May
27
2021
0

Jofra Archer sakatlık üzerine – ‘Bunu doğru yapmazsam kriket oynamam. Dönem ‘

Haberler

Geçen hafta dirsek ameliyatı geçiren İngiltere hızlı, iyileşmesine zaman çerçevesi koymadığı konusunda ısrar ediyor.

Jofra Archer, önümüzdeki kış T20 Dünya Kupası ve Küller’deki ikiz hedeflerine hazır olmak için Ağustos ve Eylül aylarında İngiltere’nin Hindistan’a karşı beş Test serisini kaçırmaya “oldukça hazır” olduğunu söylüyor. Cuma günü “kariyer belirleyici” dirsek operasyonu.
Ocak 2020’de Güney Afrika turunda stres kırığı teşhisi konulduğundan beri dirsek problemini yöneten Archer, İngiltere’nin Hindistan turu sırasında ağrıyla oynadıktan sonra bu yılki IPL’den çekilmek zorunda kaldı ve bir kortizona ihtiyaç duydu. Mart ayında beş maçlık T20I serisine girmek için enjeksiyon.
ECB, Archer’ın bu ayın başlarında Sussex için bowlinge dönmeyi başaramamasının ardından Cuma günü ameliyat olduğunu doğruladı. Sussex’in 2. XI’i için geri dönüşünde 29.2 gol attı, ancak iki hafta önce Kent Şampiyonası’na dönüşünde yalnızca 18 gol atmayı başardı.

ECB’ye göre, bowlinge hazır olup olmadığını belirlemek için yaklaşık dört hafta içinde bir gözden geçirme ile şimdi “yoğun bir rehabilitasyon dönemi” geçirecek. Bu, onu 4 Ağustos’ta Trent Bridge’de Hindistan’a karşı ilk Test’e uygun olmak için zamana karşı bir yarışa sokar, ancak Archer iyileşmesine kendisinin herhangi bir zaman çerçevesi koymadığında ısrar eder.

“Olaylara bakış açım, kariyerimde birkaç yılımın daha olması için yılda birkaç haftayı kaçırmayı tercih etmemdir.”

Jofra Okçu

Archer, “Dirsek sonrası operasyon konusunda kararlı olduğum bir şey, geri dönüşümü aceleye getirmemek,” diye yazdı. Günlük posta, “çünkü birincil odak noktam Twenty20 Dünya Kupası’nda İngiltere için oynamak ve bu yıl Ashes.

“Bunlar benim hedeflerim. O zamandan önce geri gelirsem ve evde Hindistan’a karşı test serisinde oynamayı başarırsam – o zaman iyi olsun, öyle olsun. Yapmazsam, yazın oturmaya oldukça hazırım.

“Olaylara bakış açım, kariyerimde birkaç yılımın daha olması için yılda birkaç haftayı kaçırmayı tercih etmemdir.”

İngiltere, grev atıcılarının Hindistan’a karşı Testler için hazır olmasını çok sevse de, operasyonunun zamanlaması, ECB’nin Archer’ın önceliklerinin nerede olması gerektiğini de anladığını gösteriyor. BAE’deki 2020 IPL’deki MVP olarak, T20 kriketindeki becerileri rakipsizdir ve zindeliği, 20’nin üzerinde Dünya Kupası’nı 50’nin üzerinde tacına eklemeyi uman bir taraf için büyük bir varlık olacaktır. iki yıl önce kazanmaya vesile olduğunu.

Ve bir de Aralık ve Ocak aylarında Avustralya’da, İngiltere’nin emrinde 90 mil / saat bowling cephaneliğine sahip olmanın önemini geçmişten bildiği Küller var. Ancak Archer, dirseğindeki operasyonun inceliğinin harekete geçmeyi temkinli bir şekilde gerektirdiğinin farkındadır.

“Sadece bu yarayı bir kez ve tamamen sıralamak istiyorum ve bu yüzden o kadar ileriye veya eyleme dönüş için tarihlere bakmıyorum” diye yazdı. “Çünkü bunu doğru yapmazsam kriket oynamayacağım. Nokta.

“Tamamen formda olmadan geri dönerek kendime hiç bir iyilik yapmayacağım, bu yüzden zamanımı alacağım ve kendim ve hayatım için en iyi olanı yapacağım.”

READ  Travis Head - Avustralya'daki seçiciler, Test rolü konusunda "çok net" davrandılar