Kas
20
2022
0

Pat Cummins’in ODI kaptanlık vekilleri Avustralya tarafından rotasyona tabi tutulacak

Avustralya, önümüzdeki 12 ay içinde ODI kaptanlık havuzunu genişletmeye çalışacak ve muhtemelen Josh Hazlewood Sidney’deki rolü üstlendikten sonra gerektiğinde Pat Cummins’in yerini çeşitli farklı oyuncular alacak.

Profesyonel bir oyunda hiç kaptanlık yapmamış ancak daha önce ODI kaptan yardımcısı olan Hazlewood, iki gün önce Adelaide formatındaki ilk maçına liderlik eden Cummins dinlenirken İngiltere’ye karşı devreye girdi. Aynı durum yeniden ortaya çıkarsa, şimdi lider olacak – Cummins muhtemelen Salı günü Melbourne’deki final maçı için geri dönecek – ancak çok formatlı bir bowling oyuncusu olarak dinlenmesi gerekebileceği göz önüne alındığında, diğerleri gelebilir çerçeve.

Hazlewood, “Bu aşamada, muhtemelen evet,” dedi, eğer bu hareket şimdi onu Cummins’in ardından ilk tercih yapıyorsa. “Hızlı bir bowling oyuncusu olduğumu söylemek zor ve muhtemelen orada burada da maçları kaçıracağım.

“Elimizde belli ki [Steven] Bu gece kaptan yardımcısı olan Smith ve zincirin aşağısında, liderlik grubunda başka bir çift var. Bu yüzden orada pek çok seçenek var ve ortada bile konuşabileceğim ve fikirlerini alabileceğim birkaç üst düzey oyuncu olduğunu hissettim.”

Kura atışında Hazlewood “daha geniş bir liderlik grubundan” bahsetmişti ve Cummins göreve geldiğinde daha geniş bir kaptan koleksiyonunun Hindistan’da gelecek yılki Dünya Kupası öncesinde ODI’lerde çalışabileceğine inandığını söyledi.

Hazlewood maçtan sonra “Test kriket farklı bir hikaye,” dedi. “Bir kaptan var ve o onun takımı, oysa bir günlük oyuncular ve T20’ler genellikle farklı görünen bir gruba ve farklı görünen bir kıdemli gruba sahip oluyor. Bence bu iyi bir model ve şimdiye kadar işe yaradığını düşünüyorum.”

Hazlewood, sahaya yerleşmesinin biraz zaman aldığını itiraf etti – ilk iki aşımı 21’i kabul etti – ve son kez bir taraf kaptanlığı için okul kriketine geri dönmesi gerektiğini düşündü.

READ  IPL 2021 - T20 liglerine kaydolmadan önce ödevinizi yapın

“Her şeyden önce oldukça heyecan vericiydi ve biraz sinir bozucuydu” dedi. “Ama sahada bir adım attıktan sonra, çok eğlenceliydi. Kesinlikle keyif aldım ve bu ortaklık devam ederken orada biraz zorlayıcıydı ve ardından birkaç küçük kapımız oldu ve bu, oyunu kurdu. .

“Başlangıçta kendiminkinden çok diğer herkesin bowlingini düşünüyordum ama orada bir kanala girdim. Sonra her şey oldukça iyi aktı. Ama sonuçta, bowling oyuncularına bırakıyorsunuz. İstedikleri teslimatı biliyorlar. bovling oynuyorlar ve hem sahalarına hem de sonuçlarına sahip oluyorlar. Yani müdahale etmem veya tartışmam gereken zamanlar olmadı, bu yüzden her şey sorunsuz gidiyordu.”

Cummins, uluslararası görev için taze olmaya odaklanmak amacıyla IPL 2023’ten çıkmayı seçmiş olsa da, bir günlük tarafta daha fazla rotasyona tabi tutulması bekleniyor. Bu seriden önceki ODI kaptanlığının potansiyel süresi sorulduğunda Cummins, Dünya Kupası’nın ötesine bakmadığını ve beklentinin, bundan sonra başka bir dört yıllık döngüye girerek rolünü elinde tutmayacağı olduğunu söyledi.

Hazlewood’u yedek oyuncu olarak seçme kararı, yakın zamanda Avustralya’nın kaptanlığını yapmış diğer isimlerin önüne geçmesi anlamına geliyordu. Alex Carey, geçen yıl Batı Hint Adaları turunda sakatlanan Aaron Finch’in yerine geçerek tarafı 2-1’lik bir seri galibiyetine götürdü ve Smith, evinde son Ashes sırasında Adelaide Testinden elendiğinde Cummins’in yerine vekalet etti. yakın bir Covid temaslısı olması nedeniyle.

Seçim başkanı George Bailey, Cummins ODI kaptanı ilan edildiğinde, “Pat’in Dünya Kupası öncesinde her bir günlük maçta oynamasını beklemiyorum,” demişti. “Grup içinde ihtiyaç duymaları halinde liderliği üstlenebilecek birkaç oyuncumuz var. Bu yüzden bir aşamada liderliği iki veya üç kişinin üstlendiğini görmeyi umuyorum.

READ  Son Maç Raporu - IND Bayanlar - ENG Bayanlar 1. ODI 2021

“Bir kaptanın işi devraldığı ve liderliğinin her şeyi kapsadığı kavramından uzaklaşıyoruz. Bu bazen bir işbirliğine dönüşüyor.”

David Warner, liderlik yasağının kaldırılması durumunda yakın gelecekte bir kararla birlikte gelecekte bir seçenek olabilir. Güney Avustralya ve Adelaide Strikers’ın kaptanlığını yapan Travis Head de başka bir aday olabilir.

Ancak, Avustralya’nın T20I kaptanlığının geleceği havada kalıyor. Finch, BBL sonrasına kadar kariyeri hakkında bir karar vermeyeceğini söyledi, ancak Batı Hint Adaları ve ABD’de yapılacak 2024 Dünya Kupası’na kadar devam etmesi beklenmiyor.