Haz
07
2021
0

NZ vs İngiltere 2021 – Trent Boult, İngiltere’deki rahat karantinadan sonra ikinci Testi oynamak için sırada

Haberler

Antrenör Gary Stead, Boult’un izolasyondan “beklenenden üç veya dört gün önce” çıktığını söyledi.

Trent Boult, 10 Haziran’dan itibaren Edgbaston’da İngiltere’ye karşı ikinci Testi oynama şansı olarak güçleniyor ve daha önce yalnızca Hindistan’a karşı Dünya Test Şampiyonası finalinde yer aldı.

Boult, iptal edilen IPL’den sonra doğrudan İngiltere’ye gitmek yerine eve dönmeyi tercih ederek geçen hafta Yeni Zelanda ekibine katıldı.

Açılış Testinden önce, koç Gary Stead, Edgbaston için geri dönüşün Boult için çok sıkı olacağını belirtti ancak güncellenmiş karantina protokolleri, geldikten hemen sonra antrenman yapmasına izin verdi ve bu da hazırlıklarını birkaç gün ilerletti. Perşembe günü oynayıp oynamayacağına dair nihai karar birkaç gün daha verilmeyecek olsa da şimdi kadroya girmemesi sürpriz olur.
Stead, ilk testten sonra, “Bir şans var, değişen birkaç şey var,” dedi. “İngiliz hükümeti karantina şartlarını gevşetti, bu yüzden Trent beklenenden üç veya dört gün önce izolasyondan çıktı.

“O sırada sahip olduğumuz tüm bilgilerle birlikte sahip olduğumuz orijinal plan, onu ikinci Testte oynamayacak olmamızdı, ancak bu izolasyondan muhtemelen ilk başta beklediğimizden üç gün önce çıkmak, biraz daha zorladı. Bu yüzden artıları ve eksileri tartacağız ve Trent’in o final için zinde ve istekli olduğundan emin olmak için en iyi yol olduğunu düşündüğümüz yol üzerinde çalışacağız.

“Trent bir hafta öncesine göre daha hevesli ve bunun nedeni artık burada olması, çevrenin bir parçası. Muhtemelen şu anda bu aramayı yapmak için biraz erken, sadece 48 saattir burada ve muhtemelen hala biraz acı çekiyor.” jet gecikmesinden.”

Boult, Edgbaston için müsait olsaydı, birinin Lord’s’ta yer alan ve İngiltere’yi neredeyse baştan aşağı baskı altında tutan saldırıdan kurtulması gerekirdi. Bu, Tim Southee’nin (Lord’s’ta 42,1 fazla), Kyle Jamieson (41 fazladan) veya Neil Wagner’in (40 fazladan) iş yüklerini Hindistan’a karşı WTC finalinden önce yönetme şansı sunabilir ve Southee belki de rotasyonun en başında yer alır.

READ  Son Maç Raporu - İrlanda A - BDESH Emerg 2 resmi olmayan ODI 2020/21

Stead, “Bütün bowling oyuncularını yönetmek zorundayız” dedi. “Tim’le henüz o konuşmayı yapmadık. Gerçekten iyi bowling oynuyor, bir iş atı ve sıkı çalışmayı seviyor. Yine, sabahları destek ekibimizle herkesin nerede olduğunu görmek ve temizlenmek için bir konuşma yapacağız. bu kesin kararı vermeden önce.”

Mitchell Santner, Southampton’da forma giyerken yaraladığı parmak nedeniyle ikinci devrede sekteye uğradı. Testte beceriksizce gitmesine rağmen (dördüncü günde Rory Burns’ü boğması gerekirdi) Stead, bowling oynamasından memnundu ve bir spinner’ın oynamaya devam eden bir rolü olduğunu görüyor. Ajaz Patel ve şapkasız Rachin Ravindra, kadrodaki diğer döndürme seçenekleri.

Stead, “Mitch, çökmekte olan yarayı söktü… yarın konuşacağımız bir tane daha var,” dedi. “Özellikle ilk vuruşlarda Mitch’in gerçekten iyi bowling oynadığını ve iki veya üç kaleyi kolayca toplayıp 50-60 koşu daha önce temizleyebileceğini düşündüm. Durum böyle olsaydı oyun farklı görünebilirdi.

“Beş günlük bir oyuna baktığınızda bir spinner olarak düşünmemek zor. Çeşitli zamanlarda bu farklı seçeneklere sahip olmak her zaman iyidir. Buradaki sahalar bize Yeni Zelanda’da yaptıklarından biraz farklı bir bakış açısı sağlıyor.”

Genel olarak Stead, Ocak ayından bu yana ilk Testleri olan Lord’s’taki ekibinin performansından memnundu. “Hızı belirledik, son gün İngiltere’yi bir kovalamaca bırakacak kadar kendimize güvendik ve onlara o havucu almaya hazır olup olmadıkları konusunda bir seçenek sunduk. Bunu yapmak için kendine güvenen bir ekip gerekiyor, dedi çocuklar. Bunu yapmaya hazır olduğumuz için gerçekten gurur duydum.”