May
06
2022
0

Ronald Araujo, Manchester United’ın yeni Barcelona sözleşmesi teklifini ‘baş döndürücü’ reddettikten sonra sessizliğini bozdu

Ronald Araujo, Barcelona’da yeni bir sözleşme lehine Manchester United ve Liverpool gibi takımları reddetme kararı hakkında konuştu.

Bekçi, şimdiye kadar 40 maçta forma giyerek bu sezon Barcelona’nın en önemli oyuncularından biri haline geldi. Menajer son haftalarda orta yarıda çeşitli ortaklar seçmesine rağmen, Xavi’nin savunmasında önemli bir yer tutuyor.

Araujo, La Liga’nın en iyi savunmacılarından biri haline geliyor ve sonuç olarak şimdi tam bir Uruguay enternasyonali.

Dokuz kez Güney Amerika millî takımında forma giydi ve formda kaldığı sürece bu yılki Dünya Kupası’nda oynayacak.

Araujo’nun İspanya’daki en iyi gösterileri, onun Avrupa’daki kulüpler için bir hedef haline geldiğini gördü.

Manchester United ve Liverpool, yıldız için teklifler vererek Barselona’nın kötü mali durumuna saldırmayı umuyordu.

Nisan ayındaki haberlere göre United, Araujo için masaya ‘baş döndürücü’ bir teklif koydu. Nou Camp’ta kalsaydı, Barça’nın vaat ettiğinin iki katını kazanabilirdi.

Buna rağmen, Araujo Premier Lig’in ilgisini reddetti ve Xavi’nin projesinin bir parçası olarak kalmayı seçti.

Ronald Araujo’ya büyük bir serbest kalma maddesi verildi

İspanyol devleriyle yeni sözleşme imzaladı bu da onu Haziran 2026’ya kadar Katalonya’da tutacak. Ayrıca 1 milyar € (854 milyon £) değerinde bir serbest kalma maddesi var.

İspanyol gazetesine verdiği röportajda SporAraujo’ya Barça’da uzatma kararı soruldu.

dedi: “Her zaman dileğimdi. Yenilenmek büyük bir mutluluktur.

“Dünyanın en iyi kulübündeyim ve bu yapılan iş için bir ödül. Kulübün bana duyduğu güven, işleri iyi yaptığım anlamına geliyor.”

Araujo açıkça Premier Lig’in en iyi takımlarından birinde onu alt edebilecek yetenek ve fiziksel özelliklere sahip. Ancak şu anda Barça’ya sadık, bu da yeni anlaşmayı açıklıyor.

Araujo, Xavi’nin yanında oynamaktan da keyif alıyor. Eski orta saha oyuncusu, Ronald Koeman yönetiminde bayatladıktan sonra kulübe iyimserlik ve umut getiriyor.

READ  Man City radarında La Liga ası yanlış ateşleniyor, ancak aşılması gereken büyük bir engel

Ayrıca, Blaugrana Aralık ve Nisan ayları arasında La Liga’da 15 maç yenilmezlik serisine devam etti. Bu, Sevilla’yı geçmelerine ve şampiyon Real Madrid’in arkasında ikinci sıraya çıkmalarına yardımcı oldu.

Araujo, United’ın imzalamayı umduğu tek Barca oyuncusu değil. Frenkie de Jong’un görünüşünü beğeniyorlar, bir Prem rakibi şimdi onun izinde olsa da.