Ağu
31
2023
0

Son Maç Raporu – ENG WMN vs SL WMN 1st T20I 2023

Atmak Sri Lanka vs bowling oynamayı seçtim İngiltere

İngiltere, Sri Lanka’ya karşı serinin açılış T20I’sine gecikmeli bir başlangıç ​​yaptıktan sonra 17 yaşındaki Mahika Gaur’a ilk çıkışını yaptı ve turistler kurayı kazandıktan sonra kısaltılmış bir oyunda ilk bowling oynamayı seçti.

Hove’da gün boyunca şiddetli yağmur, havanın 17’lik bir yarışma için yeterince açılmasından önce başlangıç ​​saatinin bir saat ertelenmesine neden oldu.

Heather Knight, maçtan önce bunun, takımı için yeni bir Dünya Kupası döngüsünün başlangıcı olduğunu, önümüzdeki yıl Bangladeş’te düzenlenecek turnuvanın bitimine bir yıldan biraz fazla zaman kaldığını ve Gaur’un yeni neslin en dikkat çekici üyesi olduğunu belirtti. 1,80 boyunda sol kol oyuncusu olan Gaur, Reading’de doğdu ancak 12 yaşında BAE formasıyla uluslararası ilk maçına çıktı ve Hundred for Manchester Originals ve Thunder ile bölgesel yerel devrede etkileyici bir performans sergiledi.

Başka bir genç olan Freya Kemp, sırtındaki sakatlığın ardından uzman vurucu olarak oynayarak geçen Eylül ayından bu yana ilk kez İngiltere’ye çıkıyor. Ancak Kate Cross, Northern Superchargers’ın Yüz finaline ulaşmasına yardım ettikten sonra 2019’dan bu yana ilk T20I’si için geri çağrıldığında deneyime de yer vardı.

Lauren Bell seçime alınmadı ve hastalık nedeniyle Chelmsford’daki ikinci T20I’yi de kaçıracak.

Üzerinde barut grisi gökyüzü varken, Sri Lanka kaptanı Chamari Athapaththu bowling oyuncularına biraz yardım umuduyla İngiltere’yi eklemekte hiç tereddüt etmedi. Sri Lanka, geçen ay Colombo’da Yeni Zelanda karşısında ilk T20I galibiyetini alan XI’den dokuzunu seçti; Athapaththu’nun takımı daha önce ODI serisini 2-1 kazanarak bir başka ilk başarısına imza attı.

İngiltere 1 Danni Wyatt, 2 Maia Bouchier, 3 Alice Capsey, 4 Heather Knight (kaptan), 5 Amy Jones (hafta), 6 Freya Kemp, 7 Danielle Gibson, 8 Sarah Glenn, 9 Charlie Dean, 10 Kate Cross, 11 Mahika Gaur

READ  Lance Morris, Michael Neser, Jhye Richardson sözleşme imzaladı, Marcus Harris de sözleşme imzaladı

Sri Lanka 1 Harshitha Samarawickrama, 2 Chamari Athapaththu (kaptan), 3 Nilakshi de Silva, 4 Vishmi Gunaratne, 5 Kavisha Dilhari, 6 Anushka Sanjeewani (hafta), 7 Inoka Ranaweera, 8 Sugandika Kumari, 9 Udeshika Prabodhani, 10 Hasini Perera, 11 Kawya Kavindi