Kas
17
2022
0

NZ vs Ind 2022 – Martin Guptill, Trent Boult, Hindistan serisi için Yeni Zelanda beyaz top takımlarından çıkarıldı

Martin Guptill ve Trent Boult, 18 Kasım’da Wellington’da başlaması planlanan Hindistan’a karşı iç saha serisi için Yeni Zelanda’nın T20I ve ODI kadrolarına dahil edilmedi. Sert vuruş yapan açıcı Finn Allen her iki takımda da yer bulurken, hızlı atıcı Adam Milne formatta en son 2017’de oynamış olan ODI takımına geri dönüyor.
Ancak baş antrenör Gary Stead, “önde çok sayıda uluslararası kriket” varken “kapının Boult ve Guptill’e kesinlikle kapalı olmadığını” söyledi. Boult, yakın zamanda gelecek yılki ODI Dünya Kupası’nda oynama arzusunu belirtmesine rağmen, NZC merkezi sözleşmesinden vazgeçmişti. Guptill, Avustralya’da kısa süre önce sonuçlanan T20 Dünya Kupası’nın bir parçasıydı, ancak Yeni Zelanda’nın sıralamanın başında Devon Conway ve Allen’ı seçtiği bir oyun oynamadı.

Allen, iki yarım asır ve bir asır dahil olmak üzere 23 T20I’de 564 tur atarak kariyerine umut verici bir başlangıç ​​yaptı. ODI’lerde sekiz maçta 308 koşu biriktirdi.

Stead bir NZC açıklamasında, “Finn’in beyaz top kriketinde sıralamanın zirvesinde ortaya çıkması ve başarısı, Martin Guptill sınıfından bir adamın kaçırdığı anlamına geliyor – bu, yüksek performanslı bir sporun doğasıdır,” dedi.

“50’den fazla Dünya Kupası’na bir yıldan az bir süre kala, Finn’e özellikle Hindistan gibi kaliteli rakiplere karşı ODI deneyimi kazanmaya devam etmesi için her fırsatı vermeye can atıyoruz. Her iki oyuncuya da verilen mesaj, çok sayıda uluslararası kriket olduğudur. önlerindedir ve kapı onlara kesinlikle kapalı değildir.

“Trent Ağustos ayında NZC sözleşmesinden çekildiğinde, merkezi veya yerel sözleşmesi olan oyunculara öncelik verileceğini belirtmiştik ve burada durum buydu. Hepimiz Trent’in birinci sınıf yeteneğinin farkındayız, ancak şu anda bu sefer – daha küresel etkinliklere doğru ilerlerken, başkalarına fırsatlar ve deneyimler vermek istiyoruz.”

READ  Batı Hint Adaları Kadınları - Qiana Joseph, kapaksız Kaysia Schultz merkezi sözleşmeleri verdi

Allrounder James Neesham, düğününe hazırlanırken Christchurch’teki üçüncü ODI’nin bir parçası olmayacak ve maçta Henry Nicholls onun yerini alacak. Açıklamaya göre, Ben Sears ve Kyle Jamieson sırt yaralanmaları nedeniyle seçim için değerlendirilmedi.

Boult kadrolardan çıkarıldığında, hız departmanında artık Tim Southee, Matt Henry (yalnızca ODI’ler), Lockie Ferguson, Blair Tickner ve Milne var.

Tur, takımlar 20 ve 22 Kasım’da ikinci ve üçüncü T20I’ler için Tauranga ve Napier’e gitmeden önce Wellington’daki T20I ile başlar. ODI ayağı 25 Kasım’da Auckland’da başlar, ikinci maç 27 Kasım’da Hamilton’da ve final 30 Kasım’da Christchurch’te.

ODI ekibi: Kane Williamson (kaptan), Finn Allen, Michael Bracewell, Devon Conway, Lockie Ferguson, Daryl Mitchell, Adam Milne, Jimmy Neesham, Glenn Phillips, Mitchell Santner, Tim Southee, Tom Latham (hafta), Matt Henry.

T20I kadrosu: Kane Williamson (kaptan), Finn Allen, Michael Bracewell, Devon Conway (wk), Lockie Ferguson, Daryl Mitchell, Adam Milne, Jimmy Neesham, Glenn Phillips, Mitchell Santner, Tim Southee, Ish Sodhi, Blair Tickner.