Mar
20
2023
0

İlerlemek | Not Defteri

Jonathan Drouin, Montreal Canadiens (ekran görüntüsü)

ROKET SPOR MEDYA | LAVAL, KK. — Cumartesi günü, Montreal Canadiens, Tampa Bay Lightning ile karşılaşmak için Amalie Arena’daydı. Canadiens, Yıldırım üçüncü periyotta üç gol atarak 5-3 galibiyetten önce 40 dakikada tek gol önde geçti.

“Grubumuzun mücadelesini ve angajmanını gerçekten seviyorum. Bence bu koşullarda bu zorlu yolda rekabet etmemize izin vermek bizim için doğru yönde atılmış bir adım.” Martin Aziz Louis söz konusu.

Denis Gurianov Son beş maçta dördüncü kez Tampa Bay’deki Canadiens forma ağındaki kırmızı lambayı yakmaya devam etti. Dallas Stars’tan satın alınmasından önce 43 maçta iki gol attıktan sonra Canadiens ile 11 maçta beş gol attı.

“Konseptlerimizde kendini daha rahat hissetmeye başladığını düşünüyorum. Çok soru soran, başarısından sorumlu, başarılı olmak ve takıma yardım etmek isteyen bir oyuncu. Savunma tarafında pek çok soru soruyor ve tüm başarıyı hak ediyor çünkü kendini kaptırıyor ve nasıl oynadığımızı öğrenmeye çalışıyor,” diye değerlendirdi St. Louis.

Gurianov, sezon sonunda kısıtlı bir serbest oyuncu olacak.

Cuma sabahı takım toplantısına geç kaldıktan sonra, Jonathan Drouin Louis tarafından antrenmana katılmasına izin verilmedi ve Cumartesi günkü maçta bulunup bulunmadığı belirsizdi.

Kaiden GühlePerşembe günü Florida Panthers’a karşı aldığı sakatlık, kadroda fazladan oyuncu olmadığı için koçu Drouin’i giydirmeye zorladı. Drouin, Amalie Arena’daki en iyi koltuğa sahipti ve 60 dakikanın tamamını yedek kulübesinden izledi.

Louis forvette oturmanın kolay bir karar olmadığını ama doğru karar olduğunu söyledi. Drouin, 3 Mart’tan bu yana takıma sekiz puanla liderlik ediyor. 27 yaşındaki oyuncu, sabah saatlerinde teknik direktör tarafından kendisine bildirildiği için maç boyunca buzlanma süresi almayacağına şaşırmadı.

“Kolay bir gün değildi. Takım toplantısına iki dakika geç kaldım. Drouin, NHL’deki dokuzuncu yılım ve daha önce hiç başıma gelmedi, dedi. “Kim olursanız olun uymamız gereken takım kurallarımız var.”

READ  Kadro Kararları | Hab'lar Not Defteri

Hem Drouin hem de St. Louis, bunun artık geride kaldığını ve ilerleme zamanının geldiğini söyledi. “[Jonathan] çok iyi idare etti. Jo ile harika bir ilişkimiz var ve bu yıl onu çokça tanıdım. Bizim için harika bir sezon geçirdiğini düşünüyorum. Çocuğu seviyorum ve onun bu şekilde halletmesi ona daha fazla saygı duymamı sağladı,” dedi St. Louis.

Takım kaptanı olarak, Nick Suzuki geç kalmanın kabul edilemez olduğunu ancak Drouin’in oyun sırasındaki davranışlarından gurur duyduğunu söyledi. Jo yedek kulübesindeki adamları desteklemek için iyi bir iş çıkardı. Bu zor bir durum. Karşılanması gereken standartlarımız var, yoksa oynamazsınız.”

Savunmacı, Çarşamba günü örgütle imzaladıktan sonra Ürdün Struble Cuma günü ilk kez Place Bell’in içine adım attı.

21 yaşındaki oyuncu, organizasyonla anlaşmayı erteleyip 15 Ağustos’ta sınırsız serbest oyuncu olma seçeneğine sahipti. 2019’da kendisini draft eden ekibe sadakati ve eski aile danışmanıyla olan ilişkisi Kent Hughes kararını basitleştirdi.

Canadiens organizasyonunun sol savunmadaki derinliği, iç rekabet yaratacaktır. “Nereye gidersen git, yerin için savaşmak zorunda kalacaksın. Burada çok sayıda sol savunma oyuncusu olduğunu kesinlikle biliyorum ve çok çalışmaya ve yerimi kazanmaya hazırım,” dedi Struble.

Gelişimine devam etmesi için AHL’nin kendisi için doğru yer olduğunu kabul ediyor. “Sadece her günü değerlendirin ve ondan en iyi şekilde yararlanın. Burada gerçekten gelişebileceğim ve daha iyi olabileceğim iyi zamanlar olduğunu düşünüyorum.”

Northeastern Üniversitesi mezunları Cayden Primeau 2018-19 sezonundan sonra NCAA’dan AHL’ye geçiş yaptı ve onun için en büyük düzeltme, bir profesyonel olarak oyun sayısıydı.

Struble, Cumartesi sabahı Rocket üniformasıyla ilk kez buza çıktı. Bu hafta takımla antrenman yapacak ve bir profesyonel olarak ilk maçının zamanlamasına karar verilmeden önce sistemi video aracılığıyla öğrenecek.

Rocket Split Hafta Sonu

Laval Rocket, hafta sonu bir çift maç için Utica Comets’e ev sahipliği yaptı. Cuma günü, Laval’ın üçüncü periyotta erken attığı gol farkı bir gole indirdi. Yönetmelik bitmeden bir tane daha ekleyemediler ve yola çıktılar. 3-2 kayıp.

READ  Habs Fan Forumu: Momentum ve Duygu | VİDEO

“Harika oynadığımızı düşündüm. Elimizden geldiğince oynadık, adamlar yarışıyor. Bir koç için daha iyisini isteyemezsin. Açıkçası kazanırsan daha iyi olur ama adamlar çok çalışıyor. Sahip oldukları her şeyi veriyorlar ve şu anda beceriler konusunda biraz sınırlıyız.” Jean-François Houle söz konusu.

Cumartesi günü, Rocket maçı 3:38 önde iki golle geçti ve bir daha arkasına bile bakmadı. 4-1 zafer Place Bell’de biletleri tükenmiş bir binanın önünde.

“Erken liderliği ele geçirmek ve bir liderle oynamak, öncekine kıyasla büyük bir fark. [Friday] oyunu kovalarken, ”dedi Houle.

Primeau, 27 kurtarış yaptıktan sonra Cumartesi günkü maçın üçüncü yıldızı seçildi. “Harika yaptı. Akşam 7’de gitmek zihinsel olarak kolay değil. ve ertesi gün saat 15:00’te. Bu oyunların önemini biliyorum ama bunu yaptığı için onunla gerçekten gurur duyuyorum ve bu onu sadece daha iyi bir kaleci yapacak,” dedi Houle.

“Okuduklarımdan gerçekten çok memnunum. Pakı oynamakta kararlıydım, son zamanlarda bu büyük bir odak noktası oldu,” Primeau son oyununu değerlendirdi.

Rocket, Çarşamba günü Bridgeport Islanders’ı ağırlayarak evlerine devam ediyor.

Aslanlar Bölünmüş Hafta Sonu

Trois-Rivieres Lions, hafta sonu bir çift maçta Florida Everblades’i ağırladı. Cuma günü, Florida beraberliği bozduğunda 5:18 kala skor 5-5 idi. Everblades’in 7-5 kazanmasını sağlamak için son dakikada boş bir net gol eklendi.

“İki takım gördük. İlk periyotta sorumlu oynayan bizdik. İkincisinde odağımızı ve kimliğimizi kaybettik ve üçüncüsünde her şeyden biraz vardı” dedi koç ve genel menajer Marc-Andre Bergeron söz konusu.

Cumartesi günkü rövanş, savunma açısından daha sıkıydı. Maçın ilk golü ikinci periyoda 13:30’da geldi ve Aslanlar öne geçti. Trois-Rivieres, 2-1’lik galibiyetle üç maçlık mağlubiyet serisini sonlandırdı.

READ  Kanadalılar Kazanan Bir Kültür İnşa Edebilir mi?

“Kazanmayı öğrenmek hızla kaybedilen bir şeydir. Son zamanlarda, daha sık kaybetmenin yollarını buluyoruz. Kazanma tavrımızı yeniden kazanmak önemliydi ve biz de öyle yaptık. Coşku ve bağlılık oradaydı, bu yüzden görmek güzeldi,” dedi Bergeron.

Joe Vrbetic 41 şutu durdurarak maçın ilk başlangıcı seçildi. “Çok fazla potansiyele sahip genç bir kaleci. Gol attığı her an bir numaralı kaleci olmak için mücadele ediyor. Bergeron, “Onun bu kadar iyi performans gösterdiğini ve bize her gece böyle bir performans gösterebildiğini görmek güzel,” dedi.

Aslanlar, Çarşamba günü Norfolk Amirallerini ağırlayarak evlerine devam ediyor.

(Le Nouvelliste’den alıntılar)

Canadiens Connection podcast’ini dinleyin

Kent Hughes yakında Montreal Canadiens derinlik tablosunun görünümünü önemli ölçüde değiştirebilecek kararlar alacak.

İşte dizinin yepyeni bölümü Kanadalı Bağlantı dijital ses dosyası!

Aşağıdaki oynatıcıdan dinleyin, paylaşın ve abone olun!

Chris G., Kıdemli Yazar
Tüm Habs Hokey Dergisi
Copyright © 2022 Roket Spor

===

Yorumlarınızı aşağıya veya sosyal medyaya bırakın. Hepinizle etkileşime geçmek için sabırsızlanıyorum. Twitter’dan bana ulaşabilirsiniz @ChrisHabs360