Eyl
02
2023
0

İngiltere – Sri Lanka, 2. Kadınlar T20I – Issy Wong’un sıkıntıları İngiltere gençlik politikasının iyimserliğine darbe vurdu

İngiltere’nin kaptanı Heather Knight, Chelmsford’daki ikinci T20I’de Sri Lanka’ya karşı aldığı sekiz kalelik cezalandırıcı yenilginin ardından genç takımına “mütevazı bir pasta” verildiğini itiraf etti. Bununla birlikte, rahatsız edici derecede dengesiz gösterisi, Knight’ın ekibinin bir sorunu olduğunu kabul ettiği şeye ekstra bir sönümleyici oluşturan, gözle görülür şekilde huysuz olan Issy Wong’u geri çağırma kararını savundu. [having] aynı zamanda kötü bir gün ne yazık ki”.

İngiltere, Perşembe günü Hove’da seri açılışında elde ettiği kesin zaferin ardından yarışmaya iyimserlikle dolu bir şekilde katılmıştı. Ancak Chamari Athapaththu’nun muhteşem kaptan performansıyla karşı karşıya kalan takım, bu sefer 18 overda 104 sayıyla mağlup oldular, ardından yedeklenecek devasa 40 topla yenilgiye uğratıldılar. Athapaththu, 40 topun 55’ini topla önden yönetirken, Sri Lanka onuncu kez İngiltere’ye karşı ünlü ilk T20I zaferini elde etti.

Knight, “Kötü bir gün geçirdik, bir kriket maçını kaybettik” dedi. “Bu konuda büyük bir soruşturma olmayacak. Biz iyi oynamadık, Sri Lanka da çok iyi oynadı ve dürüst olmak gerekirse bize mütevazı bir pasta verdi.

“Sri Lanka’ya teşekkür ederiz, ancak bazen krikette de bu olur” diye ekledi. “Çok deneyimsiz bir yanımız var, pek çok kişi işini öğreniyor ve daha iyi olabileceğimiz bazı alanları belirleyebiliyoruz. Açıkçası oldukça alçakgönüllü bir gün, ama aynı zamanda bizim için gerçekten ne olduğuna odaklanmamız için bir fırsat. Daha iyisini yapmamız, ilerlememiz gerekiyor.”

Bir dizi oyuncu Sri Lanka’nın topaçlarının sert hamlelerine yenik düşerken, İngiltere’nin vuruşu açıkça yenilginin sorumlusuydu – en önemlisi, hibrit bir kalede çok az genişlik sunan ve baskın bir güç oyunundan sonra vidayı acımasızca çeviren, hatırlanan Inoshi Fernando.

READ  Eng vs NZ 2021 - Ashley Giles

Ancak maçtan sonra en çok dikkat çeken Wong’un topla sergilediği performans oldu. Geniş ve ön ayağında üç topsuz atış içeren zorlu bir ilk vuruşta gözle görülür bir şekilde mücadele ediyordu ve Knight’ın Sri Lanka’nın sadece 13 koşuya ihtiyacı varken ona bir ikincilik emanet etmesi sürpriz oldu. kazanç. Üç dörtlüden sonra skorlar eşitlendi ve Wong’un geri dönüş rakamları 2-0-24-0’ı gösterdi.

Knight, “Zor bir gündü ve bazen bu tür bir baskı durumuna maruz kaldığınızda, bu durumu daha da zorlaştırabiliyor ancak o oldukça dayanıklı bir karakter” dedi. “Oldukça olumlu bir insan, bu yüzden bunun onu çok fazla etkileyeceğini düşünmüyorum.”

Bununla birlikte, Wong’un Aralık ayından bu yana ilk uluslararası görünümündeki gösterisi, İngiltere’deki ilk performanslarının coşkusunu ve iyimserliğini, özellikle de Temmuz 2022’de Güney Afrika’ya karşı ODI’ye karşı ilk maçındaki üçlük performansını hatırlayanlar için endişe vericiydi. Katherine Sciver-Brunt’un bariz tempolu bowling halefi olarak belirlendi.

Ancak o zamandan beri Wong, İngiltere’nin Güney Afrika’daki T20 Dünya Kupası kadrosunda dikkate değer bir ihmal oldu ve bu yaz Lauren Filer ve son olarak Mahika Gaur gibi isimlerin hız sıralamasında onu bir adım öne çıkardığına tanık oldu.

Her ne kadar bu yılın başında Hindistan’da düzenlenen ilk WPL’de Mumbai Kızılderilileri için yaptığı unutulmaz hat-trick’in de gösterdiği gibi, İngiliz kriket için oldukça pazarlanabilir bir varlık olmaya devam etse de, Wong’un bu yılki Yüz’deki performansı – beşte toplam 30 top ve bir wicket Birmingham Phoenix maçları dibe vurup galibiyetsiz bitirirken, Knight’ın ifadesiyle “bulunduğu yer hakkında biraz bağlam arayarak” İngiltere’den ayrıldı.

Knight, “Bütün yaz boyunca ritim için biraz çabaladı” dedi. “Yüz’de ona aynı anda beş top verildi. Büyülerden geri dönme şansı olmadı ve bu muhtemelen onun nasıl başlayacağı üzerinde çok fazla baskı oluşturdu.

READ  Vitality T20 Blast 2021 - D'Arcy Short, Blast görevi için Hampshire'a katıldı

“Birkaç şey deniyor ve birçok farklı ses dinliyor, bu da muhtemelen hızlanma sorunlarına yol açtı. Yazın başında bu sorunları yaşamamıştı. Onun ne tür bir kriket oyuncusu olabileceğini biliyoruz. bu yüzden biraz zorlandığında onu destekledik.”

Knight, Wong’un bir sonraki adımının “olabileceğini bildiğimiz yere geri dönmek için” İngiltere kadın bowling antrenörü Matt Mason ile yakın çalışmak olacağını ekledi.

“Issy’nin önümüzdeki ay ne yapacağına dair net bir planı var. Matt Mason olağanüstü bir bowling koçu. Biz onun nerede olduğuna dair biraz bilgi edinmek istedik ve Issy de onun nerede olduğuna dair biraz bilgi edinmek istedi. Birkaç iyi seans geçirdi ve onunla oynadığım için hiç pişman değilim.”

Ancak genel olarak Knight, Sri Lanka’nın Chelmsford’da çıkardığı derslerin genç takımı için değerli dersler olacağı ve denenmemiş bir oyuncu grubunun sınırlarını açığa çıkarmak şöyle dursun, Çarşamba günü Derby’de seriyi belirleyecek ek bir tehlikenin ortaya çıktığı konusunda ısrar etti. büyümelerini hızlandırmak için bir şans daha olabilir.

Knight, “Bu kesinlikle Sri Lanka’yı küçümsemekle ilgili değildi” dedi. “Bu, bir taraf olarak ileriye doğru ilerlemek için bizim için en iyisinin ne olduğuyla ilgiliydi. İnsanları uluslararası kriketle tanıştırmak istiyoruz, bu serinin başında hedefin bu olduğu konusunda oldukça açıktık ve kimse bunu yapmadı.” [complaining] Hove’da 17 over üzerinden 180 sayıyı ezerken hiçbir şeyi değiştirmezdim.

“Becerilerinizi istediğiniz şekilde uygulayamazsanız cezalandırılacağınız gençlere iyi bir ders. Ne yazık ki işler hemen hemen herkes için ters gitti, dolayısıyla ofiste kötü bir gün. Ama yine de tam olarak nasıl oynamak istiyorsak öyle oynamaya çalışarak Derby’ye gideceğiz ve açıkçası bu serinin belirleyicisi olacak, bu da heyecan verici.”

READ  Sri Lanka Kadın kriket - Eski Sri Lanka kaptanı Hashan Tillakaratne kadın baş antrenörü oldu

Andrew Miller, ESPNcricinfo’nun Birleşik Krallık editörüdür. @miller_cricket