Kas
24
2022
0

Lady Archers, basketbolun en uzun koşusunu Lady Bulldogs karşısında sersemleterek bitirdi

La Salle son zilde kutlama yapıyor. —FOTOĞRAFLAR NEZAKETLE
UAAP’IN

Daha önce yüz sekiz kez rakipler denedi ve başarısız oldu – bazıları sefil bir şekilde.

Çarşamba günü fazladan beş dakika sürdü ama La Salle sonunda doğru anladı.

Lady Archers, Santo Tomas Üniversitesi’ndeki (UST) UAAP Sezon 85 kadın basketbol turnuvasında 61-57’lik titreşimli bir galibiyetle National U’s (NU) daha önce dokunulmaz olan Lady Bulldogs’a dokuz sezondaki ve 108 maçlık rekor bir rekorun ardından ilk mağlubiyetlerini verdi. ) Dört Yüzüncü Yıl Köşkü.

La Salle teknik direktörü Cholo Villanueva, “Mükemmel bir takımı yenmek için mükemmel oyunculara, mükemmel rotasyona ihtiyacınız var” dedi. “Kızlarım daha çok istedi. Bugün tüm övgüyü alıyorlar.”

“Mezun oldukları okul şarkılarını ilk kez ikinci kez söylediler. [in a game against NU] Kaç yıl sonra,” diye ekledi Villanueva, kazanan takımın, kaybeden takım kendi şarkısını söyledikten sonra, Lady Bulldogs’un 2014’ten beri yaptığı bir şeyi, okul ilahisini yüksek sesle söylemesi şeklindeki UAAP geleneğine atıfta bulunarak ekledi. “Bu, La Salle için büyük bir başarı. Ve tabii ki, kadın basketbol programımız için büyük bir başarı … bu galibiyet serisini durdurmak.

“[B]ama bir başarı daha istiyoruz. Şampiyonluğu kazanmak istiyoruz.”

Lady Archers’ın tarihi galibiyetine Fina Tchuido 42 dakikada 14 sayı ve 19 ribaund ile destek oldu.

“[M]Tchuido, son çeyrekteki zihniyetimden dolayı, sadece maçı kazanmak istedim” dedi.

Kırık oyun

Geri ödeme periyoduna 10,5 saniye kala La Salle, Lee Sario’nun bölünmüş serbest atışlarından sonra 49-46’lık bir avantaja sahipti, ancak Mikka Cacho, Lady Bulldogs’un eşsiz galibiyet serisine beş dakika daha eklemek için bozuk bir oyunda bir üçlüyü kurtardı.

Ancak Lady Archers, Sario’nun üç kez batması ve ardından Charmine Torres’in 57-52’lik bir nefes almak için iki serbest atış yapmasıyla uzatmada asla tereddüt etmedi.

READ  LSU, yeni kadın basketbol koçu olarak Baylor'dan üç kez NCAA şampiyonu olan Kim Mulkey'i işe aldı

Seksen üç saniye sonra, zil patladı ve UAAP bilgisinden çıkarılmış gibi görünen bir sahneyi başlattı: La Salle aynı zamanda 5 Ekim 2013’te 3. Maçta NU’yu 69-61 yenen son takımdı. Sezon 76 finalleri.

2014’ten itibaren Lady Bulldogs, dokuz sezon boyunca rafa kaldırıldıktan sonra kadınlar tarafında örümcek ağları toplayan bir Final Four formatının tozunu alan Lady Archers ile karşılaşana kadar hiçbir maç kaybetmedi.

La Salle’in Yeşil Okçuları o kadar da kötü değildi ve erkekler tarafında kendi Final Four umutlarını canlı tutuyorlardı.

La Salle teknik direktörü Derrick Pumaren, NU Bulldogs’u 63-58 yendikten sonra, “Son beş maçın sezonumuzu başlatacağı konusunda anlaştık ve anlaştık” dedi.

“Bizim için bu, sezonun üçüncü maçı. biz düşünmüyoruz [that] 3-6 [record] artık” diyen Pumaren, takımının ilk dokuz maçına atıfta bulundu.

Winston geri döndü, kısaca

Penny Estacio, La Salle’in kontrolü ele aldığı çok önemli üçüncü çeyrekte gölgelerin arasından çıkıp 13 sayısının tamamını kullandı ve hatta tüm NU ekibini geride bıraktı.

“Bu galibiyete ihtiyacımız vardı çünkü Final Four’da olmayı hedefliyoruz. La Salle için ilk kez yola çıkan ve gergin bir buzağıyı emzirmeye devam eden yüksek puanlı Schonny Winston’ın ayakkabılarını cesurca dolduran Estacio, “Ben zorlamadım, atışlarım sadece içeri girdi” dedi.

Winston, son dört maçta forma giydikten sonra nihayet forma giydi, ancak yere sadece dört saniye bastı ve hemen yedek kulübesine geri gönderildi.

La Salle’nin 12 turdaki altıncı galibiyeti onu 4 numarada tuttu.

Savunan şampiyon Filipinler Üniversitesi, Final Four’da UST Tigers’ı 78-60 yendikten sonra 11. galibiyetini aldıktan sonra en azından bir play-off yaparak Final Four’da iki kez yendi.

Sonrakini Oku

En son haberleri ve bilgileri kaçırmayın.

Abone olmak SORGULAYAN PLUS The Philippine Daily Inquirer ve diğer 70’den fazla başlığa erişim elde etmek, 5 adede kadar gadget paylaşmak, haberleri dinlemek, sabah 4 gibi erkenden indirmek ve sosyal medyada makaleler paylaşmak için. 896 6000’i arayın.

READ  Packers 2021 programı: 17 oyunun tamamı için tarihler ve saatler, programın gücü, son kayıt tahmini
Geri bildirim, şikayet veya sorularınız için, Bize Ulaşın.