Eyl
29
2022
0

Savunan Şampiyon Jabeur, Abu Dabi’de Raducanu Oynayacak

Ons Jabeur kariyerinin en iyi sezonunu bir çöl düellosu ile kapatacak.

Dünya No. 2 Jabeur, 2021 ABD Açık şampiyonu ile karşılaşacak Emma Raducanu 16 Aralık’ta Abu Dabi’de Mubadala Dünya Tenis Şampiyonası tacını savunmak için.

Daha: Djokovic, Turin’i Görüyor

Geçen yıl Jabeur, Zayed Sports City’de her yıl düzenlenen Mubadala Dünya Tenis Şampiyonası’na katılan ve kazanan ilk Arap oldu.

28 yaşındaki kadın manşet kadınlar maçında Tokyo Olimpiyat altın madalyalı Belinda Bencic ile karşılaştı ve bir setten inerek unutulmaz bir 4-6, 6-3, (10-8) galibiyet aldı ve gürültülü bir kalabalığın sevincine ulaştı. Uluslararası Tenis Merkezi içinde.

Jabeur, 16-18 Aralık tarihleri ​​arasında gerçekleşecek üç günlük şampiyonaya katılmadan önce, “Abu Dabi’de oynamak her zaman heyecan verici” dedi. “2021’de orada harika bir deneyim yaşadım ve bu yıl şampiyonluk unvanımı koruma fırsatını kaybetmek istemiyorum.

“Maçın yanı sıra, hayranlarımı orada görmek beni çok heyecanlandırıyor – bu yıl katıldığım her yarışmada beni destekledikleri için onları son derece özel buluyorum.”

Ağın karşı tarafında, Grand Slam tekler şampiyonasını kazanan erkek veya kadın ilk eleme olarak tarihe geçen Raducanu olacak. Raducanu, 2014 yılında Serena Williams’tan bu yana ABD Açık tek bayanlar şampiyonluğunu set düşürmeden kazanan ilk oyuncu oldu.

Raducanu, “Sonunda Abu Dabi’de ilk çıkışımı yapacağım için çok heyecanlıyım” dedi. “Taraftarlar ve ne kadar destekleyici oldukları hakkında harika şeyler duydum ve hepsinin önünde oynamak için sabırsızlanıyorum.”

Fotoğraf kredisi: Getty

READ  Novak Kendi Kurallarıyla Oynarken Akranları Aptal Gibi Görünüyor