Tem
21
2021
0

NHL Sezon Özeti ve 2022 Erken Favorileri

Nathan MacKinnon (Fotoğraf RJ Sangosti/The Denver Post)

2021 NHL sezonu tamamlandı ve Tampa Bay Lightning’in Stanley Cup’ta başka bir yazısı var.

Batı Florida kasabası için mükemmel bir yıl oldu. Yolda Super Bowl yüzükleri var, Kupa bir yıl daha körfezi eve çağırıyor ve TB Rays, şu anda AL Doğu’daki en üst nokta için Boston Red Sox ile savaşan MLB’deki en iyi takımlardan biri.

Ama Montreal için de kötü bir yıl değildi. İnsanların hafızaları kısadır ve birçoğu Hab’ların Stanley Cup Finallerine döndüklerinden beri geri dönmediklerinin farkında değiller. 1993 yılında geri kazandı. Aslında, bu derin playoff yarışından önce, Montreal Canadiens önceki beş sezonun üçünde playoffları tamamen kaçırmıştı. Bu serinin diğer iki sezonunda, Hablar ilk turda elendi.

Dolayısıyla bu sezon Montreal için önemliydi. Canadiens, 28 yıllık NHL Finalleri düşüşünü kırdı. Sindirella mevsiminin tanımıdır.

Kupa Yarışı: Süper Hızlı NHL Özeti

Sezon formatı bu yıl biraz hantaldı. Seyahat ve COVID için bölümler karıştırıldı. Doğu için Metro ve Atlantik’ten oluşan geleneksel Doğu ve Batı Konferansı ve Pasifik’i oluşturan Pasifik ve Merkez yerine, Kuzey, Orta, Doğu ve Batı bölümleri vardı.

Merkez Tümen bu yıl yüklendi. Aslında, Tampa Bay Lightning kendi bölümünü kazanmadı, heck, ikinci bile gelmediler. En çok üçüncü puanı aldılar. Ancak diskin her iki tarafındaki yetenekleri onları sezon sonu boyunca itti.

Batı en zorlu bölümdü. Colorado Avalanche ve Vegas Altın Şövalyeleri 82 puanla bitirdi ve Minnesota Wild 75 puanla 3. sırayı dolduruyor. Aynı şekilde Doğu da yakındı. Hem Pittsburgh Penguins hem de Washington Nationals normal sezonu 77 puanla bitirdi. Boston Bruins 73 puanla galibiyete ulaştı. Ne yazık ki, Kuzey her iki konferansta da pastayı en kötü bölüm olarak aldı.

READ  Hokey İzleme Deneyiminizi Geliştirme

Ve dürüst olmak gerekirse, Hab’lar şanslıydılar, çünkü sistem şu anda olduğu gibi yeniden düzenlendi, çünkü NHL’deki herhangi bir 4. sıradaki takımın en düşük puan miktarı olan sadece 59 puana dayalı bir joker karakter ile Finallere ulaştılar. Kuzeyde başka bir yerde, Maple Leafs 77 puanla, Edmonton Oilers 72 puanla ve Winnipeg Jets 63 puanla sona erdi.

Yine de Habs, 28 yıl sonra Finallere ilk giriş şansları için 1. Turda Akçaağaç Yapraklarını, ardından 2. Turda Jetleri ve yarı finalde Altın Şövalyeleri yendi. Ve oradan, hepimiz ne olduğunu biliyoruz.

2022’de Hangi NHL Takımları Tercih Ediliyor?

İşte gelecek sezon favori ilk on takımın listesi Pennsylvania’daki en iyi bahis siteleri:

  • Colorado Çığ +500
  • Vegas Altın Şövalyeleri +600
  • Tampa Körfezi Yıldırım +700
  • Carolina Hurricanes +1100
  • Boston Bruins +1400
  • Toronto Akçaağaç Yaprakları +1400
  • Florida Panterleri +1800
  • Montreal Kanadalılar +2000
  • New York Adalıları +2000
  • Minnesota Vahşi +2200

Gördüğünüz gibi, Montreal Canadiens, gelecek yıl Stanley Kupası’nı kazanmayı tercih eden ilk on takımdan biri olarak kesintiyi yaptı. Fakat. Favorilerdeki oranlar Colorado Avalanche ve Vegas Altın Şövalyeleri. Sırasıyla +500 (5’e 1) ve +600’de (6’ya 1) en kısa oranlara sahiptirler.

Tampa Bay, 7’ye 1 oranlarla listede üçüncü, ama gerçekten üç turba olabilirler mi? NY Rangers’ın +2800’lük uzun atış oranlarıyla, birkaç dolar değerinde olduklarını düşünüyorum. Bu yıl yeniden düzenlenen Doğu Konferansı Finallerinde TB Yıldırımını telef ettiler. 2021’de olması gerektiği kadar iyi performans göstermeyen dolu bir kadroları var ve şimdi birlikte oynama konusunda derin bir playoff deneyimi var. Sonra Artemi Panarin ve Igor Shesterkin’i geri alacakları gerçeği var. Ayrıca Jack Eichel’i indirebilecekler gibi görünüyor. Bu olursa, takımı 2022’de yenebilir.

READ  Canadiens @ Flames: Yeni Görünüm Savunması | HABS ÖNİZLEME

Hab’lara gelince, 2021-2022’de daha iyi oynamaları gerekecek. Neden? Çünkü diğer liglerde 59 puan yeterli olmazdı. Ve Kanada hükümeti seyahat kısıtlamalarını hafiflettiği sürece lig eski düzenine geri dönecek gibi görünüyor.