Tem
15
2021
0

Kerber, Olimpiyatlardan Çekildi

Angelique Kerber Tokyo’da altın için gitmeyecek.

2016 Olimpiyat gümüş madalyası, bu ayki Tokyo Olimpiyatları’ndan çekildiğini açıkladı.

Daha: Coronavirus Dan Evans’ı Olimpiyatlardan Çekti

33 yaşındaki oyuncu, vazgeçmeye karar verirken dinlenme ve iyileşme ihtiyacını belirtti. Kerber, Wimbledon yarı finallerine ulaşmadan önce Bad Homburg’da 13. kariyer unvanını toplayan geniş bir çim kort sezonu oynadı ve sonunda şampiyon Ash Barty’ye boyun eğdi.

Kerber, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, “Olimpiyatlara katılma düşüncesi, geçtiğimiz aylarda daha ileriye gitmem ve hedeflerime inanmaya devam etmem için sürekli bir motivasyon oldu.” “Alman ekibinin bir parçası olarak Londra 2012 ve Rio 2016’da Almanya’yı temsil etmek, şimdiye kadar kariyerimin en sevdiğim anılarından biri olmuştur.

“Bu, arkamda kalan yoğun birkaç haftadan sonra vücudumun dinlenmeye ihtiyacı olduğu ve bu yaz daha sonra yarışmaya geri dönmeden önce toparlanmam gerektiği gerçeğini kabul etmem beni daha da hayal kırıklığına uğratıyor! Desteğiniz için teşekkür ederim, çünkü bu benim için çok zor bir karar oldu.”

2016 Rio Olimpiyatları’nda Kerber, Olimpiyat altın madalya maçında Monica Puig’e kaybetmeden önce arka arkaya Eugenie Bouchard, Samantha Stosur, Johanna Konta ve Madison Keys’i yendi.

Üç kez Grand Slam şampiyonu Kerber, Rafael Nadal, Roger Federer, Dominic Thiem, Serena Williams, Venus Williams ve Konta’nın yanı sıra Tokyo’dan ayrılan en son yıldız oldu.

Fotoğraf kredisi: Rob Newell/CameraSport

READ  Savunan Madrid Şampiyonu Jabeur Baldırından Sakatlandı