Haz
06
2021
0

Phillips, İngiltere’deki yerini neredeyse kaybetmesine neden olan korkunun ardından EURO’lara söz verdi

Kalvin Phillips, Premier Lig sezonunun son maçında neredeyse kadroda bir yer edinmeye çalıştıktan sonra, EURO’lar sırasında İngiltere için soğukkanlı olmaya söz verdi.

için önemli bir rakam Leeds United Son yıllarda, Phillips Eylül ayında Three Lions’daki ilk maçına çıktı. Şu anda yedi forması var ve Gareth Southgate’in bu yazki turnuvası için kadrosunda yer aldı. Ancak, Premier Lig kampanyasının son gününde kendini yaraladıktan sonra neredeyse kaçırıyordu.

Orta saha oyuncusu, Leeds’in West Brom galibiyetinin son aşamalarında bir müdahaleye daldıktan sonra omzunu incitti.

Oyunun başında yaptığı hatanın Baggies’e bir gol hediye etmesinden sonra hayal kırıklığıyla beslenen bir meydan okumaydı.

Ama geri tepti ve Phillips sağ omzunu tutarken sağlık personeli sahadan yardım etti. Düşüncelerinin hemen EURO’larda oynama şansına döndüğünü kabul eden 25 yaşındaki oyuncu için bu endişe verici bir andı.

Neyse ki, yaralanma ilk korkulan kadar ciddi değildi. Ancak Phillips bu deneyimi duygularının onu alt etmesine izin vermemek için bir ders olarak kullanıyor.

“Hedeflerine götüren benim hatamdı ve ruh halimin değiştiğini görebiliyordunuz” dedi (Günlük Posta yoluyla).

“Kendime kızdım ve bu benim yaralanmama neden oldu.

“İlk duygum İngiltere kadrosuna giremeyeceğimden korkmaktı. Bu bir öğrenme eğrisidir. Oyunumda üzerinde çalışmam gereken şeyler var ve bunu yapmaya devam edeceğim.”

Phillips İngiltere için uygun

Bu ilk korkulara rağmen, Phillips sakatlığı çabucak atlattı ve şimdi tekrar oynamak için mücadele ediyor.

Çarşamba gününü izledi Avusturya’yı 1-0 yenen hazırlık maçı ancak Pazar günkü Romanya ile yapılacak ısınma toplantısında yer alması bekleniyor.

Eyleme geri dönmeye hazır olup olmadığı sorulduğunda, “Evet, kesinlikle.

“Omzum iyi ve şimdi ona çok güveniyorum. Aslında EURO’ları özleyeceğimi düşünmüştüm ama toparlanmam mükemmeldi.

READ  'Dünyanın en iyi genç oyuncusu' temsilcisi teklifleri Man Utd çemberi olarak onayladı

“Buradaki personel (ile İngiltere) ve kulüpte benimle mükemmeldi ve bunun için çok minnettarım.”

DEVAMINI OKU: Phillips ayrıca bir İngiliz orta saha oyuncusuna övgüler yağdırdı ve “ne kadar yetenekli olduğunu tarif edecek hiçbir kelime olmadığını” söyledi.