Kas
23
2022
0

Justin Langer, Avustralya çıkışıyla ilgili dolaylı geri bildirimleri eleştirdi

Justin Langer’ın koçluk kariyerinin hayaleti, eski akıl hocasının kıdemli oyunculardan, sızıntılardan ve Cricket Australia yönetim kurulundan gelen gecikmiş geri bildirimlere vurmasıyla Test yazında ortaya çıkacak.

Avustralya’nın Batı Hint Adaları’na karşı ilk Testinden sadece bir hafta sonra Langer, kendisine karşı kampanya yürütenlerin korkak olduğunu iddia etti ve oyuncuların çoğunun onu desteklediğinde ısrar etti.

Eski koç, Twenty20 Dünya Kupası ve Ashes’ı kazandıktan sonra geçen yazın sonunda önerilen altı ayın ötesinde nasıl düzgün bir uzatma almadığını da sorguladı.

Langer’ın bu yaz Seven Network’ün yorum ekibine katılmasından önce geliyor ve hikayenin sezon boyunca devam eden bir tema olma olasılığını artırıyor.

Ayrıca, mevcut ve eski oyuncular arasında Langer’in çıkışıyla ilgili bir sürtüşme ve oyuncuların koçun yanında durması gerekip gerekmediği endişeleriyle aynı zamana denk geldiler.

ile konuşmak Geri Sohbet Podcast’te Langer, eski Test kaptanı Tim Paine’in geri bildirimlerini övdü, ancak Pat Cummins ve Aaron Finch gibilerinin geçen Ağustos’taki kriz toplantılarından önce daha önce öne çıkmaları gerektiğini iddia etti.

Langer, “Pat Cummins ile konuştum. Bana yaklaşık beş kez ‘Bu acımasızca dürüst olabilir’ dedi,” diye hatırladı.

“‘Pat, geri bildiriminde acımasız bir şey yok. Acımasız olan, bunu medya veya kaynaklar aracılığıyla arkamdan duyuyorum’ dedim. Kimse bana söylemiyor. Söyle bana.

“İnsanlar benim çok yoğun olduğumu söylüyorlar ama yoğunluğu dürüstlükle karıştırıyorlar.”

Langer, geleceğiyle ilgili sızıntılardan bıktığını ve bunun oyuncular tarafından kendisine söylenenden farklı olduğu konusunda kararlı olduğunu söyledi.

Langer’ın, nihai ayrılışının üzerinden 12 aydan fazla bir süre geçtikten sonra işini sürdürmesi için baskı altında olduğu ilk kez, yoğun doğası etrafında gümbürtüler yüzeye çıkmaya başladığında ortaya çıktı.

READ  Son Maç Raporu - Durham vs Derbyshire North Group 2021

Langer, “Herkes yüzüme iyi davranıyordu ama ben bu tür şeyler okuyordum,” dedi. “Birçok gazeteci ‘kaynak’ kelimesini kullanıyor. Bence bu kelimeyi ‘korkak’ olarak değiştirin. Çünkü bir kaynak ne diyor?

“Ya biriyle uğraşacak bir baltaları var ve gelip yüzünüze söylemiyorlar ya da sadece kendi gündemleri için bir şeyler sızdırıyorlar.”

Langer, geçen yılki T20 Dünya Kupası galibiyetinden önce oyunculardan gelen geri bildirimlere göre hareket ettiği konusunda kararlı ve uygun bir uzatma ile ödüllendirilmesi gerekiyordu.

Buna karşılık diğerleri, Langer’in BAE’deki Dünya Kupası boyunca önemli bir arka koltukta oturduğunu ve asistanların ve oyuncuların itici güç olduğunu iddia ediyor.

Ancak Langer, durumunun bir oyuncunun bir formatta gelişmek istemesine, o formatta oynamasına ve ardından antrenörler ne olursa olsun başka birini daha çok sevdiği için kovulmasına benzer olduğunu söyledi.

“Benim için en zor şey şuydu: Geri bildirim aldım [and] Bu konuda bir şeyler yaptım,” dedi Langer. “T20 Dünya Kupası’nı kazandık, Ashes’ı kazandık. Dünyada 1 numaraydık… Ve ben hala kovuldum. Birine geri bildirimde bulunup bu konuda bir şeyler yaptıktan sonra bunun gerçekleşmesini sağlayamazsınız.”