklarının da sağlam temellere dayandığını kanıtlayınca daha az heyecanlanacaklardı. Gloucestershire tarafından 222 puanla üçüncü gün geç oyundan atıldıktan sonra 18 koşuyla yenilenler, sezonu sekizde altı mağlubiyetle bitirdiler ve şu anda ikinci dip olan Warwickshire, son gün Edgbaston’da Hampshire’a karşı beklenmedik bir zafer elde ederse küme düşecekler. , böylece kazanılan daha fazla oyun sayesinde Yorkshire’ın üzerinde bitirmek.

Yine de bir süreliğine, bir Yorkshire kalabalığı romantizme teslim oldu. Geleneğe göre, doğum günü çiçekleri hala alışveriş çantalarında veya pardösülerin altında saklanabilir, ancak 37 yaşındaki eski kaptanları Steven Patterson’ın kariyerinin son vuruşlarında 11 numaradan geleceğini hayal etmeye davet edilir ve 50 kişilik bir maçı kazanan son küçük kapı standını paylaştılar ve çırpınan kalplerle bu fikirle flört ettiler.

Sol kol döndürücü Zafar Gohar’dan gelen her fazla bloke, poker yüzlü, önce alkışladılar ve sonra tezahürat yaptılar. Patterson’ın kütükleri sürekli tehlikedeydi ama kalabalık bu hayalle dans ediyordu. Adil olmak gerekirse, hiçbir şey yoktu, ama sonuçta bu Headingley. Dom Bess, Yorkshire için belki de en iyi vuruşlarında, ışık sönmeye başladığında bazı sakin sürüşlerle sınırları seçti. Elbette, sabah geri gelmeleri gerekmez miydi?

Ardından Gloucestershire, Gohar’ı saldırıdan uzaklaştırdı ve her iki uçta da tempoyu seçti. Patterson’ın 26 toptan hiçbir sonucu yoktu, ama gözleri David Payne’den gelen kısa ve geniş bir topta parladı. İyi temas kurdu, ancak Chris Dent’i geriden seçti. Bess, 103 toptan 79 yenilmezlik ile mahsur kaldı. Patterson, günün üçüncü ayakta alkışlanmasıyla yetinmek zorunda kaldı. Yorkshire sekizde altı mağlubiyet aldı, tek galibiyetleri açılış maçında Gloucestershire’a karşı geldi. Bu romantizm için bir yaz olmadı.

READ  WI Kadınlar vs PAK Kadınlar 2021

Mesud sahada başarı ümidi ve sahadan birlik getiriyor. İhlalleri iyileştirmek yetenek ister ve gedikler daha derin olamaz.

Azeem Rafiq’in ırkçılık iddialarının ardından Yorkshire yeniden yapılanmaya başlarken hastane kartını kabul etmeye cesaret eden teknik direktör Ottis Gibson gerçeği biliyor. “Bir gün kala, Birmingham’da işlerin istediğimiz gibi gitmesini umuyoruz, ancak kendinize şu soruyu soruyorsunuz, ‘Birmingham’dan gelen bu şansı hak ediyor muyuz?’ Eğer ikinci lige düşersek bu bizim hatamız, başka hiçbir faktörü suçlayamayız.

“Shan ile yaptığımız konuşmalar, ileride kulüp kaptanı olacağı yönündeydi. Oyuncular bunu biliyor. Kendi liderlik tarzını getirecek.”

Gloucestershire yine de son sırada bitirecek, ancak kış boyunca, kendileriyle birlikte küme düşmekten korkan iki ilçeye karşı arka arkaya galibiyetlerle sezonu bitirdiklerinde teselli bulacaklar.

Bir dereceye kadar dönüşe ve dikişe izin veren durgun bir yüzeyde 241 zor, ama imkansız bir Yorkshire kovalamacasıydı, ancak Gloucestershire, Adam Lyth 119’da altıncı olduğu andan itibaren boğazını tuttu ve ilk önce omzundan kaymaya başladı. Pakistan sol kol spinner Gohar sonra kaba bir teslimat yetiştirdi. Gohar’ın 69’a 4’ü ona maçta 109’a 9’luk rakamlar verdi.

Lyth 49, maçın ikinci sorumlu vuruşuydu ve vuruş ortaklarının çoğunun kaskını çıkararak ve oyundaki en tanınabilir parlak pate üzerinde elini tepetaklak bir şekilde gezdirerek ayrılmasını izledi.

Yorkshire, Gloucestershire’ın son dört kalesini cilalama biçiminden oldukça memnun olurdu. George Hill’e çarptığında 68’i sona eren Ollie Price da dahil olmak üzere 29 koşu daha getirdiler. Hill, bu sezon Yorkshire’ın parlak noktalarından biri oldu, İngiltere’nin bir çağrı gelmeden önce Harry Brook’un mükemmel yazını gözden kaçırmayı düşünüyorsanız, muhtemelen yılın Şampiyonluk oyuncusu oldu. Patterson’a gelince, Gohar’a karşı aldığı bir lbw kararı ona 489. ve son birinci sınıf kapısını verdi.

READ  ENG vs SL 2021 - Koç Mickey Arthur, İngiltere'de en ağır Sri Lanka'nın orta dereceli dengeyi bulmasını istiyor

Yorkshire, James Wharton’ı vuruş vuruşunun dördüncü topuna, bir dizinden Tom Price’ın inswinger’ına karşı kare bir vuruşla kaybetti ve onu kütüklerine saptırdı. Lyth bunun için miğferini üzerinde tuttu ve kederle kırışıklığını yeniden kaşıdı. Yeni topa karşı daha fazla hasar önlendi ve Yorkshire, 1’e 69’da iyi görünüyordu, bu noktada Ajeet Singh Dale’in inswinger’ı Hill’in sürüşünü yendi.

Tom Kohler-Cadmore’un Yorkshire vedası ürkek bir olay oldu. Soyunma odası görevlisi olan babası, Rafiq’in ırkçılık iddialarına yanıt olarak 14 çalışanın toplu olarak işten çıkarılmasının ardından salonu terk etti ve Haziran ayında Somerset’e gideceği doğrulandı. Küme düşme korkusuyla aşırı derecede kısıtlanmış görünmüyordu: ilk devrelerde Gohar’ın ilk topuna hücum etti; bu sefer, son topun son topundan uzun bir atış yapmadan önce, ilk beşi gayretli bir savunmayla karşıladı.

Lyth’in miğferini çıkarmasına bir Paddington bakışı eşlik etti. Kalabalığın taşlı sessizliği yeterince anlamlıydı, ancak biri bir fikir ileri sürdü ve Kohler-Cadmore bir tepkiye neden oldu. Yıkılmadığı için şanslıydı. Patterson’ın aksine, Yorkshire kariyeri kötü bir şekilde sona ermişti ve bir gün nedenini bile anlayabilirdi.

Payne, hem Jonny Tattersall’ı hem de Harry Duke’u bovling oynayarak Yorkshire’ın kötü durumuna bir yenisini ekledi. Çok yönlü statüsüne sahip Jordan Thompson, Gohar’ı bacak kaymasına çevirmeden önce Haziran ortasına kadar uzanan bir koşu olan 12 istekada ilk çift haneli skorunu yaptı. Bess’in dövüşü taşıma zamanı gelmişti ve bunu mükemmel bir şekilde yaptı. Ancak Yorkshire rüyası asla gerçekleşmedi ve tüm gözler Perşembe günü Edgbaston’da olacak.

David Hopps, ESPNcricinfo @davidkhopps için ilçe kriketine yazıyor