Eyl
27
2022
0

Meg Lanning, maça ara verilirken Melbourne Stars ile WBBL’yi kaçıracak

Avustralya kaptanı Meg Lanning, maça süresiz ara verdiği için Melbourne Stars ile WBBL’yi kaçıracak.

Lanning, Avustralya’nın Birmingham’daki İngiliz Milletler Topluluğu Oyunları altın madalya başarısının ardından geri adım attı ve ne zaman döneceği veya geri dönüp dönmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Stars’tan yapılan açıklamada, “Kulüp onun kararına saygı duyuyor ve mahremiyetine saygı duyulmaya devam edilmesini istiyor” dedi.

Yıldızların, 15 Ekim’de Brisbane Heat’e karşı başlayacak olan WBBL kampanyası için yeni bir kaptan bulması gerekecek. Bu yılın başlarında Lanning, Victoria’nın kaptanlığını Sophie Molineux’a devretmişti.

Lanning’in WBBL’den dışlanması, Avustralya’nın Aralık ortasındaki Hindistan turu için yeni bir kaptana ihtiyaç duyma ihtimalini de artırıyor.

Shelley Nitschke geçen hafta yeni daimi baş antrenör olarak onaylandığında, Lanning’in geleceği hakkında henüz konuşmaların yapılmadığını söyledi.

“Doğru zaman geldiğinde, Aralık’ta mı yoksa ne zaman olursa olsun, geri dönüp dönmeyeceği konusunda bu konuşmaları yapacağız” dedi.

Nitschke, “Ekibimizde ellerini havaya kaldırma fırsatları olacak iyi bir grup yükselen lider var.” Dedi. “Belirlenmiş bir liderlik grubumuz yok ama ekip ve grup içinde saha içinde ve dışında lider olan insanlar var. Bazı kızlar kendi eyaletlerinde liderler. Hepsinin farklı güçleri var.”

Lanning, 21 yaşındayken Avustralya kaptanı seçildi ve son birkaç yılda takımı T20 ve ODI Dünya Kupası şampiyonlukları, Commonwealth Games altınları ve birçok Ashes zaferi ile benzeri görülmemiş bir başarıya taşıdı. Ayrıca, ODI’lerde 53.53 ve T20I’lerde 36.48 ortalama ile dünyanın önde gelen vurucularından biri olarak formunu korumuştur.