Nis
29
2021
0

Maç Ön İzleme – Punjab Kings – RCB, IPL 2021, 26. Maç

Ön izleme

AB de Villiers yanıyor ve Harshal Patel mor şapka ile kaçarken, RCB şanslarını değerlendirecek

Büyük fotoğraf

KL Rahul, takımının son maçlarında son derece uysal bir performans sergilemesinin nedenlerini bulmaya çalışırken kelime bulamıyordu. Nasıl olur da bu kadar çok golcü olan bir T20 kadrosu – Chris Gayle, Nicholas Pooran, Mayank Agarwal, Deepak Hooda ve Rahul’un kendisi – masanın dibinde olan bir takıma karşı 9’da 123’e kayarak tökezleyip durur? Punjab Kings’in tutarlı performansları bir araya getirme sorunu – isim değiştirmeden önce bile mücadele ettikleri bir sorun – yeniden ortaya çıkmış gibi görünüyor.

Royal Challengers Bangalore eskiden aynı şeyle mücadele ederdi. Süperstar vuruşları. Yeterli galibiyet yok. Ancak bu sezon, AB de Villiers’e bağlı görünseler de, bowling kadrosu onları IPL puan tablosunun ilk yarısında tutmada eşit derecede önemli bir rol oynadı. Mohammed Siraj’ın Hint takımıyla geçirdiği zaman onu yepyeni bir atıcıya dönüştürdü ve Harşal Patel mor bere ile kaçıyor.

Muhtemelen XI’ler

Pencap Kralları: 1 KL Rahul (capt & wk), 2 Mayank Agarwal, 3 Chris Gayle / Dawid Malan, 4 Deepak Hooda / Mandeep Singh, 5 Nicholas Pooran, 6 Moises Henriques / Fabian Allen, 7 Shahrukh Khan / Sarfaraz Khan, 8 Chris Jordan / Jhye Richardson, 9 Ravi Bishnoi, 10 Mohammed Shami, 11 Arshdeep Singh

Kraliyet Meydan Okuyanları Bangalore: 1 Virat Kohli (capt), 2 Devdutt Padikkal, 3 Rajat Patidar, 4 Glenn Maxwell, 5 AB de Villiers, 6 Washington Sundar, 7 Kyle Jamieson, 8 Daniel Sams, 9 Harshal Patel, 10 Mohammed Siraj, 11 Yuzvendra Chahal

Strateji degajı

Punjab Kings’in son maçlarındaki performansı göz önüne alındığında, Dawid Malan’a bir şans vermenin zamanı geldi gibi görünüyor. Sıralarının başında İngiltere için güvenilir ve hızlı bir golcü oldu – bahsetmiyorum bile dır-dir Dünyadaki 1 numaralı T20I meyilli – ve ona benzer bir rol sunmanın faydaları, kaptanının formuna sağlıksız bir şekilde bağlı görünen bir vuruş dizilişini dengelemeye yardımcı olabilir.

READ  Hindistan - İngiltere 2020-21 - Jofra Archer'ın dönüşü tıbbi ekibin elinde, diyor Eoin Morgan

AB de Villiers, Ravi Bishnoi (10 top 7 topla) veya Arshdeep Singh (0 off 0) ile pek karşılaşmadı. Öyleyse belki iki bilinmeyen miktar IPL’nin en iyi sonlandırıcılarından birini bağlamaya yardımcı olabilir? Her halükarda, Muhammed Shami (48’i 27 top kaçtı) ve Chris Jordan’ı (53 sayı 27) kesinlikle gözyaşlarına boğdu, bu yüzden Krallar bowling desteği için Jhye Richardson veya Riley Meredith’ten birini getirmeyi düşünüyor olabilir.

Önemli istatistikler

  • Royal Challengers Bangalore’un hızlı bowling oyuncuları bu sezon 31 kaleyi aldı – tüm takımlar içinde en çok olanı – ortalama 21,6 – tüm takımlar içinde en iyisi – ve ortak ikinci en iyi olan 8,4 ekonomi oranını korudu.
  • Nicholas Pooran, kısa topa karşı zayıflığına odaklanan takımlarla biraz kaynadı. Ancak Krallar onu 5 numaradan 4 numaraya kadar zorlayabilirse, sevdiği bowling türüyle karşılaşma şansı daha yüksektir – spin (vuruş oranı 163). Ek olarak, bir IPL oyununun ortasında (7-16) grev oranı 166’dır.
  • Yuzvendra Chahal, bu IPL’de yanlış listelerde başı çekiyor. Tüm eğiriciler arasında ikinci en kötü vuruş oranına (38) ve en kötü ekonomi oranına (8.2) sahip, en az 15 fazla attı.

    Alagappan Muthu, ESPNcricinfo’da bir alt editördür