Mar
10
2023
0

Medvedev Wimbledon’u Düşünüyor

Richard Pagliaro tarafından | @Tenis_Şimdi | 9 Mart 2023 Perşembe

Geçen yıl Wimbledon’a girişi reddedildi, Danil Medvedev Şampiyonaların bu yıl Ruslara ve Belaruslulara kapılarını açacağını umuyor.

Indian Wells’te Brandon Nakashima’ya karşı oynayacağı açılış maçından önce medyayla buluşan Medvedev’e bu yıl çim sahada Grand Slam oynama konusundaki düşünceleri soruldu.

Daha fazla: Djokovic Miami Open’a Girebilir mi?

Geçen yıl Rusya’nın Ukrayna’yı sebepsiz yere işgalini kınayarak Rus ve Belaruslulara yasak getiren Wimbledon’ın 2023 oyuncu politikasını önümüzdeki haftalarda açıklaması bekleniyor.

2021 ABD Açık şampiyonu, Wimbledon’ı “kesinlikle sevdiğini” ve kararına saygı duyacağını söyledi.

Medvedev, “Söylentiler duyuyoruz” dedi. “Dürüst olacağım; Yetkililerden bir şey duymadım ve onlar adına bu kararı verecek, hatta bu kararı vermelerine yardımcı olacak biri olmadığımı biliyorum.

“Geçen yıl yaptıkları gibi farklı sebeplerle bunu da kendi başlarına yapmak zorundalar ve ben her zaman bu karara saygı duyacağımı söyledim.”

Geçen yaz Medvedev, İngiliz politikasında serbest meslek sahibi Ruslar için çifte standart çağrısında bulundu, ancak “haksız” olduğunu düşünmesine rağmen Wimbledon yasağını kabul etti.

Medvevev, geçen yaz Tribune de Geneve tarafından yayınlanan yorumlarında, “Bunu ATP ile görüştükten sonra, biz tenisçiler kanunen serbest meslek sahibi sayılırız.” iş.

“Yani Wimbledon oynama fırsatım olursa çok sevinirim. Aksi halde kabul ederim.”

Dubai şampiyonu, çim sahada Grand Slam oynamaktan umutlu olduğunu, ancak bu yıl tekrar yasaklanırsa antrenman sahasını seçeceğini söyledi.

Medvedev, Indian Wells’te medyaya “Oynayabileceğim yerde oynayacağım” dedi. “Geçen yıl Wimbledon oynayamadım, yaşadığım yerde sıkı çalışıyordum ve yapabileceğim tek şey bu.

“Tenis benim işim, bu yüzden Wimbledon’da oynamaktan gerçekten mutlu olacağım, bu turnuvayı kesinlikle seviyorum, ama eğer öyle olmayacaksa, oraya geri dönme fırsatını bekleyeceğim.”

READ  Koronavirüs Aşısına Şüpheci Olan Bazı Profesyoneller

Fotoğraf kredisi: Getty