May
12
2021
0

Medine Spirit, Bob Baffert’in avukatının, rapora göre yarış öncesi testleri içeren anlaşmadan sonra Preakness’ta yarışacak.

Antiinflamatuar steroid betametazon için pozitif bir testten sonra, Medina Spirit’in Kentucky Derby şampiyonu statüsü tehlikede olabilir. Bununla birlikte, bildirildiğine göre, Bob Baffert tarafından eğitilmiş atın Triple Crown’un bir sonraki ayağını çalıştırmasını engellemeyecek.

WDRB.com’dan Eric Crawford Baffert’in yarışı koşmaya hazırlanan atlarından biri olan Medina Spirit ve Concert Tour’un 2021 Preakness Stakes’de yarışabileceklerini bildirdi. Bununla birlikte, ikilinin katılımı, “çeşitli koşulları” içeren bir yarış öncesi anlaşmaya dayalı olacak.

Baffert’in avukatı Craig Robertson tarafından açıklandığı gibi, bu koşullardan biri, her atın katılmak için geçmesi gereken yarış öncesi uyuşturucu testidir.

“Atların geçip geçmek zorunda kalacağı yarış öncesi testler de dahil olmak üzere, (Pimlico) onların istediği ve biz de Preakness ile ilgili herhangi bir şüphe bulutunu ortadan kaldırmak için istediğimiz birkaç koşul var. Dolayısıyla, mevcut koşullar var. , ancak ikimizin de bu hafta sonu yarışması için bir anlaşmaya vardık. “

Baffert’in fillerinden biri, Güzel Hediye, ayrıca test edilecek Black Eyed Susan yarışında koşmadan önce.

DAHA: 2021 Preakness Stakes için tam çekiliş ve oranlar

Medina Spirit’in Preakness’a katılmasına izin verilirse, Baffert için çalkantılı bir kaç günü saracaktı. Efsanevi antrenör, Medine Spirit’in kazanacağı potansiyel tatilin, daha sonra atta kullanılan bir mantar önleyici kremin pozitif testten sorumlu olabileceğini söylemeden önce “kültürü iptal et” in bir sonucu olduğunu iddia etti.

Ancak atının pistte olması, Derbi zaferi nihayetinde bir yıldız işaretiyle gelse bile, ona tekrar kazanma şansı verecektir.