May
08
2022
0

Leeds, Jermaine Beckford çıkış tahmini yaparken sakatlayıcı kayıp konusunda uyardı

Jermaine Beckford’a göre Leeds United, bu yaz Kalvin Phillips’i kaybederse ve uygun bir yedek imzalayamazsa başa çıkmakta zorlanacak.

Beyazların tılsımı, çocukluk kulübüyle Premier Lig futbolunun ilk sezonunu başarılı bir şekilde geçirdi. Aslında, 26 yaşındaki Leeds’in dokuzuncu bitirdiğini görmek için hayati önem taşıyordu. Ayrıca yeni terfi eden bir takımın en yüksek puan toplamlarından birini aldılar.

Ancak bu sezon durum tamamen değişti. Phillips ve Patrick Bamford gibi diğer önemli yıldızların sakatlıkları Leeds’i sert vurdu. Hal böyle olunca da kendilerini bir küme düşme savaşının içinde buluyorlar.

En üst sıraya geri dönmek için 16 yıllık bekleyişlerini sona erdirdikten hemen sonra Leeds için küme düşme midesi zor olacaktı.

Ayrıca, eski Beyazlar yıldızı Beckford, potansiyel kayıp konusunda uyardı. Phillips düşüşün acısıyla. Ancak 38 yaşındaki oyuncu, orta saha oyuncusunun Elland Road’da bitirmediği bir işi olduğu konusunda ısrar etti.

Beckford söyledi Pazar Aynası: “Benim için Kalvin’in geleceği, Leeds’in gelecek sezon Premier Lig’de olup olmamasına bağlı – öyle olduğu sürece – onun ayrılması için henüz bir neden göremiyorum.

“Milli takımda, sevdiği ve sevildiği bir takım için Premier Lig’de oynuyor.

“Dürüst olalım, bu onun bu seviyedeki ikinci sezonu ve sakatlık nedeniyle tam bir sezon tamamlamadı. Mali olarak, iyi bir anlaşmada ve bunu genişletmek için tartışmalar olduğunu anlıyorum.

“Nihayetinde, özellikle Şampiyonlar Ligi futbolu oynamak istiyorsa, bir karar vermesi gereken bir nokta gelecek. Ama o ilerliyorsa ve Leeds gidiyorsa bence en az bir sezon daha kalır.

“Bu, kulübe büyümesi ve muhtemelen plan yapması için zaman verecek çünkü Leeds bu kayıpla nasıl başa çıkacaktı?”

Phillips’in kendisi var “mutlu” kaldığında ısrar etti Leeds’te ve Jesse Marsch’ın ekibine bağlı.

READ  Man Utd leapfrog Liverpool, indirimli fiyatla 39 milyon sterlinlik stoper baskınında

Beckford, “doğuştan lider” Phillips’in çevresindeki diğerlerine “yaratıcı özgürlük” verdiğini, çünkü futbol zekasının “çok yüksek” olduğunu da sözlerine ekledi.

Kalvin Phillips iki potansiyel Leeds çıkışından biri

Phillips’in geleceğine odaklanmanın ortasında LeedsElland Road kulübü bu yaz Raphinha’yı henüz kaybedebilir.

Brezilyalı enternasyonal, 2020’de Rennes’den gelişinin ardından bir ustalık imzasını kanıtladı.

O zamandan beri, saldırıdaki tılsım haline geldi. Gerçekten de, bu sezon Leeds’te 10 golle skor listelerinde lider.

Raporlar, Leeds’in küme düşmesi durumunda Raphinha’nın daha düşük bir ücret karşılığında ayrılabileceğini iddia etti. Barcelona’nın 25 yaşındaki oyuncunun peşinde olduğu iddia ediliyor.

Ve bu iki çıkıştan biri zarar verici olsa da, Beyazlar aynı transfer aralığında hem kanat oyuncusu hem de Phillips’i kaybetmekten kaçınmak isteyecekler.